Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04) (epizoda)

Rest in Peace, Mrs. Columbo

Odpočívajte v pokoji, paní Columbová

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1990, 1 h 32 min

Jeden z nejlepších dílů=Tady se ukazuje proč je právě Columbo tím nejlepším detektivem před kterým musí všichni ti přizdisráči z CSI,páprdové z midsomeru nebo i překombinovaní oldschooleři Poarottovského typu-padnout na prdel a smeknout klobouk...........Je to prostě zatraceně prohnaný lišák s dobrým srdcem,který dokonale klame tělem,pohledem a baloňákem...........Tu blbou čůzu nakonec utřel naprosto fenomenálně Muheheheheheeeeee(10.3.2011)

Sice jiný, ale jinak průměrný díl, který je jiný jen tím, že obsahuje flashforwardy na pohřeb. Určitě je zajímavé, že vrah jde tentokrát nejen po poručíkovi, ale i jeho ženě a i když jsem rozuzlení tipnul o mnoho minut dříve, konec je nesmírně milý a lidský. Hlavně fakt, že kult poručíkovy ženy je stále živý je super....už jsem se bál, že na fotografii byla skutečně ona.(6.10.2017)

Po záplave epizód, pri sledovaní ktorých som sa nervózne mrvil v kresle, pretože boli robené ako cez kopirák, som konečne naďabil na epizódu, ktorá sa plne vydarila. Bol v nej Columbo bez momentov, v ktorých sa chová ako dement kombinovaný s bezdomovcom a strihol si úlohu kriminalistu, ktorý si pri absencii dôkazov pomôže umne vymyslenou ľsťou. Neviem si narýchlo spomenúť, či som videl v jeho sérii lepší diel, ale aj bez toho viem, že do prvej trojky rozhodne patrí.(15.5.2016)

V tomto díle je především krásné dopadení. Znáte to - když celý film dělá Columbo blbce a pak vymyslí takovou past, že se vrah nestačí divit. Navíc je to tentokrát dost osobní. Žena, kterou dříve Columbo dostal za mříže, se mu nyní chce pomstít tím, že mu zabije ženu. Že bychom ji konečně viděli? No nevím, film začíná na hřbitově, kde Columbo svou ženu oplakává...(16.7.2003)

Nejzásadnější díl celého seriálu.Jistá žena se chce Columbovi pomstít za to,že zatkl jejího manžela a ten později zemřel ve vězení.Slušný základ pro pomstu,jejíž obětí se stane i přítel jejího exmanžela (rozuměj udavač).Tak se dostane k poručíkovi a pokračuje ve svém ďábelském plánu.A ten vyjde.Columbo pláče na pohřbu své milované ženy,celý zlomený.Pomsta je dokonána.Nebo ještě ne? Jestli máte rádi Columba,je pro vás tenhle díl naprostou povinností.A jestli ne,tak ostatně taky.(27.1.2003)