Žonglér - Vražda v Malibu (S09E06) (epizoda)

Murder in Malibu

Penny Adams

Bill Parker

Scénografie:

Bill Ross

Musím se přiznat, že tady mě autoři pěkně napálili. V půlce filmu se dozvídáme, že ten koho jsme celou dobu považovali za vraha nemusí být vrahem. Moje pozornost se upjala na sestru oběti, ale spletl jsem se (ona to nebyla, i když za smrt tak trochu zodpovědná byla). Skvělý a zamotaný díl se spoustou zvratů.(19.3.2011)

Opat jeden z nestandartnych dielov, ktory zaujme samotnym spracovanim. Mne osobne sa pacil aj muzsky zaporak. Bol to taky symapatak, ktory mi vo vysledku prisiel strasne slizky, takze som si uzival ako ho Colombo kruti. Neskor sa to pekne skomplikuje, co je pri Colombovi nie uplne normalne. Trochu ma sklamalo zaverecne usvedcenie, lebo mi to prislo neuveritelne, ale inak som si diel klasicky uzil, takze nie je dovod ist dole s hodnotenim.(4.5.2018)

"Víte, pane, taky jsem měl kdysi podobnej bourák !! I když ne takovej.." ;) Vždy jsem si nejvíce cenil netypických epizod, které ozvláštňují a zároveň osvěžují celý seriál svým režisérským či jiným odklonem od typicky columbovských schématizmů, čehož však lze k diváckému uspokojení dosáhnout pouze v případě, že tvůrci disponují především dostatečným citem pro detail.. Ten Walteru Graumovi očividně přes veškerou snahu o nadhled a udržení napětí až do samotného závěru rozhodně neschází..(30.7.2013)

Jeden z mála dílů (pokud ne jediný), kdy nevíme, jestli zdánlivý vrah je vrahem i ve skutečnosti. Vidíme ho sice střelit, ale nevíme, co vlastně „zastřelil“. Ono těch problematických míst ve scénáři bylo víc. Třeba důvod vraždy - je dost neuvěřitelné, aby padouch nepoznal hlas jiné osoby v telefonu, a když už by i ne, tak přece když by dojel na místo, vše by se vysvětlilo. Hodně kulhavý motiv a provedení. A ty vrány... :-) Nicméně snad to bylo způsobené tím, že poručík Columbo konečně (byť jen pro tento díl) povýšil. Padla směrem k němu totiž věta: „Pojďme ven, komisaři...“ Závěrečná kalhotková scéna sice stála za to, ale rozpačitý dojem už moc nenapravila... :-( 3 hvězdičky - 70%.(3.7.2016)

Pri Colombovi znamenajú štyri hviezdy v mojom prípade trochu miernejšie sklamanie, v tomto prípade ale trochu väčšie. K trom hviezdam sa uchyľujem iba málokedy, k týmto častiam sa tento prípad síce dosť blíži, ale stále je o niečo lepší, aby som ho ohodnotil nižšie. Takže napísané je to dobre, čakáme, ako sa to celé vyvŕbi a s čím nakoniec poručík dojde. Je to síce znova prekvapivé, ale nie dostatočne usvedčujúce. Toto sa v seriáli nestalo prvý ani posledný raz.(26.8.2012)