Velké podvody (S08E04) (epizoda)

Grand Deceptions

Stanley Kallis

Jay Scherberth

Scénografie:

Bill Ross

Velice povedený díl. Už třeba jen kvůli těm vojáčkům na začátku a na konci, kteří jsou v podstatě i součástí vyšetřování („Podívejte, myslím, že jsme právě ztratili jednoho muže!“), a příslušnou vojenskou muzikou, která se prolíná celým filmem. Vyšetřovací metody poručíka Columba nám ukážou jeho všestranné zájmy („Neumíte si ani představit, kolik je druhů bláta!“). I padouch voják, který má sice evidentně drsný vojenský výcvik, pochopí, že tento protivník, je fakt nebezpečný („Naším úkolem je očekávat neočekávané.“). No a milou korunou je malinkatý poručíček mezi vojáčky... :-) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček - 100%, ovšem s upozorněním: „Bacha na ženu sedící na studni - to znamená past...“(24.6.2016)

"Například já náhodou vím, že tohle je znak Ming-ji.." - "Co to znamená, pane ??" - "No, tak například kromě jiného to je žena sedící na studni a to se interpretuje jako varování před pastí.. " - "Vážně ?? Ženská na studni ?? To má bejt past ?? Tak to chápu !! O tomhle musím povědět paní Colombový.." ;)(10.2.2016)

Síce dávam nižšie hodnotenie, ale z toho, že Columbo dostal (síce dosť čudnými argumentami ako lístie za golierom, druhy blata, primalá krabica a pod.) aj tohto odporného, nechutného, namysleného hajzla som mal veľmi príjemný pocit. Bodaj by sa takéto veci diali aj v reálnom živote, a to čo najčastejšie ;)(27.2.2013)

Príjemný diel, ktorý pri ktorom ani nemrzí, že nepatrí medzi najlepšie. Ono je to vždy dané tou pointou, ktorá je znova slušne vymyslená a aj keď to vyzerá ako poriadna blbosť, vrah by sa z toho na súde asi nevykrútil. Celý diel je taký v pohode, bez silnejších scén a poteší najviac až tým vydareným záverom. Skalní fanúšikovia by ho určite nemali vynechať, jeho občasní diváci o nič významné neprídu.(26.8.2012)

Columbo podruhé ve vojenském prostředí a opět to není špatné. Jediné co mi trochu vadilo, bylo neustálé opakování jména Keegan. "Pan Keegan o tomdle věděl a pan Keegan si hledal novou práci....a najednou takhle pana Keegana napadlo, že by si mohl přivydělat jako vyděrač." Pointa mohla být ale rozhodně lepší. "Ty knihy se prostě nevejdou do týhle krabice, to je přece vědeckej fakt, pane!"(19.3.2011)