poster

S dýkou v mysli (S02E04) (epizoda)

 • USA

  Dagger of the Mind

 • Slovensko

  S dýkou v mysli

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 37 min

 • DocBrown
  ****

  Na tomhle díle je samozřejmě to nejlepší Londýn a Anglie, je potřeba to vidět v originále a poslouchat úžasný britský akcent Bernarda Foxe. Pro ten akcent si ho vybrali i do MASHe jako jednoho britského důstojníka, shodou okolností se tu mihne i nezapomenutelný obličej "Ugly Johna" z první série. Nicméně scénář nic extra není a Columbo musí opět podvádět, aby se zločinec sám usvědčil, proto se Holmesovi nikdy nevyrovná.(23.8.2014)

 • štísko
  ****

  Pěkný díl. Až na ten závěr, kdy Colombo cvrknul do deštníku perlu jako usvědčující důkaz. Pravděpodobnost, že by se tam ve skutečnosti ocitla při zápase, byla minimální. Navíc nebyla příliš jistá možnost, že se Colombovy povede perlu střelit do toho deštníku a páreček tak usvědčit z toho z čeho je předtím obvinil. Musel také už nedůvěřivého intendanta přesvědčit pádným důvodem, aby to šlo celé zorganizoval. Závěr nepřirozeně vykonstruovaný. Jinak se mi to líbilo.(9.1.2014)

 • Gothard
  ***

  Díl, který nepovažuji za příliš vydařený. Snaha o inovaci zavádí Columba do Londýna, a když už je tady, tak samozřejmě musí vyšetřovat něco, co souvisí s anglickými reáliemi - příprava shakespearovského představení a osobní problémy jeho protagonistů se zdál být dobrý nápad (asi by bylo divné, kdyby detektiv v Anglii řešil třeba ukradený recept na špagety). Ale celé je to nedotažené, herci hodně přehrávají, snaha o vtipnost si místy podává ruce s trapností, pointa žádná sláva.(13.6.2015)

 • dakarin
  ****

  Velice stylový díl ve staré dobré Anglii. Slavný Londýn - nádherné pohledy na Westminsterský palác, momentky ze středu města i od Temže, okomentování BigBenu, superintendant gentelman a posezení v anglickém klubu. Shakespearův Macbeth a stále stejné lidské touhy po slávě a dalších pokladech ze stejného měšce. Dívat se na nízkost tentokrát hodně slizkých komediantů nepotěší, jakožto pouze servilní věrnost sirova sluhy. Nicméně atmosféra filmu vždy vyjádřená s výborným situováním scény snímek pozvedá a činí zajímavým. Odměna pro sluhu je na jeho vlastní objednávku rychle dodána. Usvědčení s kuličkou úplně vpořádku nebylo :-( Tento způsob nachytání pachatele se objevuje u Columba vcelku často a lépe použit než zde - bývá to ta pověstná třešnička na dortu - zde ovšem korálek může způsobit poškození chrupu.(2.4.2016)

 • nash.
  ***

  Columbo jako mírně zřeštěná komedie? Proč ne. Jen toho bláznivého pobíhání s foťákem je tolik, že už to přestává být vtipné.Dvojice "vrahů" tentokrát detektiva převálcuje energií i vynalézavostí, naštěstí si čacký americký polda jakž takž napraví reputaci závěřečnou fintou. Jinak spíš takový columbovský průměr.(17.7.2016)

 • - V tomto díle bylo pro sestup do skladu muzea voskových figurín použito stejné schodiště, jako bylo v díle Columbo: Etuda v černém (1972) použito pro výstup z baru, kde učinkoval jeden milenců zavražděné, pouze byly upraveny kulisy. (Drom)