Reklama

Reklama

Columbo - Série 7 (1977) (série)


Předveď dokonalou vraždu (S07E03)

(epizoda)
  • USA Make Me a Perfect Murder (více)

Obsahy(1)

Kay Freestoneová je asistentkou a zároveň tajnou milenkou svého šéfa, televizního producenta Marka McAndrewse. Ten je jednoho dne povýšen a má se odstěhovat za prací do New Yorku. Kvůli tomu milenku opustí a dokonce zabrání tomu, aby byla jmenována na jeho místo. Uražená žena jej zastřelí jeho vlastní pistolí, kterou pak schová na střeše výtahu. Vše stihne provést mezi výměnou dvou filmových kotoučů v promítací kabině, takže obsluha promítaček jí poslouží jako alibi. Poručík Columbo vyšetřuje případ navzdory svému poraněnému krku. Jeho mozek je však stejně spolehlivý jako jindy… (Česká televize)

(více)

Recenze (47)

vecnaAmbra 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Musím dať iba za dve, lebo teda podľa môjho názoru veľmi nadhodnotená časť. Áno, začiatok bol napínavý a ku koncu sa tiež napätie pekne stupňovalo. Ale to medzi tým bola hranične naťahovaná nuda. Vôbec som nepochopila tú vsuvku s otravnou kamarátkou páchateľky, ktorej osud predpokladám nikoho nezaujímal. Stále som čakala, že to bude nejako súvisieť s vraždou, alebo že ju aspoň páchateľka zabije, ja som mala sto chutí tak urobiť. Naša hrdinka sa ku koncu pomaly zbláznila z Columba na kamere, nuž nedivím sa, bolo to trochu moc. Columba, ktorý sa hrá s ovládacími gombíkmi, treba asi brať troška s odosobnením. Ja si predstavím, že je to len jediný existujúci diel. Určite by som si pomyslela tak ako keď som ho videla po prvý krát- aký ľudský, sympatický a srandovný detektív! ()

Hammond 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Náš oblíbený poručík má sice problémy s páteří, ale svůj pověstný doutník neodloží ani při léčebné masáži. Proti Columbovi tentokráte stojí žena, která provede svůj odvážný zločinný plán - a je to vskutku napínavá podívaná, i díky povedené hudbě, která se prolíná celou epizodou. Určitě velmi povedený díl, který jsem viděl již mnohokrát - ostatně jako prakticky všechny díly Columba. ()

Reklama

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zaujímavá atmosféra, zaujímavé prostredie, nedokonalá vražda, štandardne zvedavý a dotieravý Columbo. Celý seriál je založený na tom, že sa Columbo pred podozrivými chová, ako keby nemal všetkých päť pohromade a pritom si ich iba pripravuje odhalenie vo vhodnej chvíli. Teda ide iba o hru. Ale prečo sa potom chová ako retardovaný, keď nemá vhodných divákov (pri jazde autom a pri pohrávaní sa s gombíkmi v strižni)? ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní a sexy vražedkyně, u které mi ani tolik nevadilo ukázání její osobní roviny, alespoň to trochu propracovalo její charakter, což u columbovských vrahů nebývá zvykem (obvykle jsou to lidi, kteří jen tak bez zaváhání spáchají vraždu a nemají s tím problém), i když možná toho nemuselo být až tolik. Velmi povedená epizoda, za což veškeré zásluhy patří výborné Trish Van Devere. Nicméně mým obvyklým hlavním problémem s dílem je to samé, co zmiňuje v komentáři Allen. Ještě než se Columbo vůbec dopracuje k nějakému motivu, možná ještě předtím než ji vůbec potká, ji hned má přečtenou jako vražedkyni (jak si jinak vysvětlit scénu, kdy ji hned při prvním setkání požádá o rekonstrukci průběhu vraždy, kde hraje vražedkyni nebo jak hned vyzvídá "takže slečna Freestonová umí s tím vším promítacím zařízením zacházet, že?" při hovoru s promítačem), i když není jasné proč. Columbo si rád usnadňuje vyšetřování různými berličkami, aby se nemusel moc namáhat, takže hned vyloučí možnost cizího vraha (to vodítko s brýlemi je pěkně slabé, bylo pozdě večer, tak proč by nemohl Mark usnout s brýlemi dole a nestačit si je nasadit při příchodu vraha? - naprosto logická úvaha, jenže kdyby se vzala v potaz, tak by se poručík musel namáhat zapnout mozek a vést pořádné vyšetřování) a že by zajímal o další lidi ze studia? Ani náhodou. Přitom proč by ho z nějakého důvodu neměl motiv zabít třeba ten producent v podání Patricka O'Neilla (vraha už v sérii jednou hrál)? Ano, ten asi motiv neměl, ale Columbo se ani nenamáhá to nějak zkoumat. Plus v tomhle dílu mi na něm kromě těchhle obvyklých manýrů vadilo i jeho místy dětinské chování. Zkrátka a stručně řečeno, Columbo pro mě není pořádný detektiv - na rozdíl od Barnabyho nebo Poirota se nenamáhá s poctivou policejní prací, nepřirozeně jde vždy po správné osobě a nikdy nemá pochyby, zda nemůže být vrahem někdo jiný. To po tolika případech působí dojmem, že vraha zná jen proto, protože si přečetl scénář epizody. Zato výše zmínění pánové se opravdu musí namáhat, projít plno podezřelých a falešných stop, než spadne klec nad pravým vrahem. Jinak ten konec, škoda že, že ten její komentář "budu bojovat" nebyl pojat tak, že se odmítne přiznat a pozve si právníka - jakpak by ty Columbovy dedukce asi uspěly bez obligátního přiznání viníka? Nejspíš špatně, takže se nedivím, že si na to autoři nikdy netroufli. Ale tak strašně rád bych to alespoň v jedné epizodě viděl.... ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Je-li něco horšího než televizní dáma, co myslí, že umí vše, pak je to televizní dáma, co umí vše.." I předvést dokonalou vraždu ?? Jedině ve světě bez Columba !! ;) Jednoznačně jedna z top epizod s tolika filmovými narážkami, že se nemůžu dočkat, až ji uvidím znovu.. Další nesmírně zábavný Frawleyho režijní mistrovský kus s rozkošným olímcovaným Columbem geniálního Petera Falka.. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama