Smrt bere jackpot (S10E04) (epizoda)

Death Hits the Jackpot

Smrť berie jackpot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

Tato epizoda se mi velmi líbila a musím se přiznat. že jsem se při ní i skvěle pobavil. Hl. hrdina Freddy, který zvítězí v loterii a stane se ze dne na den milionářem na mě působil velmi prostým dojmem, kterého by dle mého soudu nebylo vůbec těžké oblafnout. A to se povedlo i jeho povedenému strýčkovi Leonovi, kterému Freddy na přechodnou dobu svěřil svou výhru, aby se o ni nemusel dělit se svou manželkou. Další vývoj rozhodně není překvapující, protože jeden musí z kola ven, a v tomto případě je naprosto jasné, že to musí být Freddy, který se stal pro strýčka Leoneho a jeho milenku nepohodlným. Z mého pohledu velmi dobrý díl.(29.5.2018)

Ne a ne a ne, tenhle přístup mi vážně nevyhovuje. O co více pozornosti věnovali tvůrci prostředí a rekvizitám o to odbytější je samotný příběh. Jistě, důkaz s otiskem je pěkný a falešné "vodoodolné" hodinky taky, ale nějak to není ta "spousta drobných nesrovnalostí", které jsme u Columba znali dříve. Samozřejmě, že všechny ty "vizuální efekty" jsou pěkné, ale detektivka je to slabá a plná neuvěřitelných "náhod"... 65%(21.7.2013)

"Jsi úplná ďáblice !!" - " Vrána k vráně sedá, strýčku Leone.." ;) Tornův strýc Leon ?? Ale kdeže !! To Columbo je tady Ďábel..;) Zaťal drápek do muže v černém a už ho nepustil !! Výborný kousek !! Pasáž s aukcí, při níž se vždy válím smíchy po podlaze, samozřejmě celé epizodě vládne.. "Mám čtyři sta padesát tisíc od pána v pršiplášti !!" ;)(3.1.2016)

Opäť jeden priemerný diel columbovskej série. Okrem nepravdepodobného správania sa obete aj hojné bezdomovecké správanie sa poručíka oddelenia vrážd v Los Angeles. Chápem, že tento kontrapunkt bol výrobnou značkou celej série, ale tým, že si tvorcovia viackrát neustrážili limit prípustného, dostávali sa do oblasti trápnosti a znechutenia diváka. A vtedy sú tri hviezdičky maximom možného.(27.5.2018)

Taký typický 90kový Columbo, nie je to úplne na plný počet, aj keď príbeh je skvelo vymyslený a záverečná pointa je "obzvlášť vypečená". Opica nie je najlepší priateľ človeka, ale pes. Škoda, že si to vrah neuvedomil skôr. Najdôležitejšími atribútmi Columba sú záporák, pointa a občasné suché fóriky. Všetko perfektne funguje, ale na najlepšie časti to nestačí.(26.8.2012)