Kouzelné alibi (S05E05) (epizoda)

Now You See Him

Kúzelné alibi

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1976, 1 h 25 min

Když jsem se díval jak spáchal ten světoznámý kouzelník tu vraždu a jak si s ní vyhrál,říkal jsem si že by asi v reálném životě bylo nepolapitelný. A proto jsem sledoval co za "blbost" přehlídnul a na co ho COLUMBUS chytne a dočkal jsem se........Dostal ho na moderní psací stroj s páskou na jedno použití,proč?Proč takovej nesrozumitelně náhodnej úkaz??To je bohužel slabina celýho seriálu vždycky ta stupidní věc na kterou ho dostane......(někdy je to až k smíchu jako například v tomhle dílu)(14.11.2004)

Cassidy, Cassidy. Jeho mali dat ako vraha do kazdej casti. Zahral to opat super. Vsimam si, ze moje hodnotenie jednotlivych casti zavisi aj od toho ako sa mi paci zaporak. A tento panko je skvely. Na druhej strane mam rad, ked Columbo vraha udola svojim dovtipom. Ej, ale ho pekne dostal... A velmi ma pobavilo ako ho klasicky opat nieco hneva. Tentokrat to je novy kabat od zeny. Fakt super cast.(7.10.2017)

Bolo by chybou uveriť kúzelníkovi jeho alibi, na to Columbo nepristúpi. Podobne by bolo z jeho strany chybou nahradiť si svoj imidžotvorný plášť. (4.10.2017) –––– Na druhýkrát som si viac vychutnal objasnenia kúzelníckych trikov aj záverečný Columbov trik s listami a jednorazovou páskou pisacieho stroja a môžem hodnotenie spokojne zvýšiť na štyri. (7.10.2017) –––– Promiňte poručíku, nespoznal jsem vás. Vypadáte nějak jinak. –––– Jsem z toho jelen. – Ano, to jste. –––– A já myslel, že jsem spáchal dokonalou vraždu. – Dokonalá vražda neexistuje. Je to jen iluze!(4.10.2017)

Tohle je jeden ze dvou, nebo tří dílů, ve kterých se jedná o kouzla a iluze, byť tentokrát ne moc povedené („Já myslel, že jsem spáchal dokonalou vraždu.“ „Dokonalá vražda neexistuje, to je jen iluze!“). Tenhle díl mám moc rád, charismatický padouch Jack Cassidy, je v něm vystavený životní zkoušce („Je to otázka mého alibi?“ „Ne pane, je to jen otázka mého hlášení.“), ve které nemůže zvítězit. Dozvíme se taky tajemství geniality poručíka, a to ve chvíli, kdy dostane od manželky nový plášť: „Musím si sundat ten plášť, nemyslí mi to v něm.“ Věru ten starý pomačkaný pršák má něco do sebe... :-) Jednoznačně 5 hvězdiček - 100%.(10.4.2016)

Colombo téměř od začátku ví kdo je jeho protivník. Tady jsem si až po několikátém shlédnutí všimnul zajímavé scény, kdy Colombo zkouší Santiniho, jestli se dostane z policejních pout. Když to Santini dokáže, tak Colombo se na něj podivá takovým tím svým lišáckým zachmuřeným pohledem a řekne mu - věděl jsem že to dokážete, vsadil jsem na vás. A touto větou vraha vystihnul. Dále je tam vcelku srandovní děj s novým poručíkovým baloňákem a neschopným policajtem.(2.5.2013)