poster

Poslední pocta komodorovi (S05E06) (epizoda)

 • USA

  Last Salute to the Commodore

 • Slovensko

  Posledná pocta komodorovi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 1 h 38 min

 • Šandík
  ***

  Zápletka není špatně vymyšlená, ale ten důkaz s hodinkami byl teda hodně hloupý. Celkově neuvěřitelně přepjatý díl. Columbo se zpočátku chová skoro jako šílenec, neustále se po někom válí nebo se ho jinak podobně podivně dotýká a mluví totálně z cesty, Lisa provozující "TM" ostatně taky působí dojmem naprostého mimozemšťana... Celkový dojem: 65%(16.2.2013)

 • Allan
  ***

  Poměrně netypický díl série, nazval bych ho „poirotovský“. Dobré dvě třetiny filmu si totiž myslíme, že víme kdo byl vrah, myslí si to i Columbo, ale jen do okamžiku, než je i domnělý vrah zavražděn. Poslední scéna jakoby vypadla z klasické poirotovské detektivky – Columbo sezve všechny podezřelé do jedné místnosti a začne vytahovat trumfy, vedoucí k odhalení pravého vraha. Avšak nechci zde vzbudit zdání, že to je Bůh ví jak skvělý díl. Nic objevného zde nenajdete a jeho dlouhá stopáž jen zapříčinila, že se budete nudit o nějakých 20 minut déle.(15.11.2004)

 • bloom
  *****

  Tak tohle je opravdu díl na jedničku. Ten herculovský závěr je vydařený a nakonec si řeknete, že je škoda, že není víc takových dílů. Režie byla v rukou Patricka McGoohana, osvědčeného columbovského režiséra a především protihráče z některých dílů. A jsou tu celkem známí herci: kromě zmiňovaného Vaughna ještě Wilfrid Hyde-White, plukovník Pickering z My Fair Lady, který hrál i v S dýkou v mysli.(6.4.2007)

 • otík
  ****

  Columbo se dostává k případu ztracení a následně vraždy námořníka zvaného Komodor. Byl v poslední době hodně otravný a tak ho někdo zabil. Ale kdo? A jak to bude s velkým dědictvím po něm? Columbo předvádí své typické kreace v nejlepší formě a na závěr si dokonce dá rance s Poirotem, protože řeší nachlup stejně závěrečnou pointu. Hudba: Bernardo Segáll, Mystery Movie Theme: Henry Mancini PS: rozhodně zajímavostí je, že Robert Vaughn si tady už po jednom roce střihl další postavu v Columbovské sérii(9.11.2017)

 • finkie
  **

  Příběh včetně usvědčení není nic extra, ale je třeba zde ocenit odvahu tvůrců odchýlit se od columbovských stereotypů (ovšem ty železné stereotypy jsou právě tajemstvím Columbova půvabu, jak už si kdysi povšiml Umberto Eco...). Problém tohoto dílu vidím v samotné postavě Columba, který se nechová jako Columbo, ale jako parodie na něj. Rádoby bodrá, ve skutečnosti otravná a vlezlá gesta, zmatenost nikoli excentrického génia, ale spíše somráka po opici, nekonečné, skoro až tarantinovské rozhovory o ničem... kdybych viděl jen tento díl, myslel bych si, že Peter Falk se do této role vůbec nehodil a že to raději měli dát někomu jinému. Tady je poznat, jak velký vliv má na kvalitu hereckého výkonu scénář a režijní vedení.(16.3.2019)

 • - První "Columbovka", kde je vrah znám až na konci. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace