Vražda podle plánu (S01E07) (epizoda)

Blueprint for Murder

Vražda podľa plánu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 13 min

Peter Falk se v tomto případě ujal i režie a celkově je to trochu jiná Columbovka. Neuvidíme uskutečnění vraždy, pouze celý díl si to myslíme a na konec zjistíme, že jsme se nemýlili :-). Perfektní průběh vyšetřování, spousta falešných stop a zdálo by se, že vrah unikne. Nikoli, na poslední chvíli zasáhne poručík Columbo a vraha odhalí jednoduchou, ale účinnou a silnou lstí.(29.3.2006)

Tak Peter Falk si tentokrát k hraní přibral i režii a bylo to dobré rozhodnutí, tento díl patří k těm lepším. Už jen proto, že tentokrát nesledujeme na začátku zločin. Navíc - velmi vydařené jsou scény na stavebním úřadě, to jsem se opravdu bavil a povedla se i návštěva kardiologa. Suma sumárum - pozor na klasickou hudbu!(7.8.2019)

,,Zůstaňte stát tam, kde jste, nebo já vás prostě umiluju k smrti.“ Opět jeden z vynikajících dílů. Columbo má tentokrát problém vůbec dokázat, že se vražda stala a vyšetřování je plné mravenčí práce. Namyšlený architekt je Columbovi velmi dobrým soupeřem, jejich dialogy mají šmrnc a břink. Velmi mě potěšila role bývalé ženy Williamsona Goldie, která ke Columbovi zahořela a stala se z nich dobrá dvojka. Závěr opět velmi chytrý a promyšlený, ačkoliv tentokrát k němu měl Columbo hodně trnitou cestu. A musím uznat, že Falk je zdatný nejen jako hlavní představitel, ale i jako režisér.(5.1.2015)

Veľmi veľmi dobrá časť. Peter Falk bol ako režisér výborný, škoda, že režíroval len túto časť. Ani som nevedel kto je režisérom, dozvedel som sa to až pri záverečných titulkách. Trochu mám pocit, že sa to odlišuje od predchádzajúcich častí, myslím tým dejovo. Veľmi sa my páčilo ako celú vraždu náš vrah naplánoval. Zatiaľ jediná časť pri ktorej som si myslel, že Columbo je naozaj v koncoch, jediná časť pri ktorej som si s napätím obhrýzal nechty a čakal ako sa to celé skončí. Taktiež musím podotknúť, že všetci herci boli vynikajúci, rovnako ako aj scenár a samozrejme, Falkova réžia.(7.10.2018)

Poslední díl první série, který si vzal jako režisér poprvé a naposledy pod svá křídla Peter Falk. V roli záporáka se tentokrát představí Patrick O'Neal (v budoucnu si zahraje např. v Přepadení v Pacifiku) a tato epizoda téměř do svého závěru nechává diváka v napětí, jaké bude skutečné rozuzlení příběhu. To, co však celou dobu tušíme, se naplní a poručík Columbo si může odškrtnout další úspěšný případ, který si pokaždé s radostí vychutnám.(13.7.2020)

• - Ve scéně, kdy je Markham (Patrick O'Neal) policejní kontrolou vyzván k předložení dokladů, je možné si všimnout, že doklad, které policii ukazuje, jsou Columbovým (Peter Falk) policejním průkazem. (Kolyas)

• - Jedná se o jednu z mála epizod, kde diváci nevidí spáchání vraždy. (Epistemolog)

• - Staveniště zobrazené během této epizody je budova Century City Plaza v Los Angeles. (Epistemolog)