Jak vytočit vraždu (S07E04) (epizoda)

How to Dial a Murder

Robert Watts

Zvuk:

Bill Wistrom

Scénografie:

Richard B. Goddard (set dekoratér)

Kostýmy:

George Whittaker

Díl, ve kterém se zprvu mírumilovní dobrmani stávají vraždícím nástrojem jsem viděl dvakrát. A zařadil bych ho mezi ty povedenější. Jako obvykle všemi mastmi mazaný Peter Falk, pomocí svého talentu a všímání si maličkostí, vyřeší - jak sám v tomto díle tvrdí - skutečně jednoduchý případ. Ovšem shodneme se, že nebyl zase tak jednoduchý. Vrah měl zajisté originální způsob vraždy. Ze záverečné scény, kdy si dá Columbo s vrahem partičku kulečníku a zároveň ho obviní z vražy, jsem byl opravdu nadšený. Paní Columbová může být na svého manžela pyšná! :-D(27.1.2008)

Jeden z nejlepších dílů. Geniální plán (leč s mnoha vrahovými chybami), solidní záporák a brilantní závěrečná pointa (na jejímž principu vlastně částečně fungovala i pointa v pozdějším dílu "Columbo jde pod gilotinu"). Nebýt Columbovy vychytralosti, zase jednou klidně mohl být náš poručík mrtvý. Mimochodem, mladičké Kim Cattrall to zde moc sluší.(12.1.2008)

Tohle patří mezi mé oblíbené epizody, tentokrát poručík nevařil z vody, ale vcelku charismatický vrah po sobě zanechal dost stop, a jakmile poručík pojal podezření na to vycvičení na zabití, tak kromě majitele tak nějak nikdo nepřicházel moc v úvahu. Být tím vrahem, tak bych nikdy to slovo před Columbem nevyslovil, zvláště po tom jeho proslovu bych ho podezříval, že může diktafonem natáčet každé mé slovo celou dobu. Asi na takové obavy měl až příliš vysoké ego. Mimochodem Kim Cattrall je tady k sežrání (samozřejmě v jiném slova smyslu než ta oběť).(7.6.2017)

Už som tento diel kedysi videl a dnes som si iba overil, že mu môžem dať štyri hviezdičky, pretože patrí k menšej časti celej série, ktorú považujem za mimoriadnu. Celý príbeh bol zaujímavo vystavaný a ešte zaujímavejšie bolo odhaľovanie zločinu krôčik po krôčiku. Zaujal ma nielen charizmatický zločinec, ale aj niektoré epizódne postavy (cvičiteľka psov). A samozrejme zbierka filmových artefaktov, ktorá poteší nielen obdivovateľa Občana Kanea, ale každého filmového fanúšika, ktorý sa neobmedzuje iba na tvorbu z tohto storočia.(30.11.2017)

Docela pěkný díl, kde je hlavní padouch opravdu slizký až hanba (také tomu dost napomohl super dabing Jana Vlasáka). Jediné, co mě mrzí je, že pan doktor byl nakonec odhalen díky absurditě hned na počátku vraždy. Asi nikde na světě by se totiž nemohlo stát, že psi, kteří právě roztrhali člověka, si vesele hrajou venku s policajtem, místo toho, aby šupem putovali na utracení.(19.9.2004)

• - Při závěrečném kulečníku Columbo (Peter Falk) vždy potopí kouli do kapsy a z té samé potom vždy vytáhne nepoškozený důkaz., což je nemožné, koule by je zničily. (Mydlivoj)

• - Jeden z mála pokusů zločince, který se pokusil zabít poručíka Columba (Peter Falk). (Epistemolog)