Smrt ve sklence vína (S07E02) (epizoda)

Murder Under Glass

Smrť v pohári vína

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 1 h 13 min

Před svým opus magnum, Mlčení jehňátek, natočil Jonathan Demme s přehledem nejlepšího dosavadního Columba, kterého bude velmi těžko sesadit z pomyslného trůnu. Poručík se tu tentokrát setkává se známým jedem jedné mořské potvory a dokonce ke konci mu i půjde o život. Už jen v tomhle je Smrt ve sklence vína originální. Co mě ale fakt dostalo byl všude přítomný humor, díky kterému mam poručíka tak rád. V tomhle dílu se to hemží dobrým jídlem, kuchaři a tak neuplyne chvilka, kdy by Columbo něco neužďibal, nejedl nebo na konci dokonce nevařil. Brilantní díl!(2.8.2017)

Jeden z mála dielov, ktoré som videl iba raz a dávno tak si už naňho príliš nespomínam. Hodnotenie je iba orientačné a nižšie vďaka usvedčujúcemu dôkazu, ktorý mi pripadal tak, že v inom dieli by bolo niečo podobné odhalené hneď na začiatku ako jedna z variant a na konci by poručík prišiel s niečím zaujímavejším a šokujúcejším. Uvidíme nabudúce, keď budem mať na tento diel v tv šťastie.(26.8.2012)

Jeden z nejlepších dílů.Sice jednoduché rozuzlení,které je jasné už od počátku,ale přesto se nenudíte ani chvíli.Columbo je díky svému původu v italské restauraci jako doma.Výborně zahraná postava vraha,L.Jourdan byl opravdu slizoun k pohledání-při scéně kdy je v televizi jsem si bůhvíproč vzpomněl na Horsta Fuchse z teleshoppingu :-))(24.3.2013)

Jedovatá ryba fugu je vďačnou tému do kriminálky. Columbo sa v tejto epizôde asi stokrát výborne najedol, očakával som, že si bude dávať väčší pozor pri konzumácii jedla od podozrivých. A pani Columbová zase neprišla ani na honosný banket vyhlásenia najlepšej reštaurácie. Opäť skvelý priateľský vzťah s vrahom, a po celý čas som sa nezbavil myšlienky, že je to staršia verzia Sheldona. –––– Poručíku, stojíme za vámi, všichni. A chci, abyste věděl, že dokud máte tento případ, nikdy nebudete mít hlad. –––– Mysel jsem, že fugu bude chutnat jako tuňák.(16.11.2017)

Kulinářský díly jsou nejlepší, i když u všech těch hub plněnejch krabama, humrech, sushi, vínu apod. si divák nemůže než nad svou polívkou z pytlíku postesknout a zaslintat. Louis Jourdan hraje s francouzským šarmem krásně oslizlého, dekadentního a šaramantního kuchaře, je jedním z těch nadprůměrných vrahounů, co maj styl a to vše umocňuje víc než potěšující dabing Dlouhého. 89%(4.3.2012)

• - Jedna z mála epizod, kde se vrah pokouší zabít samotného Columba. (Zdroj: ČSFD.cz)