Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04) (epizoda)

Rest in Peace, Mrs. Columbo

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 1 h 32 min

Tento díl jsem si stále nechával v záloze, jelikož se mě zdál býti příliš smutným. I proto sem si ho vybral právě dnes na počest poručíka Columba... Moje obavy o osudu jeho milé paní u mě po skončení vystřídal úsměv, jelikož poručík nevypekl jen vražedkyni, ale hlavně mě! Se svým nejoblíbenějším seriálovým hercem jsem se nemohl rozloučit stylověji. Tak tedy odpočívejte v pokoji, pane Columbo… :((25.6.2011)

90te roky začali v seriáli parádne, škoda, že to nebolo pre ne pravidlom. Tento diel začína veľmi netradične, lenže my, skúsení Columbovi priaznivci vieme, že niečo nehrá a scenáristi nám prostredníctvom poručíka pripravia znova nejedno prekvapenie. No a jedná sa o časť, ktorá obsahuje dôkaz o tom, že Columbo 20 rokov nekecal a skutočne sa oženil. Jeho ženu ale samozrejme neuvidíme:).(26.8.2012)

Po záplave epizód, pri sledovaní ktorých som sa nervózne mrvil v kresle, pretože boli robené ako cez kopirák, som konečne naďabil na epizódu, ktorá sa plne vydarila. Bol v nej Columbo bez momentov, v ktorých sa chová ako dement kombinovaný s bezdomovcom a strihol si úlohu kriminalistu, ktorý si pri absencii dôkazov pomôže umne vymyslenou ľsťou. Neviem si narýchlo spomenúť, či som videl v jeho sérii lepší diel, ale aj bez toho viem, že do prvej trojky rozhodne patrí.(15.5.2016)

(32/2014) / A máme tu legendárny diel a na CSFD aj prvý v hodnotení. Ja ako fanúšik Columba mám trochu pocit, že je to diel mierne nadhodnotený, každopádne je skutočne vydarený. Ako jeden z mála trošku vybočuje atmosférou, kedže sa tu pre príbeh hrá trošku viac emocionálne ako zvyčajne. Osobne mám medzi top epizódami iných zástupcov. (8/10)(3.3.2014)

Tak trochu jiný pohled... Columbo nevidíme tolik jako "hlupáka", nakoukneme trochu do pozadí jeho myšlení a jsme dokonce svědky jeho přípravy na herecký výstup ke zmatení pachatele... " ať říkám cokoli, odpovídejte jen ano pane".... Když jsem tento díl viděl poprvé bylo to cca od poslední třetiny, ale až po shlédnutí celého filmu to dává ucelený a dokonalý zážitek.(7.6.2009)