Krize identity (S05E03) (epizoda)

Identity Crisis

Kríza identity

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 1 h 34 min

Tak mne tento diel sadol asi viac, ako väčšine prítomných. Vítam každú zmenu, ak je každý dajme tomu piaty diel trochu odlišný od toho, čo od Columba očakávame, seriál je zaujímavejší. Priebeh je trochu viac zamotaný a neprehľadný, avšak záver je už typicky Columbovská "kulišárna". Táto časť zaujme viac asi až na druhé pozretie, nespokojenci by mu mali dať ešte šancu.(27.8.2012)

• PowPow

Oproti většině lidí je pro mě složitější děj plusem, a já osobně se v tom rozhodně neztrácel. Ale je škoda, že Leslie nehrál vraha, protože McGoohan prostě neměl charisma, které bych od filmového tajného agenta očekával, předtím i potom se v seriálu objevili podstatně lepší záporáci. Zároveň je v díle příliš málo toho osobitého columbovského humoru, pro který mám seriál tak rád, a chvílemi to už začala být nuda. Navíc, jak už zde někdo napsal, Columbo vrahovi dokáže - a to ještě velmi sporně a nepřímo - že neměl alibi, u soudu by to znělo úplně směšně. A není to jediná věc, která nedává smysl. Ta chytrost, se kterou Columbo obvykle postupuje, tady trochu pokulhávala.(1.3.2019)

Trochu netradičný Columbo. Možno je to aj réžiou Patricka McGoohana, možno aj námetom. Trochu špionážny film než typická časť Columba. Peter Falk tu tentokrát "otravuje" tajného agenta, alias Patricka McGoohana, ktorý nech už Columbovi stúpa na päty ako chce (odpočúvanie), nemá na neho, ani keby čo bolo. Leslie Nielsen zahral celkom slušne, nech už sa preslávil ako cvok v paródiách, ale ten týpek vedel hrať. Suma sumárum, trochu odklon, ale dobrým smerom.(19.6.2014)

• 5150

Tenhle díl doplácí na příliš komplikovanou zápletku, ve které se vyskytuje spousta postav, jmen a nejasností. Stopáž je zbytečně dlouhá a díky ní tempo značně opadá a dostaví se nuda. Závěrečná pointa je sice uvěřitelná, nicméně zůstane hodně rozpačitý dojem a to není dobře.. p.s. to Anthony - Leslie Nielsen je oběť a záporákem - vrahem je Patrick McGoohan..))(27.10.2006)

Jeden z dílů který si na noc jako "uspávanku" pouštím nejraději. Hluboký hlas dabujicího Jiřího Klema je zcela omamný a uvádí mě do limba. Akorát než existoval tenhle web, jsem vůbec nepochopil motiv té vraždy. V tom ději není žádný dialog z nějž by vyplývalo, jak životně důležité je pro Brennera to uchování identity....(11.11.2018)

• - Salvatore Defonte a Columbo mluví plynule italsky. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Leslie Nielsen a jeho druhá role v sérii Columbo. (Zdroj: ČSFD.cz)