poster

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04) (epizoda)

 • USA

  Rest in Peace, Mrs. Columbo

 • Slovensko

  Odpočívajte v pokoji, paní Columbová

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 1 h 32 min

 • Pitrsss
  *****

  Nejzásadnější, nejgeniálnější a zároveň nejdelší "díl" legendárního seriálu o postarším poručíkovi z Los Angeleského policejního oddělení vražd. Ušmudlaný baloňák, otřískaný Peugeot, věčně přítomný obláček kouře, vycházející ze smradlavého doutníčku, čnějícího z poručíkových úst. Takřka 2 hodiny trvající herecký koncert, vystavěný na konfrontací Petera Falka s "potencionální" vražedkyní Helen Shaverovou. Až sem se vše drží v oněch klasických kolejích. (Až na tu délku samozřejmě). Ale nenechte se mýlit. Kostra tohoto dílu je totiž postavena o dost jinak, než bylo kdy u Columba zvykem. Děj je totiž vyprávěn pomocí flash-backů jednotlivých postav, účastnících se pohřbu paní Columbové. Konečně máme možnost nahlédnout do mozkových pochodů detektiva v průběhu vyšetřování a tak trochu se podívat "do jeho soukromí". Závěr je grandiózní. Tleskám. 90%(20.2.2011)

 • Tyler
  ****

  Nejzásadnější díl celého seriálu.Jistá žena se chce Columbovi pomstít za to,že zatkl jejího manžela a ten později zemřel ve vězení.Slušný základ pro pomstu,jejíž obětí se stane i přítel jejího exmanžela (rozuměj udavač).Tak se dostane k poručíkovi a pokračuje ve svém ďábelském plánu.A ten vyjde.Columbo pláče na pohřbu své milované ženy,celý zlomený.Pomsta je dokonána.Nebo ještě ne? Jestli máte rádi Columba,je pro vás tenhle díl naprostou povinností.A jestli ne,tak ostatně taky.(27.1.2003)

 • Gothard
  *****

  Zcela jistě jeden z nejlepších dílů. Při prvním shlédnutí sice sledujete hrátky celkem vyšinuté vražedkyně s Columbem, ale chtě nechtě pořád musíte myslet na to, zda paní Columbová je opravdu mrtvá. Samotný příběh je od řady ostatních odlišný i v tom, že Columbo bojuje o svůj život a sám to dobře ví, takže je to i tom, kdo bude chytřejší a přelstí toho druhého. Pointa v kuchyni je bezchybná. Kdysi se vedly debaty, zda paní Columbová vůbec existuje, toto je jeden z dílů, který dává odpověď. Samozřejmě je možné namítnout, že v některých scénách je Vivian Dimitri snad až poněkud nevěrohodná, ale tento díl si tak jako tak pět hvězdiček prostě zaslouží.(2.8.2015)

 • Anthony
  *****

  V tomto díle je především krásné dopadení. Znáte to - když celý film dělá Columbo blbce a pak vymyslí takovou past, že se vrah nestačí divit. Navíc je to tentokrát dost osobní. Žena, kterou dříve Columbo dostal za mříže, se mu nyní chce pomstít tím, že mu zabije ženu. Že bychom ji konečně viděli? No nevím, film začíná na hřbitově, kde Columbo svou ženu oplakává...(16.7.2003)

 • cheyene
  *****

  Odpočívejte v pokoji, paní Columbová je rozhodně jedna z nejlepších epizod. Za prvé se odlišuje od ostatních. Začíná (a takových dílů mnoho není) scénou s poručíkem, která je navíc velmi působivá a i dojemná. Zde se nachází prostor, abych se opět sklonil před hereckým uměním Petera Falka, jehož výraz na pohřbu opravdu vypovídá vše. Za druhé je netradičně natočena, je vyprávěna formou flashbacků, retrospektivou, což je veliké oživení do columbovské klasiky. Za třetí zde najde uplatnění i téma jakési osobní msty poručíkovi a v neposlední řadě bych vyzdvihnul závěr a usvědčení vražedkyně, která je v tomto díle vskutku bestiální.(3.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace