Smrt bere jackpot (S10E04) (epizoda)

Death Hits the Jackpot

Smrť berie jackpot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

U Columba se nedá říct, že by některá epizoda byla vyloženě špatná, ale jsou tam takové, které baví více či méně. Tato mě sice nenudila, bavil jsem se, ovšem asi v ní nebylo nic, co by mi na delší dobu utkvělo v paměti. Vražedný plán se mi nezdál dokonalý, od počátku jsem tušil, kde bude háček a čeho se poručík chytne, tudíž proto dávám 3*. Konec je tu však tradičně zdařilý.(25.10.2011)

Strýček Leon je padouch každým coulem, k tomu má Rip Torn dobrý předpoklady. Jeho synovec je dost ňoumojdní a navíc má kamarádku "opici v oblečku", což je věc, kterou nemůžu překousnout. I tak skvělej díl s mnoha vtipy jako například vyvedená Columbova aukce a dost vtipný mi taky přišlo, jak se na konci Leon s milenkou navzájem usvědčili. Jen by mě zajímalo, komu vlastně pak připadly ty prachy.(23.10.2011)

Tato epizoda se mi velmi líbila a musím se přiznat. že jsem se při ní i skvěle pobavil. Hl. hrdina Freddy, který zvítězí v loterii a stane se ze dne na den milionářem na mě působil velmi prostým dojmem, kterého by dle mého soudu nebylo vůbec těžké oblafnout. A to se povedlo i jeho povedenému strýčkovi Leonovi, kterému Freddy na přechodnou dobu svěřil svou výhru, aby se o ni nemusel dělit se svou manželkou. Další vývoj rozhodně není překvapující, protože jeden musí z kola ven, a v tomto případě je naprosto jasné, že to musí být Freddy, který se stal pro strýčka Leoneho a jeho milenku nepohodlným. Z mého pohledu velmi dobrý díl.(29.5.2018)

Trochu slabšia časť. Ako sa pošťastí chudákovi, ktorému jeho šťastie záhy zoberie hodný strýček Leon. Toho chalana mi bolo ľúto. Rip Torn sa vždy hodil na takéto charaktery. Keď sa zaškľabil, tak to často neveštilo nič dobré. Nech už hral kdekoľvek. Ale koniec bol srandovný. Malý chlpatý chmaták pomohol usvedčiť vraha.(5.4.2014)

,,Prosím vás, pane, nesmíte mávat katalogem.“ Tento díl mi nesedl a to z několika důvodů. Především mi vadila naivita a hloupost zavražděného, ale zase se tu pěkně potvrdilo pořekadlo, že kdo chce víc, nemá nic. Dále mi byla nelibá veselá hudba, která hrála i v momentech, kdy se dělo něco napínavého. Nejvíce nepříjemní mi byla skupina spolubydlících zavražděného, kteří působili, jako by vypadli ze seriálu Přátelé (a tento seriál já nemám rád). Naštěstí mi to trochu vynahradil tradičně výborný Columbo, hlavně jeho zmatené mávání na dražbě.(10.2.2016)