poster

Motýl v šedých stínech (S10E08) (epizoda)

 • USA

  Butterfly in Shades of Grey

 • Slovensko

  Motýľ v šedých tieňoch

 • Slovensko

  Motýľ v odtieňoch sivej

 • Slovensko

  Motýľ v šedých odtieňoch

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 29 min

 • Godhaj
  ***

  ,,Krucinál, kdo to tam je!?“ ,,Já jsem od policie.“ Na Columbův standard je tento příběh až přeplněn emocionálními dramaty. Jenže já radši ty díly, kde vrah jedná jen z čistého kalkulu a zbytek je vyplněn jen interakcí s poručíkem. Tady jsem bohužel sledoval dobru čtvrtinu stopáže konflikty dcery s otcem, a to mě nebavilo. I záporák mi tentokrát nesedl, byl ke Columbovi možná až příliš odměřený a moc zajímavých rozhovorů mezi nimi nebylo. Naštěstí závěr byl trochu vyhrocenější a napínavější než je zvykem, což mě potěšilo. Stejně jako milé cameo poručíka při natáčení scény s houmlesáky, kde podivuhodně zapadl mezi ostatní.(23.5.2016)

 • filmmovier
  ****

  William Shatner je zpátky! A tentokrát není ani trochu sympatický a má hnusného kníra. Hraje arogantního rozhlasového moderátora, prvotřídního parchanta, který si zajistí perfektní alibi, ale jak se ukáže, s příliš mnoha trhlinami. Columbo je opět krásně vlezlý a zvyká si na mobil, který údajně způsobuje rakovinu. Další díl, který je zábavný a který má skvělé herecké výkony. 80%.Plus: Columbo považován za bezdomovce, a to, jak huláká přes obrovskou zahradu na Chase a téměř přitom přeleze vstupní bránu, je geniální scéna.(15.6.2019)

 • Rudyamon
  ****

  Další díl, ve kterém se jako padouch představil William Shatner, byť tentokrát už není tak sympatický. V každém případě je to padouch, jak se patří. Columbo si cestou za jeho dopadením zahraje ve scéně filmu bezdomovce („Tak, a je konec! Bezdomovci jděte domů a odevzdejte karty!“). Zjistíme taky, že novinařina není sranda („Jo, a tak se stal neznámý novinář zcela anonymním, díky!“). V každém případě je to jeden z mile průměrných dílů. 4 hvězdičky - 80%.(24.6.2016)

 • Tanmut
  **

  William Shatner zahrál výborně padoucha, který jako by vypadl z let sedmdesátých - úspěšný muž, patologická osobnost, hajzl (Zastřelit ho zezadu). V letech devadesátých ovšem působí trochu křečovitě, ale to i sám Columbo - oba jsou až až. Pár vtipných momentů nezachrání chatrnou detektivní linii (téměř veškeré důkazy sestávají z Columbových akustických vjemů: "slyšel jsem" , "řekla mi" , "řekl jste mi" , záznamník). Odhalení byla výborná podpásovka. Kdyby ale vrah neztratil nervy... ... ....(9.9.2010)

 • Anderton
  ****

  Výborná časť, výborný záporák, ale mne na rozdiel od ostatných neprišla záverečná pointa až tak geniálna. Ak by ten prípad riešil poručík v reáli, tak by bola, ale ako súčasť zábavného seriálu to bolo iba veľmi dobré rozuzlenie. Takže trochu s výčitkami svedomia dám tejto časti iba za štyri, snáď mi Falk so Shatnerom odpustia. Viackrát som už ale niektoré časti nadhodnotil.(26.8.2012)

 • - William Shatner a jeho druhé obsazení do role padoucha v seriálu Columbo.

 • - Zobrazený domov Fielding Chase byl vlastněn herečkou Lindou Thompson. Byl prodán v roce 2005 za 22 milionů amerických dolarů. (Epistemolog)