Elitní právník Hugh Creighton se specializuje na obhajování zločinců, včetně vrahů. Dosud u soudu neprohrál ani jeden případ. Jeho milenkou je bývalá rocková zpěvačka Marcy Edwardsová. Hugh ovšem s pomocí soukromého detektiva odhalí její nevěru a chce se jí zbavit. Jenže Marcy ví, že Hugh ve své práci porušuje zákony, takže ho začne vydírat a požadovat od něj pět milionů dolarů odstupného. Creighton tedy v pravou chvíli uspí Marcyina milence Neddyho s pomocí prostředku, vpraveného injekcí do neotevřené láhve šampaňského. Pak Marcy zabije tak, aby to vypadalo, že vrahem je Neddy. Případ však dostane na starost poručík Columbo… (Česká televize)

MM_Ramone

Začiatok deväťdesiatych rokov minulého storočia zastihol poručíka los angeleskej polície z oddelenia vrážd, Columba ešte stále v dobrej forme. Tento krát usvedčil z vypočítavej vraždy žiarlivého a veľmi vplivného advokáta. Spoľahol sa pri tom na svoj geniálny kriminalistický úsudok a na osvedčené mimikry v podobe zbrklého, nesmelého a popleteného mamľasa. Columbo je nesmierne prefíkaný a mimoriadne systematický detektív, ktorý dokáže jedinečným spôsobom odhaliť páchateľov najťažších zločinov. Presne tak to bolo aj v prípade dielu s názvom "Columbo a vražda rockovej hviezdy". *** ()

MMR

Díl kvalitní, ale trochu se lišil od minulých dílů, Columbo tolik neslídil a ani důkaz nebyl nijak okouzlující. A protivník moc nezaválel, na to, že se jednalo o advokáta, který nikdy neprohrál případ a vždy si věděl rady. Líbilo s emi, jak Columbo naschvál překročil rychlost. ()

cheyene

Columbo je zde o něco starší než v epizodách, které jsem sledoval v nedávné době, ale ze své mazanosti, důvtipu a inteligence neztratil nic. Zde dokazuje, že má i velký smysl pro humor - závěr nemá chybu :) ()

Pepinec

Výborný díl, který by si levou zadní vysloužil plný pytlík bonbónů, kdyby ovšem nebylo finálního usvědčení. To je sice samo o sobě jedno z nejlepších v celé éře Baloňáka, zároveň na něm ale bylo vidět, že ho někdo vymyslel právě jen proto, aby působilo krásně. S vysvětlováním se nikdo moc neobtěžoval, takže jeden bonbón putuje do mojí kapsy a já doufám, že bude stejně dobrý, jako hlas Columbovy manželky. ()

Anderton

Výborný diel, ktorý má síce logické a nečakané vyústenie, ale ktoré je tak trochu málo vierohodné a neverím, že by sa na podobný fígeľ spoľahol chytrý vrah. Tento moment dáva niekoľko logických otázok, ktoré by boli spoilermi, kto videl, určite vie. Priebeh vyšetrovania je však excelentný a scenáristi ho vymysleli parádne, ako sme u nich skoro vždy zvyknutí. Takže mierna dilema s hodnotením, avšak kvôli menšej vierohodnosti pôjdem tentokrát s masou a piatu hviezdu nepridám. ()

nascendi

Tento diel som už pred mnohými rokmi videl, ten spôsob obstarania si alibi je dobre zapamätateľný. Aj keď v tomto diele je vrah takým silným protivníkom, že máme možnosť spoznať Columbovho šéfa a vidieť jeho archívne auto ako kabriolet. S protivníkom však nemá nič spoločné nedotiahnutosť niektorých scén, nevierohodnosť správania sa postáv, málo uveriteľná zhoda okolností a samozrejme aj Columbovo idiotské vniknutie do súdnej siene. ()

Šandík

Překombinované, mnohé zajímavé situace nevyužity, až příliš mnoho věcí pouze na efekt, usvědčující důkaz hodně slabý a vlastně i nelogický. Těžko uvěřit, že by si tak zkušený a prohnaný právník zajistil alibi způsobem tak neuvěřitelně neprozíravým. Muselo by mu být jasné, jakou moc tím té sekretářce (nebo co to vlastně původně bylo) dává... 65% ()

5150

Silný protivník je vždy zárukou dobrého dílu a věhlasný právník Hugh Creighton, nejlepší v oboru vraždy, donutí Columba k maximálnímu úsilí. Ctí zásadu nejlepší obranou je útok a neváhá využít svého vlivu k jeho zastrašení. Columbo se tak ocitá dvakrát na koberečku u svého šéfa, ale znamenitě to ustojí. I když to závěrečné usvědčení na základě ..... bylo spíše z říše fantazie, ale budiž. ()

Lacike

Jeden z tých menej komediálnych dielov, ale vynahradzuje to chladnokrvný vrah, ktorý je Columbovi zdatným súperom. Extrémne nesympatický obhajca, ktorý doteraz neprehral žiadny prípad a s nadšením čakáte ako ho Columbo dostane. Keďže mal naviac vrah aj pomocníčku (reálnu pani Colombovú), tak to dá Columbovi riadne zabrať a tentoraz sa mu páchateľa podarí usvedčiť aj s trochou šťastia. Celkov nie úplne špičková ale stále veľmi nadpriemerná epizóda. Predsalen humoru tam mohlo byť viac. Tento diel až príliš pripomína štandardnú detektívku a ja sa radšej zasmejem akokeby som mal premýšľať nad tým, či je vrahom záhradník. Ten mimochodom tentoraz tiež zohral dôležitú úlohu. 7/10. ()

Colonist

Velmi dobrý díl, o kterém se dá klidně prohlásit, že vrahem je zahradník :) Závěrečné usvědčení bylo dobré, akorát...Creightonova asistentka přece nevěděla, že chce Creighton zabít svou přítelkyni, a že mu tedy nevědomky poskytuje alibi - nevím, zda mi něco uniklo, ale to jí skutečně řekl něco jako "Jeď rychle s mojí zvětšenou fotkou na obličeji, ať dostaneš pokutu a půjč mi svoje auto, já si musím něco zařídit" a ona to klidně udělá? To je tedy oddaný zaměstnanec...Právník přece musel tušit, že si to ta ženská spojí dohromady a že jí dojde, že mezitím zabil svou přítelkyni a že mu poskytla alibi...Jediná taková vada na jinak dobrém dílu. ()