Žonglér - Vražda v Malibu (S09E06) (epizoda)

Murder in Malibu

Penny Adams

Bill Parker

Scénografie:

Bill Ross

Je to len druhý diel Columba, kde po vražde nepoznáme ihneď identitu vraha. Prvý takýto diel bol absolútnym úletom, columbovskou avantgardou a takmer nepozerateľný. Preto som mal obavy, ale od polovice mi bol vrah jasný, samozrejme nesprávne, a film je to celkom priemerný. Až na zaujímavé rozuzlenie, kde sa Columbo ukáže ako znalec ženskej spodnej bielizne. Exceluje aj skrvavený sadistický patológ a našťatie sme, na rozdiel do Columba, nemuseli vidieť chlapíka, na ktorom si doktor išiel zgustnúť potom, ako si do úst strčil brokovnicu. –––– Abyste nabalil sněhovou kouli, tak do ní strčte. –––– Když moje žena začne vyvádět, tak já radši nemluvím. Dokud si nejsem jistej, že je to bezpečný.(1.5.2018)

Velmi zajímavý a napínavý díl, ani trochu jsem se nenudil. Také jsem byl ze začátku zmatený a domníval jsem se, že vrahem byla sestra té spisovatelky. Columbo opět prokázal svůj "šestý" smysl pro maličkosti a detail, byť jako nezvratný důkaz by to asi neposloužilo, nevím. Ale zajímavé je zamyslet se nad tím, že střílení do mrtvého těla není trestné. Ale tomu člověku, byť střílel do mrtvoly, by šel přeci prokázat úmysl vraždy nebo ne ?(11.6.2009)

"Víte, pane, taky jsem měl kdysi podobnej bourák !! I když ne takovej.." ;) Vždy jsem si nejvíce cenil netypických epizod, které ozvláštňují a zároveň osvěžují celý seriál svým režisérským či jiným odklonem od typicky columbovských schématizmů, čehož však lze k diváckému uspokojení dosáhnout pouze v případě, že tvůrci disponují především dostatečným citem pro detail.. Ten Walteru Graumovi očividně přes veškerou snahu o nadhled a udržení napětí až do samotného závěru rozhodně neschází..(30.7.2013)

Opat jeden z nestandartnych dielov, ktory zaujme samotnym spracovanim. Mne osobne sa pacil aj muzsky zaporak. Bol to taky symapatak, ktory mi vo vysledku prisiel strasne slizky, takze som si uzival ako ho Colombo kruti. Neskor sa to pekne skomplikuje, co je pri Colombovi nie uplne normalne. Trochu ma sklamalo zaverecne usvedcenie, lebo mi to prislo neuveritelne, ale inak som si diel klasicky uzil, takze nie je dovod ist dole s hodnotenim.(4.5.2018)

• Godhaj

,,Ano, dočasné kalkulačky si nemají stěžovat, jsou jen pojistkou.“ Až do druhé půlky mi trvalo uvědomit si, že ten vrahoun má asi být neuvěřitelně charismatický a sexy, že se do něj každá ženská ihned zamiluje. I poté jsem ale nevěřícně kroutil hlavou. Tento díl se vymyká Columbovu standardu, protože po první třetině opravdu nevíme, kdo je vrah. I takový stav ale lze zpracovat zajímavým způsobem. V tomto případě tomu tak není. Postavy nejsou dobře napsané a jejich motivace jakbysmet. Je těžké se v ději orientovat a vlastně ani nevíme, kam směřuje poručíkovo vyšetřování. Bohužel ani závěr se nepovedl. Je tak nejednoznačný a usvědčení vraha tak vágní, že by to u soudu neprošlo ani náhodou. Celkově vzato patří tento díl mezi ty nejhorší.(2.1.2016)