Smrt bere jackpot (S10E04) (epizoda)

Death Hits the Jackpot

Smrť berie jackpot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

Trochu slabšia časť. Ako sa pošťastí chudákovi, ktorému jeho šťastie záhy zoberie hodný strýček Leon. Toho chalana mi bolo ľúto. Rip Torn sa vždy hodil na takéto charaktery. Keď sa zaškľabil, tak to často neveštilo nič dobré. Nech už hral kdekoľvek. Ale koniec bol srandovný. Malý chlpatý chmaták pomohol usvedčiť vraha.(5.4.2014)

Ne a ne a ne, tenhle přístup mi vážně nevyhovuje. O co více pozornosti věnovali tvůrci prostředí a rekvizitám o to odbytější je samotný příběh. Jistě, důkaz s otiskem je pěkný a falešné "vodoodolné" hodinky taky, ale nějak to není ta "spousta drobných nesrovnalostí", které jsme u Columba znali dříve. Samozřejmě, že všechny ty "vizuální efekty" jsou pěkné, ale detektivka je to slabá a plná neuvěřitelných "náhod"... 65%(21.7.2013)

Jeden z najlepších dielov seriálu Columbo. Dobrosrdečný poručík versus chladnokrvný vrah strýko Leon a jeho mrcha milenka, ktorá z toho celého takmer vyviazla. Výborné herecké výkony (hlavne keď sa strýko Leon pred poručíkom rozplakal) a niekoľko skvelých scénok (Freddyho pohreb, dražba, odhalenie páchateľa). 80%(12.1.2019)

,,Prosím vás, pane, nesmíte mávat katalogem.“ Tento díl mi nesedl a to z několika důvodů. Především mi vadila naivita a hloupost zavražděného, ale zase se tu pěkně potvrdilo pořekadlo, že kdo chce víc, nemá nic. Dále mi byla nelibá veselá hudba, která hrála i v momentech, kdy se dělo něco napínavého. Nejvíce nepříjemní mi byla skupina spolubydlících zavražděného, kteří působili, jako by vypadli ze seriálu Přátelé (a tento seriál já nemám rád). Naštěstí mi to trochu vynahradil tradičně výborný Columbo, hlavně jeho zmatené mávání na dražbě.(10.2.2016)

U Columba se nedá říct, že by některá epizoda byla vyloženě špatná, ale jsou tam takové, které baví více či méně. Tato mě sice nenudila, bavil jsem se, ovšem asi v ní nebylo nic, co by mi na delší dobu utkvělo v paměti. Vražedný plán se mi nezdál dokonalý, od počátku jsem tušil, kde bude háček a čeho se poručík chytne, tudíž proto dávám 3*. Konec je tu však tradičně zdařilý.(25.10.2011)