V nouzi poznáš přítele (S03E08) (epizoda)

• Česko

Přítel

A Friend in Deed

V núdzi poznáš priateľa

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1974, 1 h 34 min

Čím viac častí columbovskej série vďaka TV Barrandov sledujem, tým mám menšiu nádej, že pri tomto opakovanom sledovaní po 30 - 40 rokoch dám niektorému dielu štyri hviezdičky. Aj u tejto časti časť mojich obľúbených komentátorov tvrdí, že ide o jeden z najlepších, či dokonca priamo najlepší diel celej série. Ja mám asi nejaké pokrivené videnie, keď výborné rozuzlenie beriem ako samozrejmosť a z nedostatkov v scenári, z preháňania poručíkovho outfitu, prípadne z podpásového spojenia vrah-komisár robím vedu. Nepomôžem si.(14.6.2015)

Velmi dobrá epizoda, kde je na konci excelentní nachytávka na vraha. Postup je zde celkem logický, hlavní záporák je sice vcelku charismatický, ale od komisaře policie by člověk čekal zkušenosti v oblasti zločinu a zarazí fakt, jak mnoha chyb se ve svém plánu dopustil. Taky jeden z mála dílů, kdy nejenže k jedné vraždě došlo v afektu, ale pachatel dokonce projevil lítost nad svým činem a snad i chvíli uvažoval o přiznání. To je něco, co se v Columbovi prakticky nestává...(4.10.2019)

Jedno z nejlepších odhalení v celé historii seriálu. Na první pohled dokonalé zločiny začínají dostávat trhliny jen co Columbo převezme vyšetřování. Indicie a domněnky se v závěru poskládají jako střípky mozaiky, aby společně s malou lstí pomohly usvědčit pachatele. To co zdobí celý seriál zde vyniká se vší parádou.(24.6.2013)

Netypický diel o Colombovi, ktorý rieši hneď dve vraždy a do toho musí ešte usvedčiť vlastného nadriadeného. Zamotaný prípad dvoch vlámačiek, ktoré však precíznemu a detailami sa zaoberajúcemu poručíkovi nedávajú zmysel a na drobných detailoch sa ukáže, že je všetko úplne inak ako sa snaží tváriť. Znova tu chýba priamy a rukolapný dôkaz, ale ako to často krát býva, vrah sa nachytá sám. 75%(14.10.2019)

Jedna z najlepších častí seriálu, ktorú si pozriem vždy, keď na ňu narazím v tv. Príbeh je omnoho dynamickejší, ako obvykle a neviete, kam sa vydá o päť minút a koľko vrážd pribudne. Poručík má obzvlášť ťažkého súpera, takmer až kolegu, ktorý navyše nie je sám. Je to ale trochu príliš očividný podrazák, takže Columbo nemá s identifikáciou vraha žiadny problém. Scenár si zaslúži aj na takto kvalitný seriál absolutórium, záver patrí medzi najsilnejšie spomedzi tých, kde musí poručík použiť chyták.(27.8.2012)

• - Pohřební dům, který se nachází ve skladu, není v Kalifornii. Je to luxusní vila se zahradou Ephrussi de Rothschild v Saint-Jean-Cap-Ferrat na francouzské riviéře. Toto místo se objevuje ve filmu Jamese Bonda Nikdy neříkej nikdy (1983). (Epistemolog)