Smrt bere jackpot (S10E04) (epizoda)

Death Hits the Jackpot

Smrť berie jackpot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

Tato epizoda se mi velmi líbila a musím se přiznat. že jsem se při ní i skvěle pobavil. Hl. hrdina Freddy, který zvítězí v loterii a stane se ze dne na den milionářem na mě působil velmi prostým dojmem, kterého by dle mého soudu nebylo vůbec těžké oblafnout. A to se povedlo i jeho povedenému strýčkovi Leonovi, kterému Freddy na přechodnou dobu svěřil svou výhru, aby se o ni nemusel dělit se svou manželkou. Další vývoj rozhodně není překvapující, protože jeden musí z kola ven, a v tomto případě je naprosto jasné, že to musí být Freddy, který se stal pro strýčka Leoneho a jeho milenku nepohodlným. Z mého pohledu velmi dobrý díl.(29.5.2018)

Trochu slabšia časť. Ako sa pošťastí chudákovi, ktorému jeho šťastie záhy zoberie hodný strýček Leon. Toho chalana mi bolo ľúto. Rip Torn sa vždy hodil na takéto charaktery. Keď sa zaškľabil, tak to často neveštilo nič dobré. Nech už hral kdekoľvek. Ale koniec bol srandovný. Malý chlpatý chmaták pomohol usvedčiť vraha.(5.4.2014)

,,Prosím vás, pane, nesmíte mávat katalogem.“ Tento díl mi nesedl a to z několika důvodů. Především mi vadila naivita a hloupost zavražděného, ale zase se tu pěkně potvrdilo pořekadlo, že kdo chce víc, nemá nic. Dále mi byla nelibá veselá hudba, která hrála i v momentech, kdy se dělo něco napínavého. Nejvíce nepříjemní mi byla skupina spolubydlících zavražděného, kteří působili, jako by vypadli ze seriálu Přátelé (a tento seriál já nemám rád). Naštěstí mi to trochu vynahradil tradičně výborný Columbo, hlavně jeho zmatené mávání na dražbě.(10.2.2016)

Opäť jeden priemerný diel columbovskej série. Okrem nepravdepodobného správania sa obete aj hojné bezdomovecké správanie sa poručíka oddelenia vrážd v Los Angeles. Chápem, že tento kontrapunkt bol výrobnou značkou celej série, ale tým, že si tvorcovia viackrát neustrážili limit prípustného, dostávali sa do oblasti trápnosti a znechutenia diváka. A vtedy sú tri hviezdičky maximom možného.(27.5.2018)

Taký typický 90kový Columbo, nie je to úplne na plný počet, aj keď príbeh je skvelo vymyslený a záverečná pointa je "obzvlášť vypečená". Opica nie je najlepší priateľ človeka, ale pes. Škoda, že si to vrah neuvedomil skôr. Najdôležitejšími atribútmi Columba sú záporák, pointa a občasné suché fóriky. Všetko perfektne funguje, ale na najlepšie časti to nestačí.(26.8.2012)