Columbo jde pod gilotinu (S08E01) (epizoda)

Columbo Goes to the Guillotine

Columbo ide pod gilotínu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1989, 1 h 29 min

Pokiaľ si spomínam, tak touto časťou sa vrátil Columbo na scénu. Veľmi dobrá časť o tom, ako dokáže robiť jeden šikovný človek z ostatných tupcov. Ten koniec bol brutálny. Možno by sa tá časť mohla volať Columbo hrá vabank, nestrčil by som hlavu pod tú gilotínu, ani keby čo bolo. Columbo sa slušne uviedol do novej éry tohto seriálu. Škoda že ten koniec nebol aspoň tak dobrý ako začiatok.(10.4.2014)

Po dlhšom čase ďalšia epizóda, ktorej môže dať štyri hviezdičky. Pomalší rozbeh nie je prekážkou, ak dej graduje až do brilantného záveru. Veľmi pozitívne hodnotím, že Columbovské nectnosti sa obmedzili na baloňák a cigaru. Parapsychológia a kúzelníctvo tvoria dostatočne atraktívne prostredie a ako bonus sa aj veriaci diváci presvedčia, že všetko je klam a rozdiel medzi klamármi (teda kúzelníkmi a mágmi) je iba v ich šikovnosti prezentovať svoje klamstvá ako niečo z kategórie záhadného a nevysvetliteľného. Verím, že sa mi ešte podarí vidieť nejaké ďalšie epizódy, ktorým dám viac, ako obligátne tri hviezdičky.(8.2.2018)

Když jste kouzelník, nesmíte ztratit hlavu. Může vás o ni připravit borec přes parapsychologii, který pak s ní třeba bude chtít na dálku komunikovat. Toto je pravděpodobněji nejbrutálnější a nejpodivuhodnější případ poručíka Columba. Přece jenom sebevražda gilotinou není zas až tak běžná. Nebo to nebyla sebevražda? Na to musí poručík přijít, a ještě se u toho něco i naučí. Je to další z povedených příběhů, které nemůžu hodnotit jinak, než za 5 hvězdiček - 100%. Když jste dočetli až na konec, otočte se doprava a vyfoťte, co vidíte... a já pak přečtu vaše myšlenky... :-)(12.3.2016)

• 5150

Po slušném úvodu završeným vraždou a stylovém uvedení poručíka na scénu, snímek naprosto ztratí tempo a jen tak volně doklopýtá k nějakému konci. Zkrátka karty byly rozdány pro daleko lepší partii, avšak pokud máte rádi kouzla, můžete si s klidem nějakou tu hvězdičku k mému hodnocení přidat. Mimochodem trik s gilotinou proběhnul již v díle KOUZELNÉ ALIBI (1976).(8.2.2006)

Po dlhsom case sa opat na scene objavil porucik Columbo. Dej sa odohrava v atraktivnom prostredi kuzelnikov. Paci sa mi ze kazda cast sa odohrava prakticky v inom prostredi. Pacila sa mi vrazda. Pokus o dalsiu vrazdu vo finale bol celkom vtipny. Cynicky Columbo. Bolo to klasicky dokonale, ale neviem, nieco mi v tom predsa len chybalo. Dnes to na plny pocet nejako nejde.(10.2.2018)

• - Spoiler: Chlapec v kouzelnickém obchodě ukazuje Columbovi (Peter Falk) trik s "prstovou gilotinou", trik s falešnou čepelí skutečné gilotiny také figuruje v právě vyšetřované vraždě. Columbo však tento trik již zná z dílu Columbo: Kouzelné alibi (1976), kde mu je předveden v provedení jako řezačka na zeleninu. (Drom)

• - Jeden z mála dílů, kdy je možné poručíka Columba (Peter Falk) vidět se zbraní v ruce, i když je to pouze kouzelnická pomůcka. (Pepinec)