Podivní spojenci (S10E10) (epizoda)

Strange Bedfellows

Podivní spojenci

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1995, 1 h 29 min

Jednotlivé diely Columbovskej série sú spravidla zaujímavé a niekedy i napínavé. Jedinou ich systémovou slabinou je stereotypnosť postavy a jej konania. Tento diel ma zaujal práve preto, že sa vymyká z klasickej schémy a prináša niečo, s čím som sa u ostatných dielov stretol iba výnimočne. A tak som dal štyri hviezdičky originálnemu nápadu a prehliadol drobné nedostatky, ktoré tam ostali.(3.9.2015)

Padouch tohoto dílu si myslel, že to prostě dá. Stačí jen zabít nepohodlného bratra, jeho vraždu hodit na mafiánského bosse a toho pak odklidit taky. Co mu ale příroda dopřála na těle, zjevně ubrala na duchu. Dostat se do sporu s mafií totiž opravdu nebyl dobrý nápad. Rod Steiger v roli pomstychtivého mafiánského šéfa byl opravdu skvělý: „Když nepodepíšete, dám vás zabít. Nic osobního, jen obchod...“ O Columbovi jsme se dozvěděli, že se naučil kouřit už ve dvanácti, a za vše může jeho bratr. A taky to, že ač se dokáže spojit s mafií kvůli naplnění zákona, „hodnému padouchovi“ ruku nepodá. Závěrečná scéna, kdy vrah udělá cokoli, jen aby se dostal ze spárů mafie, je fakt super. 4 hvězdičky - 80%.(19.3.2016)

Urcite jeden z nejlepsich dilu. Pote co se Columbo objevi na scene, tak nepokracuje pouze vysetrovani, ale dal se toho pomerne dost deje. Zaporak je ten s kulecnikovou kouli v hube z MASHe. Dokonce tu mame i naznak automobilove honicky. Jak Deux ex Machina tu epizodu obohati mafiansky boss (dabovany jako vzdy vybornym O.Brouskem). Ale nebylo to poprve, co musel Columbo pouzit nefer metody. Jen jsem nepochopil, jaktoze najednou Columbo neumi poradne italsky.(19.12.2009)

Columbo si väčšinou vystačí na usvedčenie vraha sám, ale keď sa nedá inak a k dispozícii je aj veľmi neobvyklá partia na spoluprácu, prečo to nevyužiť a nenaservírovať divákovi aj niečo iné, ako záverečnú rozmluvu Columba s páchateľom v jednej miestnosti s vysvetlením usvedčujúceho dôkazu. Tentokrát dostaneme niečo iné a v rámci seriálu táto zmena pôsobí originálne a sviežo.(26.8.2012)

Tak tentokrát musel poručík Columbo spolupracovať s "mafiou", aby mohol dolapiť vraha. "Podivní spojenci" je epizóda výborná, ale predsa len má jednu veľkú chybu. Columbo hovoril, že vraha nemôže nijak usvedčiť a kvôli tomu sa muselo udiať to divadlo na konci. Tu Columbo zrejme zabudol alebo skôr scenáristi zabudli, že vraha by bolo ľahké dostať aj bez toho divadielka, pretože alibi hlavnému podozrivému nemohol nik potvrdiť.(23.7.2019)

• - V tomto díle, když na Columba (Petr Falk) promluví Vincenzo Fortelli italsky, prohlásí Colombo, že je v italštině špatný. Přitom v díle Columbo: Smrt bere Jackpot z roku 1991 mluví Columbo na pohřbu italsky naprosto plynně. (Wishkah)

• - Jediná epizoda, ve které můžeme vidět Columba (Peter Falk) kouřit cigaretu. (Pepinec)