Vražedné stopy (S10E11) (epizoda)

A Trace of Murder

Vražedné stopy

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1997, 1 h 29 min

Jeden z tych lepsich dielov. Vrahovia su dvaja. Muz a zena, ktory chcu vrazdu hodit na inu osobu. Takze nakoniec musi Columbo dokazovat nevinu obvineneho. Slabsi mi tento diel pripada len v tom, ze Columbo dost dlho pred vrahom predstiera, ze ho nepodozieva a tym padom ho tak vtipne ako ma vo zvyku neotravuje. Finalne odhalenie v ktorom postve komplicov proti sebe je vynaliezave. Zaujimavostou je, ze pachatelku tu hra Falkova skutocna manzelka. Vysledkom je menej vtipna epizoda so solidnou zapletkou. 7/10.(1.11.2016)

Jeden z nejlepších Columbů. Téměř dokonalá vražda, vynikající zápletka a super vyšetřování. Nebýt opět náhodičky, Columbo byl vedle jako jedle. Záporáci byli také velice fajn a bylo to celkově takový neklasický díl, který se velice povedl, byl dynamický a rychle utekl. Prostě jeden z nejlepších. A samozřejmě, pár vtipných scének, např. Columbo a čokoládky... :-) Howgh!(20.12.2009)

No, nadšený som nebol. Peter Falk ako obvykle prehrával a keď si prikladal ruku k hlave, mal som intenzívny pocit, že ho bolí každá myšlienka, ktorá v jeho hlave skrsne. A škemranie kubánskej cigary bolo vyložene trápne. Ani rozuzlenie tentokrát nebolo prekvapujúce, skôr bolo výsledkom postupných krokov. Nové bolo iba vyvolanie konfliktu medzi spolupáchateľmi.(27.6.2019)

Zdatný súper je zárukou dobrej columbovky. A tu je výnimočne zdatný, naviac zvnútra polície, takže poručik to ma zvlášť zložité. Ale každý robí chyby, možno nemuseli byt až tak zjavné, a napriek tomu scenárista na konci zaradil vysvetlenie pre blbých. –––– Najděte tu kočku! Byla totiž jediným svědkem strašného zločinu. –––– Vy jste já, já jsem Patrick, koukejte na ní!(14.7.2018)

,,Nemáš už dost?“ ,,Čeho dost? Tebe?“ V tomto díle mě výjimečně nebyl poručík nejsympatičtější postavou, nýbrž svérázný a hláškami oplývající milionář Clifford. Pokaždé, když se objevil na scéně, jsem se pochechtával, určitý díl na tom má jistě jeho výborný český dabing. Shera Danese byla jako chladná lady také velmi dobrá. Vražda a motiv jsou tentokrát mnohem zajímavější, než tomu bývá obvykle, a i poručík to tentokrát neměl vůbec jednoduché. O to víc mě potěšilo velmi chytrý závěr, který má bohužel až přespříliš dovysvětlující zakončení.(19.7.2016)

• - Když si Columbo (Peter Falk) vyžádal pomoc při výslechu komplice, řekl Patovi: „Tři oči jsou lepší než jedno.“ Což je vtipná narážka na skutečnost, že herec Peter Falk má protetické oko. (Epistemolog)

• - Místo natáčení exteriéru a interiérů hlavních postav bylo realizováno v bývalém panství Clarka Gable v údolí San Fernando. (Epistemolog)

• - Na konci epizody, kdy Barney (John Finnegan) sleduje televizi, je vidět kalendář z Útěk z L.A. (1996). (Epistemolog)