Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

Butterfly in Shades of Grey

Motýľ v šedých tieňoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

Musím říci, že tento díl se mi až tak moc nezamlouval. Vyšetřování bylo takové nijaké - žádný pořádný důkaz, žádné pachtění, prostě nic. Co se týká usvědčení, tak to jsem taky v podstatě nepobral, na co ho vlastně dostal. Nepřišlo mi to s tím signálem zrovna prokazatelné a na zbytek s telefonem nevím, jak přišel. Takže proto je to pro mě slabší díl. Výborné byly humorné scénky - Columbo dělá, že telefonuje z mobilu a Columba si spletou s bezdomovcem. To jsem se zase pobavil. Ale celkově pro mě slabší díl. Howgh!(13.12.2009)

Tentokrat si Shatner nezahral takeho sympataka ako v predchadzajucej casti. Aspon som mal dovod fandit Colombovi viac ako obvykle Porucik nas tento krat bavil zaujmom o mobilny telefon, nakoniec mu to pomohlo pri usvedceni. Motivacia vraha mi prisla trochu pritiahnuta za vlasy. Pacilo sa mi vsak samotne vysetrovanie, prislo mi totiz celkom vtipne. Mal som pocit, ze tie vyhovorky vraha boli neskutocne slabe, aby im akykolvek detektiv uveril. Zaver s cyklistami som najskor nechapal, no ked to porucik zacal vybalovat, hned bolo jasne o co ide. Koniec Jerry.(25.6.2018)

Další díl, ve kterém se jako padouch představil William Shatner, byť tentokrát už není tak sympatický. V každém případě je to padouch, jak se patří. Columbo si cestou za jeho dopadením zahraje ve scéně filmu bezdomovce („Tak, a je konec! Bezdomovci jděte domů a odevzdejte karty!“). Zjistíme taky, že novinařina není sranda („Jo, a tak se stal neznámý novinář zcela anonymním, díky!“). V každém případě je to jeden z mile průměrných dílů. 4 hvězdičky - 80%.(24.6.2016)

• Tanmut

William Shatner zahrál výborně padoucha, který jako by vypadl z let sedmdesátých - úspěšný muž, patologická osobnost, hajzl (Zastřelit ho zezadu). V letech devadesátých ovšem působí trochu křečovitě, ale to i sám Columbo - oba jsou až až. Pár vtipných momentů nezachrání chatrnou detektivní linii (téměř veškeré důkazy sestávají z Columbových akustických vjemů: "slyšel jsem" , "řekla mi" , "řekl jste mi" , záznamník). Odhalení byla výborná podpásovka. Kdyby ale vrah neztratil nervy... ... ....(9.9.2010)

,,Krucinál, kdo to tam je!?“ ,,Já jsem od policie.“ Na Columbův standard je tento příběh až přeplněn emocionálními dramaty. Jenže já radši ty díly, kde vrah jedná jen z čistého kalkulu a zbytek je vyplněn jen interakcí s poručíkem. Tady jsem bohužel sledoval dobru čtvrtinu stopáže konflikty dcery s otcem, a to mě nebavilo. I záporák mi tentokrát nesedl, byl ke Columbovi možná až příliš odměřený a moc zajímavých rozhovorů mezi nimi nebylo. Naštěstí závěr byl trochu vyhrocenější a napínavější než je zvykem, což mě potěšilo. Stejně jako milé cameo poručíka při natáčení scény s houmlesáky, kde podivuhodně zapadl mezi ostatní.(23.5.2016)

• - William Shatner a jeho druhé obsazení do role padoucha v seriálu Columbo. (Elwanelyn)