Smrt v aréně (S05E04) (epizoda)

A Matter of Honor

Smrť v aréne

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 1 h 13 min

Ted Post

Gabriel Torres

Everett Chambers

Ronald LaVine

Zajímavý díl.... Netradiční a zajímavé prostředí, trošku nezvykle poručík spolupracuje s jiným vyšetřovatelem, a celkově zajímavě poskládáno a charismatický záporák, abych nezapomněl. Pár vtipných momentů, důkladné vyšetřování, a jako vždy dohání vraha k šílenství. Usvědčení je postavené trošku na vodě, ale zase nebylo zbití... Povedený díl! Slabších 80%. Howgh!(8.6.2014)

Pôjdem proti prúdu a pravdupovediac zaokrúhľujem hore kvôli veľmi nízkemu tunajšiemu hodnoteniu. Môže zato pre seriál nevšedné exotické prostredie niekde v Mexiku, verné a vtipné zobrazenie tamojšej mentality a hlavný záporák. Tá akože slabšia pointa práve poukazuje na tieto národnostné rozdiely a mentalitu a tým je pre mňa tak silná. Usvedčenie akousi "live" rekonštrukciou je veľmi originálne.(26.8.2012)

Neřekl bych, že by byl tento Columbo slabší... sice se odehrává v netradičním prostředí, ale to vůbec nevadí, naopak nahrává na zdařilé scény a dialogy. Snad jen rozuzlení, resp. závěrečné usvědčení je takové mírně podprůměrné, což ovšem kompenzuje jinak poměrně zajímavý děj, přátelství a spolupráce mexického policisty s poručíkem, charismatický záporák a atmosféra ciziny.(31.7.2012)

• finkie

Srandovně slabá usvědčení patří ke columbovské poetice, ale tady už to bylo na mě příliš. Columbo za celou dobu nepřišel s nějakým chytřejším postřehem. Jeho obsesi píka vs dřevec jsem jaksi nepobral, muleta mohla přeci oschnout a stejně by nic nedokazovala a ten závěr... do policejního auta vlezl pachatel asi proto, že potřeboval hodit do města, jinak si to vysvětlit neumím.(8.3.2019)

Podle mě jeden z těch slabších dílů. Padouch byl hodně ješitný, nicméně spáchal prakticky dokonalý zločin. To, že jej Columbo vyřešil, bylo jen ve scénáři, jinak byla pointa dost chabá a důkazy prakticky žádné. Columbo sice na závěr zrekonstruoval nějakou scénu, ale přišla mi spíš vykonstruovaná. I když šel na věc opět svérázně a s logikou sobě vlastní. To já jsem řešil záhadu jiného ražení. Všimněte si u scény s koktailem, ve které ruce drží Columbo sklenici. Chytne ji do levé, pak o vteřinu později ji má v pravé, ale než ji zvedne k ústům, už je opět v levé. Záhada. V každém případě tento díl hodnotím na 3 hvězdičky - 80%, a jdu pracovat, trpím totiž pracovní deformací. Jak říká poručík, to je to, že „ať jdete kam chcete, práce jde vždy s váma...“ :-)(16.4.2016)