Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

Butterfly in Shades of Grey

Motýľ v šedých tieňoch

Motýľ v odtieňoch sivej

Motýľ v šedých odtieňoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

Komentáře uživatelů k epizodě (34)

,,Krucinál, kdo to tam je!?“ ,,Já jsem od policie.“ Na Columbův standard je tento příběh až přeplněn emocionálními dramaty. Jenže já radši ty díly, kde vrah jedná jen z čistého kalkulu a zbytek je vyplněn jen interakcí s poručíkem. Tady jsem bohužel sledoval dobru čtvrtinu stopáže konflikty dcery s otcem, a to mě nebavilo. I záporák mi tentokrát nesedl, byl ke Columbovi možná až příliš odměřený a moc zajímavých rozhovorů mezi nimi nebylo. Naštěstí závěr byl trochu vyhrocenější a napínavější než je zvykem, což mě potěšilo. Stejně jako milé cameo poručíka při natáčení scény s houmlesáky, kde podivuhodně zapadl mezi ostatní.(23.5.2016)

Po letech se opět vrací William Shatner a pryč je sympaťák z dílu Posvítit si na vraždu. Case je slizký a arogantní grázl, kterému divák celou dobu přeje, aby mu Columbo nakonec pořádně umyl prdel. A dočká se! 80%.(1.8.2006)

Columbo je skvělý...a v tomto díle si připravil ďábelské usvědčení..scéna s cyklisty byla jedinečná.(13.5.2012)

Columbo je prostě klasika a jeden z nejlepších detektivních seriálů vůbec. Vždycky se mi líbí, jak dostane vraha...(26.1.2009)

Tento diel ma ničím zvlášť neohromil. Využitie cyklistov na znehybnenie podozrivého v správnom mieste bolo zaujímavé a pobavilo ma aj zaradenie Columba medzi bezdomovcov pri nahrávaní filmu. Bolo to síce trochu násilné, ale podporilo to moju averziu k homeless looku Columba.(24.6.2018)

Kdo se těšil na pověstné columbovské "maličkosti", asi byl zklamán. A pokud jde o vracečky a roztržitost a auto které neustále "střílí" a je tak odrbané, že by si o něj slušný člověk neopřel ani kolo, ano, je to pěkné, ale pořád stejné. A překvapování extravagancemi jakými je to luxusní sídlo s vlastní lanovkou a podobné ptákoviny? Inu, je to takový kabinet kuriozit. A motiv? Provedení vraždy? Celé to tak nějak skřípe... 65%(4.8.2013)

Výborná časť, výborný záporák, ale mne na rozdiel od ostatných neprišla záverečná pointa až tak geniálna. Ak by ten prípad riešil poručík v reáli, tak by bola, ale ako súčasť zábavného seriálu to bolo iba veľmi dobré rozuzlenie. Takže trochu s výčitkami svedomia dám tejto časti iba za štyri, snáď mi Falk so Shatnerom odpustia. Viackrát som už ale niektoré časti nadhodnotil.(26.8.2012)

Peter Falk má nesporný komediální talent, což v tomto po všech stránkách povedeném díle znovu potvrdil. Jinak pro Williama Shatnera to byl již druhý zápis v columbovské sérii, poprvé to bylo v díle POSVÍTIT SI NA VRAŽDU (1976).(25.7.2006)

Opět se skvělým kapitánem Kirkem, kterého opět ne méně dobře prudí Columbo. Nejzábavnější na celém dílu je právě ústřední duo, než samotný zločin. Závěr mluví za vše......8/10(7.2.2017)

"A je to !! Bezdomovci, běžte domů a odevzdejte karty !!" ;) Lze hodnotit kousek, v němž jde Columbo znovu po krku kapitánu Kirkovi, jinak než plnou palbou ?? Bohužel nebude zbytí, ačkoliv jde jistě o jednu z nejvíce zábavných epizodek se spoustou fantasticky vtipných scének, mezi nimiž ční ty, kdy Columba považují - Pokolikáté už ?? ;) - za bezdomovce, kdy omylem zapálí koš v kanceláři, či ta, v níž leze přes vstupní bránu Chaseova domu.. Epizodku opět zdobí ten roztomile komický střet poručíka s novými technologiemi v podobě mobilního telefonu či satelitu, nejvíce ovšem šlape při konfrontacích Columba s arogantním cholerikem Williama Shatnera, čímž dává prostor maximálnímu počtu více než slušných hlášek..(1.8.2013)

Jako obvykle Columbo opět nezklamal. Vysoký standard. Jeden z nejlepšich dilů(15.11.2006)

Další mistrnná epizoda...scénář vypilovaný do posledního detailu, přímo vybroušené dialogy, skvělý Shatnerův výkon a snad ještě lepší Falk s jako vždy skvělými vtipy.....Columbo je zkrátka geniální seriál!!(24.11.2009)

Williama Shatnera jsem dřív moc nemusel, ale poslední dobou jsem mu docela přišel na chuť a oblíbil jsem si ho. Bohužel obě jeho vystoupení v Columbovi se zrovna moc nevyvedla. Nehraje zde sice špatně, ale má smůlu na slabší díly. Zdejší Shatnerův arogantní vrah byl dobrá postava, ale provedení vraždy bylo docela laciné a ačkoliv mám rád tu klišovitost Columba, kdy je většina dílů podle jednoho schématu a díly jsou si mnohdy podobné jako vejce vejci, zápletka s alibi po údajně vzdáleném telefonu tu byla už tolikrát, že tentokrát mě už opravdu nebavila. Díl má vtipné momenty a silné závěrečné odhalení, jenže bohužel je to také poměrně nuda a hluchá místa se zde najdou. Těch 90 minut zde bylo opravdu dlouhých...(11.7.2008)

An nevím co psát za klady. Tento díl prostě ve mě budí dojem nadprůměrnosti. Columbovi tentokrát celkem zdatně sekunduje William Shatner, který se ale detektivovi, abych tak řekl, podřekne hned na začátku a od toho okamžiku ho zřejmě podezřívá. Tento díl určitě doporučuji.(16.8.2010)

No jo, W. Shatner mimo roli kapitána Kirka!(2.8.2008)

(134/2014)(19.12.2014)

Mobilni telefon.(28.7.2016)

Nevím přesně proč, ale mám pro tenhle díl slabost. Je to prostě typický Columbo. Spousta vtipu, malých drobností, ze kterých pachatel chytá nerva, slavný vrah, technická novinka (zde mobil), kterou poručík jakoby nezná a nakonec pomocí ní vraha usvědčí... takže vše co od Columba čekáte, je zde!(25.7.2006)

Columbo tu jasne vyjadrí svoj názor na mobilné telefonovanie, nadchýňa sa satelitnou televíziou a zmysluplne využije svoj tulácky imidž. Popri tom nepodstatnými otázkami smeruje vraha, kam potrebuje. Na konci je to dosť samoúčelne zdramatizované, ale aj tak je to len priemerná epizóda. –––– To je úžasný! My tu vraždu máme nahranou. –––– Ješte jeden bezdomovec ke zdi. Vy! Jděte támhle! –––– Vy máte vždycky ještě jednu věc! Nemáte trochu problém s pamětí?(24.6.2018)

Musím říci, že tento díl se mi až tak moc nezamlouval. Vyšetřování bylo takové nijaké - žádný pořádný důkaz, žádné pachtění, prostě nic. Co se týká usvědčení, tak to jsem taky v podstatě nepobral, na co ho vlastně dostal. Nepřišlo mi to s tím signálem zrovna prokazatelné a na zbytek s telefonem nevím, jak přišel. Takže proto je to pro mě slabší díl. Výborné byly humorné scénky - Columbo dělá, že telefonuje z mobilu a Columba si spletou s bezdomovcem. To jsem se zase pobavil. Ale celkově pro mě slabší díl. Howgh!(13.12.2009)

Ještě jedna věc, pane. Bez signálu, jste nahranej.(25.6.2018)

<< předchozí 1 2