Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

Butterfly in Shades of Grey

Motýľ v šedých tieňoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

"A je to !! Bezdomovci, běžte domů a odevzdejte karty !!" ;) Lze hodnotit kousek, v němž jde Columbo znovu po krku kapitánu Kirkovi, jinak než plnou palbou ?? Bohužel nebude zbytí, ačkoliv jde jistě o jednu z nejvíce zábavných epizodek se spoustou fantasticky vtipných scének, mezi nimiž ční ty, kdy Columba považují - Pokolikáté už ?? ;) - za bezdomovce, kdy omylem zapálí koš v kanceláři, či ta, v níž leze přes vstupní bránu Chaseova domu.. Epizodku opět zdobí ten roztomile komický střet poručíka s novými technologiemi v podobě mobilního telefonu či satelitu, nejvíce ovšem šlape při konfrontacích Columba s arogantním cholerikem Williama Shatnera, čímž dává prostor maximálnímu počtu více než slušných hlášek..(1.8.2013)

• Tanmut

William Shatner zahrál výborně padoucha, který jako by vypadl z let sedmdesátých - úspěšný muž, patologická osobnost, hajzl (Zastřelit ho zezadu). V letech devadesátých ovšem působí trochu křečovitě, ale to i sám Columbo - oba jsou až až. Pár vtipných momentů nezachrání chatrnou detektivní linii (téměř veškeré důkazy sestávají z Columbových akustických vjemů: "slyšel jsem" , "řekla mi" , "řekl jste mi" , záznamník). Odhalení byla výborná podpásovka. Kdyby ale vrah neztratil nervy... ... ....(9.9.2010)

Další díl, ve kterém se jako padouch představil William Shatner, byť tentokrát už není tak sympatický. V každém případě je to padouch, jak se patří. Columbo si cestou za jeho dopadením zahraje ve scéně filmu bezdomovce („Tak, a je konec! Bezdomovci jděte domů a odevzdejte karty!“). Zjistíme taky, že novinařina není sranda („Jo, a tak se stal neznámý novinář zcela anonymním, díky!“). V každém případě je to jeden z mile průměrných dílů. 4 hvězdičky - 80%.(24.6.2016)

Williama Shatnera jsem dřív moc nemusel, ale poslední dobou jsem mu docela přišel na chuť a oblíbil jsem si ho. Bohužel obě jeho vystoupení v Columbovi se zrovna moc nevyvedla. Nehraje zde sice špatně, ale má smůlu na slabší díly. Zdejší Shatnerův arogantní vrah byl dobrá postava, ale provedení vraždy bylo docela laciné a ačkoliv mám rád tu klišovitost Columba, kdy je většina dílů podle jednoho schématu a díly jsou si mnohdy podobné jako vejce vejci, zápletka s alibi po údajně vzdáleném telefonu tu byla už tolikrát, že tentokrát mě už opravdu nebavila. Díl má vtipné momenty a silné závěrečné odhalení, jenže bohužel je to také poměrně nuda a hluchá místa se zde najdou. Těch 90 minut zde bylo opravdu dlouhých...(11.7.2008)

Musím říci, že tento díl se mi až tak moc nezamlouval. Vyšetřování bylo takové nijaké - žádný pořádný důkaz, žádné pachtění, prostě nic. Co se týká usvědčení, tak to jsem taky v podstatě nepobral, na co ho vlastně dostal. Nepřišlo mi to s tím signálem zrovna prokazatelné a na zbytek s telefonem nevím, jak přišel. Takže proto je to pro mě slabší díl. Výborné byly humorné scénky - Columbo dělá, že telefonuje z mobilu a Columba si spletou s bezdomovcem. To jsem se zase pobavil. Ale celkově pro mě slabší díl. Howgh!(13.12.2009)

• - William Shatner a jeho druhé obsazení do role padoucha v seriálu Columbo. (Elwanelyn)