Reklama

Reklama

Columbo - Série 5 (1975) (série)


Smrt v aréně (S05E04)

(epizoda)

Obsahy(1)

Bývalý mexický toreador Luis Montoya dnes už jen chová býky pro koridu, avšak pro své někdejší odvážné kousky v aréně je stále miláčkem národa. Jednoho dne zabije kolegu Hectora Rangela, který by svým svědectvím mohl Luisovo dobré jméno zničit. Luis se postará o to, aby Rangela zabil rozzuřený býk. Tou dobou je však s manželkou na dovolené v Mexiku i losangelský detektiv, poručík Columbo. A ten začne svému mexickému kolegovi pomáhat s vyšetřováním případu... (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pôjdem proti prúdu a pravdupovediac zaokrúhľujem hore kvôli veľmi nízkemu tunajšiemu hodnoteniu. Môže zato pre seriál nevšedné exotické prostredie niekde v Mexiku, verné a vtipné zobrazenie tamojšej mentality a hlavný záporák. Tá akože slabšia pointa práve poukazuje na tieto národnostné rozdiely a mentalitu a tým je pre mňa tak silná. Usvedčenie akousi "live" rekonštrukciou je veľmi originálne. ()

sud 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé exotické prostředí, Columbo vs anachronicky uvažující Mexikáni, v roli vraha výborný Ricardo Montalban (se skvělým dabingem Jiřího Klema) ze kterého charisma přímo sálá. A závěr, kdy don Montoya rezignovaně předává poručíkovi kord a muletu, je silný jak silnice. Nevím, co se většině na tomto díle nelíbí. 75%: ()

Reklama

majec4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zvlastna cast. Tym ze sa to odohravalo v Mexiku, tak to bolo ine. Sceny, napriklad ta z obedu s policajtovou rodinou su pre Columba dost netradicne. No tymto sa cast skor osviezila. U mna vyssie hodnotenie nedavam preto, ze ten zaver bol dost slaby. Teda to odhalenie. Neviem, nejako mi to nesedelo. Keby mna takto niekto usvedci, tak sa mu asi do tvare vysmejem. Mozno mi nieco uniklo, ale toto sa mne nepacilo. Inak v pohode cast, ktora zaujme netradicnym priebehom deja. ()

Šandík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zajímavé prostředí ale zoufale pitomý motiv. Navíc malá otázka do pranice: Ve městě při úvodní autonehodě nikdo neumí anglicky, na farmě najednou všichni, anglicky mluví Sanchez s Montoyou, i když Columba to údajně vůbec nezajímá. Čím to? Já vím, jsem šťoura, ale zkrátka spousta věcí je tu zase jen na efekt, což mi u detektivky vážně nesedí. Uznávám, ten efekt je mnohokrát filmařsky vděčný a zajímavý. Kromě toho tu opět najdeme velmi slušné herecké výkony, což je samo o osobě dobrý důvod ke sledování... Celkový dojem: 70% ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento muž není v mém domě vítán! Columbo je tentokrát v Mexiku v toreadorské aréně. Místo, aby si užíval dovolenou, vyřeší tady případ brutální vraždy, kdy je jako smrtící zbraň použit obrovský agresivní býk. V roli vraha se Falkovi pokouší uniknout ze spárů skvělý Ricardo Montalban a režie se ujal Ted Post (např. Magnum Force, Do nitra Planety opic). P.S. V závěrečné konfrontaci v aréně, kdy vypustí zuřivé zvíře na šokovaného bývalého toreadora, zní skvělá hudba, která se dost nápadně podobá klasickému Williamsovu motivu z Čelistí. Můj oblíbený díl. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama