Na programu vražda (S09E03) (epizoda)

Agenda for Murder

Na programe vražda

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 1 h 28 min

,,To je Peugeot!“ ,,Velmi zvláštní.“ Ačkoliv úvod s promyšlenou a do detailu propracovanou vraždou slibuje kvalitní díl, bohužel tomu tak není. Celé vyšetřování se hodně pomalé a nezáživné, zcela zde chybí chemie mezi poručíkem a vrahem. A závěrečné odhalení vraha se tentokrát nekoná pomocí nějaké poručíkovy finty, jak je divák zvyklý, ale prostě jen tím, že se vrahovi předloží důkaz. A to je jsem zrovna vidět nechtěl.(31.1.2016)

Tak opět jeden velice povedený díl. Tenhle záporák je vždycky velice chytrý a kvalitní a tak Columbo musí vynaložit všechny své síly, aby ho dostal. Čeká nás samozřejmě i pár skvělých hůumorných vložek, kde nejlepší je, kdyžs e senátor zeptá, jak se jmenuje žena Columba a Columo mu řekne - paní Columbová. :-D To jsem si málem cvrnkl do tepláků. Navíc se zde dočkáme opravdu nečekaného rozuzlení a usvědčení, které asi nikdo celou dobu neočekával. Velice kvalitní díl! Howgh!(9.8.2006)

Columbo právě odchází z kanceláře senátora.. "A ještě něco pane." "Ano?" "Kdyby vás to neobtěžovalo, moje žena by si moc přála váš autogram." "No ovšem poručíku, to přece není problém. Až přijde čas tak bych si samozřejmě přál její hlas. Jak se jmenuje?" "Paní Columbová.." Jinak na konci předloží Columbo skutečně nečekaný důkaz, ale je to vůbec možné?(27.1.2006)

Columbo ako degustátor syrov, zberateľ autogramov, a nakoniec jeden autogram ako pokus o úplatok. S tým by podozrivý uspel možno u Columbovej ženy, ale nie u poručíka. Veľmi, až príliš podrobne je zobrazené plánovanie a vykonanie vraždy, že si chyby všimne aj bežný divák. Nemajú to kriminálnici jednoduché, keď im je v pätách přerostlý skaut. Vtip o úchylákovi v baloňáku sa mi az taký vtipný nezdal, a tempo filmu bolo také, že sa nemôžem prikloniť k štyrom hviezdám.(7.4.2018)

Detektívka s miernym nádychom politiky - to môžem. Od prvopočiatku Columbo tušil kto je vrah, teda vlastne, že ide o vraždu. Zavesil sa na podozrivého a sliedil, snoril, šťúral. A potom sa pripol na slabý článok, na senátora. Ach, spindoctori sú skoro vždy väčší machri ako kandidáti? Myslím, že v tejto časti predviedol najdlhší návrat za podozrivým s vetičkou: "Just one more thing, sir." - vyslovil ju po tom, ako mu podozrivý ufujazdil na aute a on trikom jemu vlastným (mojej žene, pani Columbovej, by sa taký osviežovač páčil...) rozptýlil sekretárku, zistil, kde má právnik-vrah schôdzku a potom sa na tom mieste s onou vetou, vykúkajúc spoza dverí, objavil.(17.8.2018)

• - V momente kedy Columbo (Peter Falk) zastaví auto je možné v striedavých záberoch sledovať ako drží ruku raz hore a raz dole. Neprirodzene sa mení aj dĺžka popolu na jeho cigare. (duffi1)