Velké podvody (S08E04) (epizoda)

Grand Deceptions

Scénografie:

Bill Ross

Masky:

Greg LaCava

Velice povedený díl. Už třeba jen kvůli těm vojáčkům na začátku a na konci, kteří jsou v podstatě i součástí vyšetřování („Podívejte, myslím, že jsme právě ztratili jednoho muže!“), a příslušnou vojenskou muzikou, která se prolíná celým filmem. Vyšetřovací metody poručíka Columba nám ukážou jeho všestranné zájmy („Neumíte si ani představit, kolik je druhů bláta!“). I padouch voják, který má sice evidentně drsný vojenský výcvik, pochopí, že tento protivník, je fakt nebezpečný („Naším úkolem je očekávat neočekávané.“). No a milou korunou je malinkatý poručíček mezi vojáčky... :-) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček - 100%, ovšem s upozorněním: „Bacha na ženu sedící na studni - to znamená past...“(24.6.2016)

,,Bude ze mě žoldák, pane.“ ,,Za dva tejdny?“ Opět je tu Columbo versus zelené mozky. A opět je to slušný díl. Zdobí ho krásné úvodní titulky s kamerovým přejezdem nad hromadou vojáčků. Dále vtipné setkání kamarádského poručíka s vymletými civilisty na kurzu pro drsňáky. Vyšetřování už snad nemůže být typičtější. Columbo je zpočátku milý a příjemný, ale ke konci už vrahovi naprosto leze krkem. Na rozdíl od jiných epizod je zde navíc zajímavý vedlejší příběh jedné ženy a dvou mužů s nečekaným rozuzlením.(26.12.2015)

• DocBrown

Slabší epizoda, jak atmosféra (díl z vojenské akademie byl lepší), i záporák. Navíc to má Columbo docela jednoduché, nepřímé důkazy mu padají pod nohy jeden za druhým. A to vyvracení alibi s vojáčkama bylo účelové jen kvůli tomu, aby se přiznal. Jinak by to rozhodně jako alibi posloužit nemohlo, pokud ho nikdo neviděl.(24.11.2019)

Columbo nie po prvý krát a určite nie naposledy vo vojenskom prostredí. Dej sa odohráva na vojenskej univerzite kde detektív vyšetruje vraždu seržanta. Plné hodnotenie si to nezaslúži len vďaka absencii obvyklého vtipu, chýbajú fóry s Columbovov ženou, a zdalo sa mi že Columbo má nejaký uhladený ten svoj plášť, čo mu teda rozhodne nesedí.(30.11.2007)

Síce dávam nižšie hodnotenie, ale z toho, že Columbo dostal (síce dosť čudnými argumentami ako lístie za golierom, druhy blata, primalá krabica a pod.) aj tohto odporného, nechutného, namysleného hajzla som mal veľmi príjemný pocit. Bodaj by sa takéto veci diali aj v reálnom živote, a to čo najčastejšie ;)(27.2.2013)