Reklama

Reklama

Columbo - Série 10 (1990) (série)


Vražedné stopy (S10E11)

(epizoda)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Cathleen Calvertová, manželka milionáře Clifforda Calverta, spolu s milencem Patrickem Kinsleym naplánuje vraždu manželova obchodního společníka Howarda Seltzera. Cílem obou spiklenců je hodit vinu na Clifforda a dostat ho do vězení, aby si oba mohli užívat jeho peněz. Vraždu provede v domě oběti Patrick, který velmi pečlivě upraví stopy. Je ostatně vedoucím forenzní laboratoře u losangelské policie. Poručík Columbo je tedy při vyšetřování odkázán na jeho informace. Detektiv v ošuntělém plášti netuší, že Patrick a Cathleen se znají, natož aby věděl o jejich mileneckém poměru. Columbo má však jednu výhodu, a tou je jeho postřeh a všímavost ke zdánlivě nedůležitým detailům… (Česká televize)

(více)

Recenze (41)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Znovu pekne vymyslené, avšak ako sme u neskorších dielov tak trochu zvyknutí, nie dokonalé. Je fajn, že sa scenáristi pohrali s hlavnými páchateľmi a ich vzťahom. Funguje medzi nimi chémia, ako aj medzi nimi ako dvojkou proti poručíkovi. Situácia je o to vtipnejšia, že ženu hrá pani Falková, ako všetci dobre vieme. Najväčší triumf dielu je ale Barry Corbin, škoda, že si niekedy nezahral aj vraha. Šediny Columbovi a jeho umu svedčia. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Svého muže miluji a nedovolím, abyste mi ho odvedl." Víš Cathy, že lhát se nemá? Že na to ten zapomnětlivý strejda v baloňáku přijde? A že to bude tradičně zábavné? Mě to tedy rozhodně bavilo určitě víc než vražedníky Patricka s Cathy, ale to závěrečné dovysvětlování šilhavého génia mi tentokrát připadalo hodně zdlouhavé. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No, nadšený som nebol. Peter Falk ako obvykle prehrával a keď si prikladal ruku k hlave, mal som intenzívny pocit, že ho bolí každá myšlienka, ktorá v jeho hlave skrsne. A škemranie kubánskej cigary bolo vyložene trápne. Ani rozuzlenie tentokrát nebolo prekvapujúce, skôr bolo výsledkom postupných krokov. Nové bolo iba vyvolanie konfliktu medzi spolupáchateľmi. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Ten chlap je asi cvok.. Říká se to !!" ;) No, on by Falcův Columbo cvokem klidně býti mohl, stejně jako každý jiný génius, ačkoli jeden může vesele spekulovat, zda to spíš jen nehraje, aby ho protivníci podcenili, když právě tahle jeho švejkovost mě nesmírně baví, tak jako tak však poručík rozhodně není žádný ořezávátko.. Stejně jako režisér Vincent McEveety rozhodně není žádný columbovsky režijní PANIC, jak se píše na panelu domácího alarmu u zavražděného, vždyť Vražedné stopy už platí za jeho sedmý zářez.. Jeho příspěvky celé sérii neplatí za ty nejvíce napínavé, ani co do usvědčení k těm nejvíce neprůstřelným, zato je však lze považovat za velmi jedinečné a opravdu silně zábavné, byť se zde zmatený a zapomnětlivý Columbo chová skutečně až poťouchle.. Opět snídá vejce natvrdo, rozdává jablíčka, banány a kočičí žrádlo, zato krade vajgly a čokolády, ale hlavně si jde opět za svým, aby dostal vraha, kterého zmate ještě mocněji než diváka.. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Já se vlastně ani nedivím, že je poslední série Columba ke konci natahovaná jako kšandy ve větru, protože poručík se ukazuje ve skvělé formě. Co třeba takové finty vrahounů ztrácejí na originalitě a propracovanosti, to štramák v baloňáku dohání svým rostoucím charismatem. Jakpak by ale Peter mohl být bez jiskry a sešlý, když měl za ženu takovou kočku... ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Místo natáčení exteriéru a interiérů hlavních postav bylo realizováno v bývalém panství Clarka Gable v údolí San Fernando. (Epistemolog)
  • Když si Columbo (Peter Falk) vyžádal pomoc při výslechu komplice, řekl Patovi: „Tři oči jsou lepší než jedno.“ Což je vtipná narážka na skutečnost, že herec Peter Falk má protetické oko. (Epistemolog)

Reklama

Reklama