Ve hře je všechno (S10E07) (epizoda)

It's All In the Game

V hre je všetko

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1993, 1 h 31 min

V tomto díle má Columbo proti sobě půvabnou vražedkyni, které padne do oka a dojde i na svádění! Faye Dunaway by z poručíka patrně dokázala udělat elegána každým coulem, když si uvědomíme, že díky ní byl ochoten si brát jinou kravatu (kterou mu koupila) a přijmout pozvání na skleničku. Nemá to tentokrát Columbo jednoduché...(20.10.2011)

Tento diel sa naozaj vydaril. Tvorcovia vymysleli absolútne nový typ protivníka, čo Columbovi kupuje darčeky, zvádza a bozkáva a vzniká tak náramne zložitý prípad pri jasnom vinníkovi. Na oplátku si Columbo upraví baloňák, nahodí oblek a nosí výstrednú kravatu, až vzniká dojem, že je skorumpovateľný ako naši politici. Jediný problém filmu je, že si vôbec neviem predstaviť, ako by sa uvedeným spôsobom dala zapojiť dvojzásuvka pri chladničke, asi majú v Amerike špeciálne typy zásuviek. Ale to nič, všetko preváži charizmatická a sympatická vrahyňa s výborným českým dabingom, na moje veľké prekvapenie od slovenskej herečky Sylvie Turbovej. –––– Hraje na mě divadlo. – Asi má motiv. A vy nejste žádný Robert Redford. –––– Přišel jste mi říct: A ještě jedna věc...? –––– Columbo, smrdíte jak francouzská štětka. –––– Za kolik je žvejkačka? Takhle drahý žvejkačky!(16.6.2018)

,,Báječně, kolik?“ ,,Dvanáct.“ ,,Dvanáct!“ Tato epizoda je kouzelná. Poručík si v ní opět trochu oddechne a nechá se obletovat krásnou Faye Dunawayovou až to vypadá, že ztratil sebemenší zbytky profesionality. Že je to pouhé zdání, a že zůstal věrný svému detektivnímu poslání, nás přesvědčí emocionálně nabitý závěr. Vražda a její motiv jsou tentokrát trochu jiné, než na co je divák u Columba zvyklí, a opět je to, myslím, ku prospěchu věci. Z vyšetřování mi tentokrát nejvíce utkvělo v hlavně poručíkovo zkoušení světla v ledničce, kdy donutil uklízečku pět minut řvát ano a ne. To bylo k popukání.(4.5.2016)

Jo, občas začne i starému policajtovi srdce protestovat a tentokrát to božská Faye Dunaway nekoulí jako chladná vypočítavá intrikánka, kterou si vyzkoušela v mladších letech. Vzchází z toho něco úplně jiného než na co jsme u Columba zvyklí a tenhle díl je hned po RIP, Mrs. Columbo můj nejoblíbenější.(11.5.2007)

Jestli jste si všimli kdo napsal scénář tak víte že sám velký Columbo - tento díl si přizpůsobil k obrazu svému a jako někteří jiní scénáristé i on předvedl vraždu kterou nemohl Columbo vyřešit jen pomocí důkazů, ale musel přistoupit na jiný postup - v tomto případě : donutit tvrdým způsobem viníka k přiznání. Mě osobně ale víc vyhovují nachytávky.(22.1.2006)