Spolumajitel velkého hřebčína Graham McVeigh má dlouhodobé problémy se svým bratrem Teddym, vlastníkem polovičního podílu jejich farmy. Teddy se totiž v hazardu zadlužil italskému gangsterovi Brunovi Romanovi. Graham tedy navštíví Brunův bar, způsobí tam rozruch s pomocí dvou přinesených myší a v nestřežené chvíli zavolá Teddymu z Romanovy kanceláře. Později v noci bratra na odlehlém místě zastřelí. Další den „v sebeobraně“ zabije i Bruna Romana. Poručík Columbo má podle jeho plánu uvěřit, že Romano volal Teddymu, pak že ho kvůli nesplacenému dluhu popravil a nakonec přišel vymáhat peníze na Grahamovi. Jenže Columbo opět najde pár nesrovnalostí… (Česká televize)

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je zde sice několik vyloženě úsměvných scén, jako ta s chytáním myši na záchodech či naivně snadná vražda Bruna Romana, ale jinak je to Columbovka, jak ze sedmdesátek. Hned dvojnásobný vrah (George Wendt) je bohatý a arogantní hulvát, který si vaše sympatie určitě ničím nezíská a i když má relativně chytrý plán, pro poručíka a jeho italské spojence, bude nakonec celkem snadným soustem. Závěr, kde Columbo spolupracuje s mafií, je skvělý a Peter Falk s Rodem Steigerem (plus kmotrovská hudba) táhnou tuhle epizodu z prostředí sázek a dostihů, na solidní čtyři hvězdičky. ()

KukulienkaHO

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť. ()

Godhaj

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

,,Dvě myši na dámách.“ Zprvu mi přišel tento případ velmi zajímavý a netradiční. Bohužel při vyšetřování nedostává tentokrát poručík mnoho prostoru na úkor mafiánské rodiny a vraha, což mi vadilo. Závěrečné odhalení vraha je sice velmi promyšleně nastrojeno, ale mě to přišlo až moc teatrální a přehnané, a hlavně zde chybí ona Columbovská finta, kdy se vrah přizná bezděky sám. V porovnání s jinými díly je tento rozhodně podprůměrný. ()

DocBrown

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Urcite jeden z nejlepsich dilu. Pote co se Columbo objevi na scene, tak nepokracuje pouze vysetrovani, ale dal se toho pomerne dost deje. Zaporak je ten s kulecnikovou kouli v hube z MASHe. Dokonce tu mame i naznak automobilove honicky. Jak Deux ex Machina tu epizodu obohati mafiansky boss (dabovany jako vzdy vybornym O.Brouskem). Ale nebylo to poprve, co musel Columbo pouzit nefer metody. Jen jsem nepochopil, jaktoze najednou Columbo neumi poradne italsky. ()

Rudyamon

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Padouch tohoto dílu si myslel, že to prostě dá. Stačí jen zabít nepohodlného bratra, jeho vraždu hodit na mafiánského bosse a toho pak odklidit taky. Co mu ale příroda dopřála na těle, zjevně ubrala na duchu. Dostat se do sporu s mafií totiž opravdu nebyl dobrý nápad. Rod Steiger v roli pomstychtivého mafiánského šéfa byl opravdu skvělý: „Když nepodepíšete, dám vás zabít. Nic osobního, jen obchod...“ O Columbovi jsme se dozvěděli, že se naučil kouřit už ve dvanácti, a za vše může jeho bratr. A taky to, že ač se dokáže spojit s mafií kvůli naplnění zákona, „hodnému padouchovi“ ruku nepodá. Závěrečná scéna, kdy vrah udělá cokoli, jen aby se dostal ze spárů mafie, je fakt super. 4 hvězdičky - 80%. ()

• Jediná epizoda, ve které můžeme vidět Columba (Peter Falk) kouřit cigaretu. (Pepinec)
  • V tomto díle, když na Columba (Peter Falk) promluví Vincenzo Fortelli (Rod Steiger) italsky, prohlásí že Columbo je v italštině špatný. Přitom v díle Smrt bere Jackpot (1991) mluví Columbo na pohřbu italsky naprosto plynně. (Wishkah)