poster

Zločinný steh (S02E06) (epizoda)

 • USA

  A Stitch in Crime

 • Slovensko

  Zločinný steh

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1973, 1 h 13 min

 • nascendi
  ***

  Väčšina komentátorov sa zhoduje v tom, že táto epizóda patrí k najlepším z celého seriálu. Nepopieram, že neobvyklá situácia, v ktorej Columbo ťahá v strete s inteligentným protivníkom za kratší koniec, zvýšila príťažlivosť epizódy. Ale na druhej strane ju ťahali dolu málo uveriteľné náhody. Prekvapilo ma, ako zbytočne sa v tejto epizóde zdôrazňoval bezdomovecký dojem, ktorý budil Columbo. Jeho kýchacie, fajčiace a žravé prejavy boli až odporné.(27.5.2015)

 • Tominni
  ****

  Tentokrát dostává Colombo rovnoceného protivníka, doktora Mayfielda, který je schopen chladnokrevné vraždy, má emoce pod kontrolou a vypadá to, že Colombo si na něj nepříjde, napodruhé je dokonce operační sál pod policejní kountrolou a přesto to vypadá, že doktorovi to znovu projde, ale to by to nemohl být Colombo. Jeden z těch lepších dílů.(11.7.2017)

 • DocBrown
  ****

  Kvůli zajímavému nápadu s rozpustnou nití a samozřejmě úžasnému Nimoyovi (asi nejlepší jeho role mimo všudypřítomného Spocka) jedna z nejlepších epizod. Columbo na Nimoyovu vraždu nemá důkazy, ale zatlačí ho do rohu tak, že musí prozradit svůj pokus o vraždu doktora Hidemanna. Docela bych rád viděl tu soudní dohru.(23.9.2012)

 • Godhaj
  ****

  ,,Vy to zvládnete, poručíku, najdete si k šikanování někoho jiného.“ Záporáckou roli tady vystřihl Nimoy, který je přesvědčivý a chladný. Zločin i vyšetřování jsou mimořádně napínavé a až do konce v nich jde o život. Columbo tady v jednu chvíli dokonce vypění a naštve se, což se nestává, ale je to rozhodně dobře. Rozhodně se jedná o asi nejnapínavější díl, co jsem zatím viděl.(6.3.2015)

 • sud
  *****

  Souboj dvou opravdu rovnocených soupeřů, poručíka Columba (Peter Falk) a doktora Mayfielda (Leonard Nimoy - Spock ze seriálu "Star Trek"). Do posledního puntíku vybroušený příběh, chladnokrevná dvojnásobná vražda uskutečněná vysoce inteligentním a vychytralým zločincem. Však kosa narazila na kámen a ten kámen je poručík Columbo, který je v tomto díle naštvaný a nevrací se, pouze jednou na konec, aby zasadil ledovou sprchu arogantnímu pachateli, který se marně domníval, že má vyhráno.(17.3.2006)