Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

Butterfly in Shades of Grey

Motýľ v šedých tieňoch

Motýľ v odtieňoch sivej

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

Výborná časť, výborný záporák, ale mne na rozdiel od ostatných neprišla záverečná pointa až tak geniálna. Ak by ten prípad riešil poručík v reáli, tak by bola, ale ako súčasť zábavného seriálu to bolo iba veľmi dobré rozuzlenie. Takže trochu s výčitkami svedomia dám tejto časti iba za štyri, snáď mi Falk so Shatnerom odpustia. Viackrát som už ale niektoré časti nadhodnotil.(26.8.2012)

Columbo tu jasne vyjadrí svoj názor na mobilné telefonovanie, nadchýňa sa satelitnou televíziou a zmysluplne využije svoj tulácky imidž. Popri tom nepodstatnými otázkami smeruje vraha, kam potrebuje. Na konci je to dosť samoúčelne zdramatizované, ale aj tak je to len priemerná epizóda. –––– To je úžasný! My tu vraždu máme nahranou. –––– Ješte jeden bezdomovec ke zdi. Vy! Jděte támhle! –––– Vy máte vždycky ještě jednu věc! Nemáte trochu problém s pamětí?(24.6.2018)

"A je to !! Bezdomovci, běžte domů a odevzdejte karty !!" ;) Lze hodnotit kousek, v němž jde Columbo znovu po krku kapitánu Kirkovi, jinak než plnou palbou ?? Bohužel nebude zbytí, ačkoliv jde jistě o jednu z nejvíce zábavných epizodek se spoustou fantasticky vtipných scének, mezi nimiž ční ty, kdy Columba považují - Pokolikáté už ?? ;) - za bezdomovce, kdy omylem zapálí koš v kanceláři, či ta, v níž leze přes vstupní bránu Chaseova domu.. Epizodku opět zdobí ten roztomile komický střet poručíka s novými technologiemi v podobě mobilního telefonu či satelitu, nejvíce ovšem šlape při konfrontacích Columba s arogantním cholerikem Williama Shatnera, čímž dává prostor maximálnímu počtu více než slušných hlášek..(1.8.2013)

Musím říci, že tento díl se mi až tak moc nezamlouval. Vyšetřování bylo takové nijaké - žádný pořádný důkaz, žádné pachtění, prostě nic. Co se týká usvědčení, tak to jsem taky v podstatě nepobral, na co ho vlastně dostal. Nepřišlo mi to s tím signálem zrovna prokazatelné a na zbytek s telefonem nevím, jak přišel. Takže proto je to pro mě slabší díl. Výborné byly humorné scénky - Columbo dělá, že telefonuje z mobilu a Columba si spletou s bezdomovcem. To jsem se zase pobavil. Ale celkově pro mě slabší díl. Howgh!(13.12.2009)

• Tanmut

William Shatner zahrál výborně padoucha, který jako by vypadl z let sedmdesátých - úspěšný muž, patologická osobnost, hajzl (Zastřelit ho zezadu). V letech devadesátých ovšem působí trochu křečovitě, ale to i sám Columbo - oba jsou až až. Pár vtipných momentů nezachrání chatrnou detektivní linii (téměř veškeré důkazy sestávají z Columbových akustických vjemů: "slyšel jsem" , "řekla mi" , "řekl jste mi" , záznamník). Odhalení byla výborná podpásovka. Kdyby ale vrah neztratil nervy... ... ....(9.9.2010)

• - William Shatner a jeho druhé obsazení do role padoucha v seriálu Columbo. (Zdroj: ČSFD.cz)