Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

Butterfly in Shades of Grey

Motýľ v šedých tieňoch

Motýľ v odtieňoch sivej

Motýľ v šedých odtieňoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

,,Krucinál, kdo to tam je!?“ ,,Já jsem od policie.“ Na Columbův standard je tento příběh až přeplněn emocionálními dramaty. Jenže já radši ty díly, kde vrah jedná jen z čistého kalkulu a zbytek je vyplněn jen interakcí s poručíkem. Tady jsem bohužel sledoval dobru čtvrtinu stopáže konflikty dcery s otcem, a to mě nebavilo. I záporák mi tentokrát nesedl, byl ke Columbovi možná až příliš odměřený a moc zajímavých rozhovorů mezi nimi nebylo. Naštěstí závěr byl trochu vyhrocenější a napínavější než je zvykem, což mě potěšilo. Stejně jako milé cameo poručíka při natáčení scény s houmlesáky, kde podivuhodně zapadl mezi ostatní.(23.5.2016)

William Shatner je zpátky! A tentokrát není ani trochu sympatický a má hnusného kníra. Hraje arogantního rozhlasového moderátora, prvotřídního parchanta, který si zajistí perfektní alibi, ale jak se ukáže, s příliš mnoha trhlinami. Columbo je opět krásně vlezlý a zvyká si na mobil, který údajně způsobuje rakovinu. Další díl, který je zábavný a který má skvělé herecké výkony. 80%.Plus: Columbo považován za bezdomovce, a to, jak huláká přes obrovskou zahradu na Chase a téměř přitom přeleze vstupní bránu, je geniální scéna.(15.6.2019)

Další díl, ve kterém se jako padouch představil William Shatner, byť tentokrát už není tak sympatický. V každém případě je to padouch, jak se patří. Columbo si cestou za jeho dopadením zahraje ve scéně filmu bezdomovce („Tak, a je konec! Bezdomovci jděte domů a odevzdejte karty!“). Zjistíme taky, že novinařina není sranda („Jo, a tak se stal neznámý novinář zcela anonymním, díky!“). V každém případě je to jeden z mile průměrných dílů. 4 hvězdičky - 80%.(24.6.2016)

• Tanmut

William Shatner zahrál výborně padoucha, který jako by vypadl z let sedmdesátých - úspěšný muž, patologická osobnost, hajzl (Zastřelit ho zezadu). V letech devadesátých ovšem působí trochu křečovitě, ale to i sám Columbo - oba jsou až až. Pár vtipných momentů nezachrání chatrnou detektivní linii (téměř veškeré důkazy sestávají z Columbových akustických vjemů: "slyšel jsem" , "řekla mi" , "řekl jste mi" , záznamník). Odhalení byla výborná podpásovka. Kdyby ale vrah neztratil nervy... ... ....(9.9.2010)

Výborná časť, výborný záporák, ale mne na rozdiel od ostatných neprišla záverečná pointa až tak geniálna. Ak by ten prípad riešil poručík v reáli, tak by bola, ale ako súčasť zábavného seriálu to bolo iba veľmi dobré rozuzlenie. Takže trochu s výčitkami svedomia dám tejto časti iba za štyri, snáď mi Falk so Shatnerom odpustia. Viackrát som už ale niektoré časti nadhodnotil.(26.8.2012)

• - William Shatner a jeho druhé obsazení do role padoucha v seriálu Columbo.

• - Zobrazený domov Fielding Chase byl vlastněn herečkou Lindou Thompson. Byl prodán v roce 2005 za 22 milionů amerických dolarů. (Epistemolog)