Jak vytočit vraždu (S07E04) (epizoda)

How to Dial a Murder

Robert Watts

Zvuk:

Bill Wistrom

Scénografie:

Richard B. Goddard (set dekoratér)

Kostýmy:

George Whittaker

Díl, ve kterém se zprvu mírumilovní dobrmani stávají vraždícím nástrojem jsem viděl dvakrát. A zařadil bych ho mezi ty povedenější. Jako obvykle všemi mastmi mazaný Peter Falk, pomocí svého talentu a všímání si maličkostí, vyřeší - jak sám v tomto díle tvrdí - skutečně jednoduchý případ. Ovšem shodneme se, že nebyl zase tak jednoduchý. Vrah měl zajisté originální způsob vraždy. Ze záverečné scény, kdy si dá Columbo s vrahem partičku kulečníku a zároveň ho obviní z vražy, jsem byl opravdu nadšený. Paní Columbová může být na svého manžela pyšná! :-D(27.1.2008)

Jeden z nejlepších dílů. Geniální plán (leč s mnoha vrahovými chybami), solidní záporák a brilantní závěrečná pointa (na jejímž principu vlastně částečně fungovala i pointa v pozdějším dílu "Columbo jde pod gilotinu"). Nebýt Columbovy vychytralosti, zase jednou klidně mohl být náš poručík mrtvý. Mimochodem, mladičké Kim Cattrall to zde moc sluší.(12.1.2008)

Trochu mám problém s dielmi, kde poručík pri usvedčovaní vraha dáva do stávky svoj vlastný život. Znova sa musím pýtať, či vrah neráta s tým, že vonku môže čakať polícia. Okrem toho ale nie je príliš čo vyčítať. Znova skvele napísané a vymyslené so skvelým záporákom. Na rozdiel od kúzeľníckeho dielu s gilotínou, kde sa tiež extrémne riskuje, nedávam za päť, nie je to až tak emocionálne silné. Tak za to ekg a pekné psy zvyšujem na plný počet.(26.8.2012)

JJ, Columbo u nás frčí :)) Teď to zrovna vysílá Prima každou sobotu od čtyř hodin, tak hlavně máma vždycky zasedne :) Tentokrát jsem byl přísedícím i já a musím říct, že tenhle díl byl dobrý. Vraždící psi na povel a Columbo, který tomu opět přišel na kloub. Škoda, že zase nebyla vidět paní Columbová :)) 80%(25.3.2012)

Kdo ví, proč mám tenhle díl tak ráda. Líbil se mi nápad s vycvičením psů na zabíjení a vůbec celej ten způsob zneškodnění soka v lásce, ale taky mi přijde, že Nicol Williamson oplývá vskutku nadměrnou dávkou chladného záporáckého charizmatu, navíc je to zapálený filmový nadšenec jako my všichni, ne? K tomu jako bonus mladá Kim Cattrall. Mimochodem, jestli někdo z vás viděl kultovní Excalibur z roku 1981, pak vězte, že Merlina si zahrál tentýž herec, který tady vraždil. Jenom nenosil železnou čepičku. Být ta vražda o krapínek promyšlenější, dala bych za 5*. Rosebud...(15.10.2011)

• - Při závěrečném kulečníku Columbo (Peter Falk) vždy potopí kouli do kapsy a z té samé potom vždy vytáhne nepoškozený důkaz., což je nemožné, koule by je zničily. (Mydlivoj)

• - Jeden z mála pokusů zločince, který se pokusil zabít poručíka Columba (Peter Falk). (Epistemolog)