Columbo - Série 4 (1974) (série)

Vrah zavolá v deset (S04E06)

(epizoda)
  • USA A Deadly State of Mind (více)

Psychiatr dr. Mark Collier se specializuje na experimentální léčbu s pomocí hypnózy. Jeho klientka Nadia Donnerová je zároveň i jeho milenkou. Nadiin manžel Carl však jejich vztah odhalí. Dojde k potyčce, při níž Collier zabije soka pohrabáčem. Přesvědčí Nadiu, aby před policií lživě tvrdila, že jejího manžela přepadli dva zloději. Jenže případ dostane na starost poručík Columbo, a ten věří spíš vlastnímu úsudku než výpovědi psychiatrovy pacientky... (Česká televize)

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Problém vaší teorie je v tom, že nemáte žádný důkaz." Tak to bych poručíku Columbovi rozhodně do tváře nevmetl. Jenže namyšlený doktor Collier nezná finty vychytralého majitele stále ještě trochu pojízdného francouzského vozu a unáhlil se. No to je jeho problém, ale mám takový podivný pocit, že z předvedeného důkazu by ho vymotal i opilý právník s propadlou licencí. Columbo do toho tentokrát zkrátka nevložil tolik důvtipu, a své vrozené vlezlosti, a tudíž nabídl o něco méně zábavy než bývá v jeho okrsku zvykem. ()

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další z těch Columbovek, ze kterých sálá skvělá atmosféra ještě před úvodními titulky. Poprvé se v záporné roli představuje charismatický elegán George Hamilton (kterého poručík přivádí doslova k nepříčetnosti - tak to máme rádi), jenž doplatí na svůj tabákový zlozvyk, aneb co dokáže natropit jeden ztracený kamínek ze zapalovače. Zajímavé provedení druhého zločinu a hlavně vynikající závěr se slepcem! ()

Pepinec

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další pěkná jízda, ovšem tentokrát se mi zdálo, že jsem v poslední brance viděl špicara, takže udílím trestné body. Souhlasím s tím, že Hamilton je slizák k pohledání, jenže jakmile mezi Columbem a záporákem není přátelský vztah plný bonmotů, metafor a vtípků, schází tomu všemu ta pravá chuť. No a ještě bych rád navázal kontakt s uživatelem Allanem. Jasně, deadly state of mind se vážně překládá trošku jinak, ale pokud jsi tuhle epizodu doopravdy viděl, nemůžeš tvrdit, že v ní někdo někam volal v půl jedenácté... ()

Allien.9

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nevím proč, ale "Vrah zavolá v deset" se mi strašně rychle okoukal. O finálním usvědčení by se dalo polemizovat (jedno z těch kostrbatějších až kostrbatých), nejvíce mi však tento díl degraduje fakt, že Karlova vražda nebyla ani tak vraždou, jako spíš sebeobranou. Kdyby se na mě někdo vrhl, začal mě mlátit, a pak se se stejnou vervou pustil do mé milenky, asi bych ho taky něčím přetáhla - v dané chvíli by to byl naprosto logický krok. Ale ne, nezavoláme policii a nevysvětlíme jim, co se stalo, místo toho si narychlo vymyslíme děravý příběh o dvou chlápcích s punčochami na hlavě. Ach jo. ()

nascendi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

S každou opakovane videnou časťou Columbovskej série klesá môj celkový dojem. Na diferenciáciu hodnotení jednotlivých častí ostáva iba záverečná pointa, pretože tie bezdomovecké nechutnosti, donekonečna opakované gestá a šablóny sú neodmysliteľnou súčasťou každej časti. A záverečné pointy bývajú pozoruhodné, ale aj také, ako v tejto časti. Preto na viac ako na tri hviezdičky nepomyslím ani pri hypnóze podporenej amobarbitalom. ()

• Jedna z mála epizod, kde je vražda provedena z afektu (spontánně). V ostatních epizodách jsou vraždy pečlivě plánované. (ČSFD)
  • Dle amerických zákonů by celý tento incident mohl být považován za ospravedlnitelný, kdyby ovšem doktor okamžitě zavolal policii. (Epistemolog)