Smrt bere jackpot (S10E04) (epizoda)

Death Hits the Jackpot

Smrť berie jackpot

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1991, 1 h 32 min

Opäť jeden priemerný diel columbovskej série. Okrem nepravdepodobného správania sa obete aj hojné bezdomovecké správanie sa poručíka oddelenia vrážd v Los Angeles. Chápem, že tento kontrapunkt bol výrobnou značkou celej série, ale tým, že si tvorcovia viackrát neustrážili limit prípustného, dostávali sa do oblasti trápnosti a znechutenia diváka. A vtedy sú tri hviezdičky maximom možného.(27.5.2018)

Další z povedených dílů. Výhra v loterii nemusí být zrovna výhrou, když je váš strýc na dně a pár peněz se mu hodí. Jenže co když se mu v tu chvíli nehodíte vy? Skvěle vystavěný příběh, ze kterého mě pokaždé zamrazí (zvlášť ze scény ve vaně... ). Columbo se do toho opět pustil s vervou, neplánovaně si málem i zainvestoval - scéna v aukčním sálu stála za to: „Mám čtyři sta padesát tisíc od pána v pršiplášti!“ Věru bez pršipláště do aukcí nelez... :-) Závěrečná pointa byla velice dobře vymyšlená, většinou se totiž hledají otisky vraha, tentokrát ale vraha usvědčily otisky někoho jiného. Tleskám a smekám. Opět zcela nekritických 5 hvězdiček - 100%.(12.3.2016)

U Columba se nedá říct, že by některá epizoda byla vyloženě špatná, ale jsou tam takové, které baví více či méně. Tato mě sice nenudila, bavil jsem se, ovšem asi v ní nebylo nic, co by mi na delší dobu utkvělo v paměti. Vražedný plán se mi nezdál dokonalý, od počátku jsem tušil, kde bude háček a čeho se poručík chytne, tudíž proto dávám 3*. Konec je tu však tradičně zdařilý.(25.10.2011)

"Jsi úplná ďáblice !!" - " Vrána k vráně sedá, strýčku Leone.." ;) Tornův strýc Leon ?? Ale kdeže !! To Columbo je tady Ďábel..;) Zaťal drápek do muže v černém a už ho nepustil !! Výborný kousek !! Pasáž s aukcí, při níž se vždy válím smíchy po podlaze, samozřejmě celé epizodě vládne.. "Mám čtyři sta padesát tisíc od pána v pršiplášti !!" ;)(3.1.2016)

Problém za pätnásť miliónov dolárov a ako ho vyriešiť. Akurát, že vraždiť pred svedkom, aj keď nevie rozprávať, sa nevypláca. Columbo ako milovník zvierat sa vyzná v ich psychológii a tak prichádza s nečakaným dôkazom. V tejto epizóde sa vyšetrovanie trochu vlečie, a tentokrát je 90 minút priveľa. –––– Můj malý všetečka, poručík Columbo, ještě pořád čmuchá sem a tam a hledá bůhví co. –––– Mám 450000 dolarů od toho pána v pršiplášti.(26.5.2018)

• - Freddy Brower (Gary Kroeger) koupil svou výherní loterii 2. října 1991. (Epistemolog)

• - Columbo (Peter Falk) nám v tejto epizóde prezradí, že s pani Colombovou je ženatý skoro 25 rokov. Tento diel je z roku 1991. To znamená, že v dobe prvého príbehu inšpektora Columba s názvom Vražda na predpis (1968) spolu boli len asi 2 roky. (rasistik)

• - Ve scéně, kdy se ve Freddyho (Gary Kroeger) bytě sejdou jeho přátelé a drží za něj pietu, zpívají všichni zúčastnění píseň „Where Have All the Flowers Gone?“. (majky19)