Jak vytočit vraždu (S07E04) (epizoda)

How to Dial a Murder

Richard Alan Simmons

Robert Watts

Kostýmy:

George Whittaker

Neobvykle koncentrovaný, kultivovaný a směle vystupující Columbo tentokrát zcela výjimečně nevypadá jako ten největší blázen na place. Pravda, konkurenci má v tomhle směru silnou. Zápletka je klasicky nerealistická a ještě o nějakých třicet let později si z ní dělali legraci i Simpsonovi. To ale vem čert. Celkově jde o velice zdařilou epizodu, soustředěnou, dobře odvyprávěnou, bez pitvoření a figurkaření a s vytříbeným smyslem pro malé detaily.(10.4.2019)

Tohle patří mezi mé oblíbené epizody, tentokrát poručík nevařil z vody, ale vcelku charismatický vrah po sobě zanechal dost stop, a jakmile poručík pojal podezření na to vycvičení na zabití, tak kromě majitele tak nějak nikdo nepřicházel moc v úvahu. Být tím vrahem, tak bych nikdy to slovo před Columbem nevyslovil, zvláště po tom jeho proslovu bych ho podezříval, že může diktafonem natáčet každé mé slovo celou dobu. Asi na takové obavy měl až příliš vysoké ego. Mimochodem Kim Cattrall je tady k sežrání (samozřejmě v jiném slova smyslu než ta oběť).(7.6.2017)

Docela pěkný díl, kde je hlavní padouch opravdu slizký až hanba (také tomu dost napomohl super dabing Jana Vlasáka). Jediné, co mě mrzí je, že pan doktor byl nakonec odhalen díky absurditě hned na počátku vraždy. Asi nikde na světě by se totiž nemohlo stát, že psi, kteří právě roztrhali člověka, si vesele hrajou venku s policajtem, místo toho, aby šupem putovali na utracení.(19.9.2004)

Nejlepší díl. Po Smrti v aréně 2.díl, ve kterém je vraždícím nástrojem zvíře (zde 2 dobrmani Laurel a Hardy). Záporák je mimořádně krutý, pokusí se zabít i Columba. Dopustí se ale spousty chyb. Závěrečná Columbova řeč nemá chybu: "To byl velmi snadný případ a to nejsem obvzlášť chytrej. Nechal jste důkazů, že by potopily loď."(19.3.2011)

Kdo ví, proč mám tenhle díl tak ráda. Líbil se mi nápad s vycvičením psů na zabíjení a vůbec celej ten způsob zneškodnění soka v lásce, ale taky mi přijde, že Nicol Williamson oplývá vskutku nadměrnou dávkou chladného záporáckého charizmatu, navíc je to zapálený filmový nadšenec jako my všichni, ne? K tomu jako bonus mladá Kim Cattrall. Mimochodem, jestli někdo z vás viděl kultovní Excalibur z roku 1981, pak vězte, že Merlina si zahrál tentýž herec, který tady vraždil. Jenom nenosil železnou čepičku. Být ta vražda o krapínek promyšlenější, dala bych za 5*. Rosebud...(15.10.2011)

• - Při závěrečném kulečníku Columbo (Peter Falk) vždy potopí kouli do kapsy a z té samé potom vždy vytáhne nepoškozený důkaz., což je nemožné, koule by je zničily. (Mydlivoj)