Na programu vražda (S09E03) (epizoda)

Agenda for Murder

Na programe vražda

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 1 h 28 min

Na programu vražda je v ničem výjimečný díl, který je speciální maximálně tím, že finální rozuzlení mi zní i v dnešní době naprosto wtf. Neumím si představit, že by v reálu jakákoliv porota odsoudila vraha ve světle těchto (ne)důkazů. Sebejistý projev, verbální i neverbální, Patricka McGoohana je sice zajímavý, tento díl nezachrání ani v nejmenším.(6.10.2017)

Columbo ako degustátor syrov, zberateľ autogramov, a nakoniec jeden autogram ako pokus o úplatok. S tým by podozrivý uspel možno u Columbovej ženy, ale nie u poručíka. Veľmi, až príliš podrobne je zobrazené plánovanie a vykonanie vraždy, že si chyby všimne aj bežný divák. Nemajú to kriminálnici jednoduché, keď im je v pätách přerostlý skaut. Vtip o úchylákovi v baloňáku sa mi az taký vtipný nezdal, a tempo filmu bolo také, že sa nemôžem prikloniť k štyrom hviezdám.(7.4.2018)

Další z „politických“ dílů, teda dílů, kde politika hraje alespoň podružnou roli („On přece není zubař, je jen příští president Spojených Států!“). Hlavní je zde ovšem opět padouch, který se rozhodne pro dobro věci spáchat menší vraždičku. Jenomže je mlsný, a na to dojede. Proto nikdy nejezte sýr, když jdete vraždit! V hlavní roli je velice charismatický Patrick McGoohan, který mi navždy utkvěl v paměti spíš jako úspěšný majitel pohřebního ústavu z jednoho staršího dílu. Ale ať funebrák, nebo politik, stále proti němu stojí poručík, který má sice taky rád sýr (hm, při vyšetřování si ten sýr nechal zabalit, to se smí?), ale má taky rád logiku, pro kterou zločinci moc pochopení nemají... :-) Jednoznačně hodnotím naplno: 5 hvězdiček - 100%!(5.6.2016)

No konečně! Vítej v 90. letech, poručíku! Trvalo to, ale dočkal jsem se. Jestli několika předešlým epizodám chyběl pořádný záporák, atmosféra i klasické poručíkovy vyšetřovací postupy, tak tady je vše. Režíruje totiž starý známý Patrick McGoohan a ten ví, jak má správná Columbovka vypadat. Střihne si tady samozřejmě i roli zločince a společně s Peterem Falkem tak zavzpomíná na zlatou éru let sedmdesátých. Hlavně příprava vraždy za bouřlivé noci, má své kouzlo, stejně jako Columbův vtip. Výborný díl.(14.7.2020)

Další perfektní díl - Columbo proti velmi inteligentnímu, chladnému a kalkulujícímu protivníkovi, který má vše předem perfektně promyšlené... Episoda je navíc podtržena skvělým střihem, hudbou i hereckým výkonem zkušeného Patricka McGoohana, který v Columbovi ztvárnil již několik vrahů, a tato úloha mu jde velmi dobře ;)(4.12.2018)

• - V momente kedy Columbo (Peter Falk) zastaví auto je možné v striedavých záberoch sledovať ako drží ruku raz hore a raz dole. Neprirodzene sa mení aj dĺžka popolu na jeho cigare. (duffi1)