Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý gigolo a hazardní hráč Nick Franco má poměr s bohatou dámou Lauren Statonovou i s mladší Evropankou Lisou Martinovou. Obě ženy se však domluví na jeho zavraždění. On je totiž jen využívá a neštítí se dokonce ani hrubého násilí. Lisa tedy podle plánu přijde s Nickem do jeho bytu, kde už čeká Lauren s pistolí. Mrtvé tělo ženy dočasně přikryjí elektrickou dekou, aby policie určila dobu úmrtí na pozdější hodinu, kdy bude mít Lauren alibi. Poručíka Columba tentokrát čeká mimořádně těžký oříšek. Lauren jej totiž začne svádět, a jak se zdá, vyšetřovatel k ní cítí přinejmenším sympatie… (Česká televize)

(více)

Recenze (55)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bonnie a Falk! V původních Columbovkách byl velmi často poručíkovým soupeřem nějaký opravdu známý herec či dokonce velká hvězda (namátkou Ray Milland, Johnny Cash, Martin Landau, Leonard Nimoy či Vera Miles), v novějších epizodách taková jména, až na výjimky postrádám. Není to však případ tohoto dílu, kde se poručík střetne s nádhernou hvězdou první velikosti a představitelkou slavné Bonnie, Faye Dunaway. Té se tady v některých okamžicích, až neskrývaně dvoří, ale přesto nakonec ukáže svou profesionalitu. Ve hře je všechno, je zdařilá epizoda, která má slušný příběh a obsahuje to správné columbovské koření, které mám na tomto seriálu rád. ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Báječně, kolik?“ ,,Dvanáct.“ ,,Dvanáct!“ Tato epizoda je kouzelná. Poručík si v ní opět trochu oddechne a nechá se obletovat krásnou Faye Dunawayovou až to vypadá, že ztratil sebemenší zbytky profesionality. Že je to pouhé zdání, a že zůstal věrný svému detektivnímu poslání, nás přesvědčí emocionálně nabitý závěr. Vražda a její motiv jsou tentokrát trochu jiné, než na co je divák u Columba zvyklí, a opět je to, myslím, ku prospěchu věci. Z vyšetřování mi tentokrát nejvíce utkvělo v hlavně poručíkovo zkoušení světla v ledničce, kdy donutil uklízečku pět minut řvát ano a ne. To bylo k popukání. ()

Reklama

Homer.p 

všechny recenze uživatele

Tak Poručík pro potřeby šetření případu vraždy flirtoval a nechal se svádět dábelsky krásnou a svůdnou Faye Dunaway a šlo jim to oběma opravdu dobře. Jedinkrát jsem prostě Columbovi přál, aby případ pro tenktokrát nevyřešil a dále žili s Faye ve spokojeném a harmonickém vztahu až do konce svých životů. Bohužel se ale tentokrat happyend nekonal 😢. Další ze skvělých dílů a zdejší výhrady vůči němu prostě nechápu. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledné dve epizódy Columba, ktoré som videl (Nie je čas na umieranie a táto) patria k atypickým. Sú zbavené stereotypov, z ktorých jedny vytvorili lišiacku postavu poručíka losangeleskej polície klamúceho telom a druhé preháňali bezdomovecký a odpudivý dojem z neho. Tento diel si pre seba ukradli Peter Falk a Faye Dunaway. Peter Falk napísal aj scenár, čo je aj vidieť. Jeho postava je plastickejšia, odkrýva nové vlastnosti a pritom štýl vyšetrovania tým nie je dotknutý. O Faye Dunaway nie je nutné sa zoširoka rozpisovať. Je to herečka z mojej Top 10 a neostala dlžná svojej povesti. Tie štyri hviezdičky sú možno prehnané, ale nemám ako inak vyjadriť svoju spokojnosť s Columbom odpútaným od svojho obrazu. ()

Narcis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli jste si všimli kdo napsal scénář tak víte že sám velký Columbo - tento díl si přizpůsobil k obrazu svému a jako někteří jiní scénáristé i on předvedl vraždu kterou nemohl Columbo vyřešit jen pomocí důkazů, ale musel přistoupit na jiný postup - v tomto případě : donutit tvrdým způsobem viníka k přiznání. Mě osobně ale víc vyhovují nachytávky. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama