Předveď dokonalou vraždu (S07E03) (epizoda)

Make Me a Perfect Murder

Predveď dokonalú vraždu

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1978, 1 h 34 min

Ze vzpomínek na tuto epizodu jsem si myslel, jaký je to pětihvězdičkový díl a výborná epizoda. Když jsem si ji nedávno připomenul, cítil jsem trochu zklamání. Není to špatný díl, ale na pět hvězdiček to není. Hlavní vražedkyně je solidní, plán si promyslela a s Columbem je sranda, ačkoliv se někdy v této epizodě chová jako naprostý idiot a není to součást jeho ošálení protivníka (například když si hrál s knoflíky u pultu). Největší vadou této epizody je, že má plno hluchých míst. Ať už to jsou ty přehnané humorné scény nebo třeba pracovní problémy Kay s propadem sledovanosti filmu Profesionál, problémy s její kamarádkou závislou na prášcích, která nemůže vystupovat atd. Je sice dobré, že jsme mohli vidět vykreslený charakter této ženy, ale do Columba to nepatřilo a celý ten její vedlejší příběh byl pro zápletku epizody vlastně zbytečný (když nepočítáme, že kvůli tomu přišla o místo a ztratila to, proč vraždila). Závěr je povedený, pointa možná trochu předvídatelná, pokud dobře znáte Columba, ale vždycky se mi líbí, když vrah ztratí svůj klid. Pro mě rozporuplný díl. Jsou to vlastně takové slabší 4*.(26.9.2007)

ÁNO NIEČOMU TU NEROZUMIEM A ASI BY SOM MAL. NO, BOH VIE, ŽE NA POLÍCII NEPATRÍM K NAJBYSTREJŠÍM. POZNÁM DETEKTÍVA, KTORÝ BY TO ROZLÚSKOL HNEĎ. Columbo rieši prípad vražedkyne aj napriek istým zdravotným komplikáciám. Tentoraz samotná obeť vyzve svojho vraha k činu, že ak sa cíti potupená a urazená nech ho zabije a to dokonalou vraždou. Vražda však nie je dokonalá- opäť iba snaha o dokonalé alibi a páchateľka určite nepatrí medzi adekvátnych súperov poručíkovej dôkladnosti a neodbytnosti. V konečnom účtovaní aj napriek istým výhradám voči páchateľke sa jedná o nadpriemerný film v rámci kriminálok. AK JE NIEČO HORŠIE AKO TELEVÍZNA DÁMA, KTORÁ SI MYSLÍ, ŽE VŠETKO VIE, TAK JE TO TELEVÍZNA DÁMA, KTORÁ VŠETKO VIE.(8.12.2007)

Lepších 70%. Velice chytře provedená vražda, Columbovo (pro pachatele) dotěrné pátrání, pár skvělých vtípků a hlášek a samozřejmě jedna důležitá náhoda, které pomůže Columbovi odhalit pachatele. Skvělé jsou scény se psem před televizí, to jsem se fakt bavil. Takže klasický velice dobrý Columbo. Howgh!(15.7.2010)

70%.. Columbo má tentokrát za protivníka ženu, Kay (Trish Van Devere), která takřka dokonale vymyslí a provede vraždu svého šéfa - milence. Vyšetřovaní pak zavede poručíka do prostředí televizního zákulisí. Potěší zejména řada zábavných momentů (Columbo nosí krční límec..), atmosféra a tempo, naopak pointa je slabší.(1.2.2008)

Trish Van Devere je tak sexi, že som jej držal palce aj napriek tomu, že je sviňa. Mohla byť typická predstaviteľka filmu noir. Televízne prostredie patrí vždy k tým najatraktívnejším, scenáristi navyše vymysleli výbornú zápletku so skvelým usvedčením vražedkyňe, takže nebudem zbytočne vymýšlať a dám plný počet. Je to ale hlavne kvôli hlavnej predstaviteľke. Aj keď zničila skvelý film jeho nevhodným načasovaním v tv.(26.8.2012)