Kandidát na senátora Nelson Hayward se veřejnosti prezentuje jako zásadový bojovník proti zločinnosti. Šéf jeho volební kampaně Harry Stone mu proto připraví kontroverzní předvolební taktiku na míru: rozšíří v tisku fámu, že mafie vyhrožuje Haywardovi zabitím. Stone zároveň po svém klientovi kategoricky požaduje, aby opustil milenku, se kterou podvádí svou zákonnou manželku. Hayward však místo toho Stonea zavraždí a vyrobí si alibi. Případ vypadá tak, že mafie skutečně poslala zabijáka a že jeho obětí měl být právě Hayward. Jediný, kdo o této verzi pochybuje, je detektiv Columbo... (Česká televize)

Anthony

Senátorský kandidát Nelson Hayward si společně s manažerem své kampaně vymýšlí výhrůžky jeho osobě, aby si tak zvýšil preference před volbami. Protože ale jeho pomocník ví příliš mnoho, rozhodne se ho zabít tak, aby to vypadalo, že obětí měl být on. Opět je tu někdo, kdo se snaží udělat z Columba blbce, který si na něj navíc rád hraje. Scény, kdy to pak Columbo do té doby vypadající jako neschopný idiot naplno rozbalí, patří k mým nejmilejším. Samozřejmě ke Columbovi patří opět jeho doutník, starý kabát, staré auto (evropský model) a nikdy nespatřená manželka. ()

sud

Jeden z těch průměrnějších dílů s dosti laxním tempe. Ale závěrečná Columbova finta (jako většinou) nemá chybu a Jackie Cooper je poměrně zdatný protivník. 60%. ()

akisha

Opět nesympatickej vrah až to bolí (tenhle vypadá jak šimpanz) a opět má krásnou milenku. Díl mi nepřišel tak dobrej, jako jiný, ale i tak Columbovská zábava na úrovni. ()

cheyene

Kandidát zločinu je rozhodně nadprůměrný díl. Sice jsem dost dobře nechápal přesný motiv vraždy (resp. mi přišel takový zbytečný), ale její celkové naplánování a hraní hry na policii ze strany Haywarda bylo zajímavé, příjemně se sledovalo a to, jak ho Columbo na konci odrovnal, bylo uchvacující! :) ()

Anderton

Keď spoločne s Columbom spoznávame smotánku Los Angeles a občas aj iných miest, nesmie chýbať samozrejme aj vysoká politika. Ako sa na "najvyšie postavených a najchytrejších ľudí" planéty patrí, ich vraždy musia byť maximálne premyslené a polícii musia spôsobiť najviac problémov. Columbo je ale stále chytrejší a keď sa to tak vezme, tak sa mal stať prezidentom USA. ()

nascendi

U tohto dielu seriálu som márne hľadal, čím by mohol byť výnimočný, zapamätaniahodný. Opätovne boli použité osvedčené schémy, Columbo bol neznesiteľnejší a otravnejší, ako v lepších dieloch a záverečná pointa bola výborná aj keď celú epizódu nemohla spasiť. ()

Tommassi3

"Já vám něco řeknu.. Jste Ital, poručíku, takže ať chytnete kohokoliv, stejně řeknou, že to byla mafie a že je krejete.. Dejte na mě, poručíku, změňte si jméno.. A kousejte opatrně !!" ;) ()

malylada

Dokonalá zápletka z volebního prostředí. Moc se mi líbilo, jak vrah v průběhu kombinoval alibi, aby se vyhnul podezření a nakonec se zbytečně dopadl sám. Opět skvělý herecký výběr zločince......9/10 ()

Colonist

Závěrečná scéna s kulkou ve zdi je pro mě scénou, kterou si představím, když se řekne "Columbo". Ani nevím proč, nějak mi utkvěla v paměti, zřejmě to byl jeden z prvních dílů, který jsem v životě viděl. Jinak se jedná o takový lehce nadprůměrný díl, ale s odstupem času to nevidím tak černě. Hayward mi sice přišel jako jeden z těch slabších Columbových protivníků, ale zase nebyl úplně nejhorší. Falk jako vždy výborný a v tomhle dílu i velmi vtipný. ()

lekr

Skvělě odvedená práve se standartním Columbovským klišé. Výborné scénář, skvělé herecké výkony jak Falka tak Coppera a přímo geniální finále....zkrátka jeden z nejlepších dilů vůbec... ()

otík

Ach, ten Columbo! Zase měl jeden zločinec, navíc významný politik, smůlu, že narazil přímo na něj. Téměř dokonalý zločin se pokusil spáchat od začátku divákům známý vrah, Columbo ale od taky od začátku tuší zradu. A jde na to pěkně po columbovsky - zmateně, ale cílevědomě. Zábavný, malinko napínavý a hlavně dobrý díl série. Hudba: Dick DeBenedictis, Mystery Movie Theme: Henry Mancini ()