Columbo - Série 7 (1977) (série)

Spiklenci (S07E05)

(epizoda)

Sympatický irský básník Joe Devlin, žijící v Americe, je známý také svou charitativní činností ve prospěch obětí terorismu. Ve skutečnosti však dlouhodobě pracuje na tajných dodávkách zbraní pro Irskou republikánskou armádu. Když se jej dodavatel Vincent Pauley pokusí okrást o 50 tisíc dolarů, Devlin jej „popraví“ jako zrádce. Policie ovšem nalezne u oběti novou Devlinovu knížku i s jeho věnováním. Pro poručíka Columba je to první vodítko k hledání správných souvislostí. K usvědčení vraha ovšem bude potřebovat něco přesvědčivějšího… (Česká televize)

Melies

10 / 10 Priznám sa, existujú mnohé detektívne seriály, ktoré si vážim, no nikdy som im tak celkom neprišiel na chuť - patril medzi ne aj Columbo. Tento diel ma však definitívne vyviedol z omylu a ukázal mi, že stačí polhodinku počkať a zručne spísaná zápletka (za pomoci snáď až príliš skromnej réžie) ma môže dokonale pochytiť - príbeh írskeho básnika, bohéma z povolania, je impozantný sám o sebe, no keď si k tomu pripočítate vraždu, ktorá je viac pochopiteľná ako trestuhodná, výsledkom bude dekadentne-humorný filmový zážitok. Že nie? No na to by som sa pozrel... a zas a zas a zas... :o) PS: Obsahu tu na ČSFD by som príliš neveril - nie je zle napísaný, práve naopak, ale tomuto dielu viac svedčí prázdna hlava a čistý úsudok. Mnohé jeho momenty vyniknú o to silnejšie. Ostatne, to platí snáď pre všetky filmy bez výnimky, nie je tak? ()

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Epizoda nasáklá pivem a whisky, z prostředí irských teroristů. Jediná, kde je vrahem básník a zároveň notorický alkoholik. Ani tady se však poručík neztratil. Stylové Columbovo rozloučení se seriálem, protože až do roku 1989, byli Spiklenci jeho posledním případem. Tento seriál se vždy vyznačoval vynikající hudbou, ale konkrétně tento díl má skutečně hodně neortodoxní hudební doprovod. Jen sem a dál už ne! ()

nascendi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nie celkom typický, napriek tomu však celkom zábavný diel z Columbovskej ponuky. K obvyklým ingredienciám v tejto časti pribudol humor, intelektuálske doberanie si jeden druhého a keby aspoň na niektorých miestach Columbo odložil tú rekvizitnú cigaru, tak by som ľahšie znášal jeho prehnané gestá a váľanie sa po zemi. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Columbo netradične na politickú nôtu, čo asi predstavuje pre jeho fanúšikov dosť veľké sklamanie. Ja som tiež veľký fanúšik, zároveň sa snažím mať myseľ otvorenú aj trochu odlišne ladeným dielom. Atmosféra tejto časti je ale znova vydarená, tá írska vôňa whiskey, ktorú som z toho cítil, mi padla vhod. Záver nie je síce nijak šokujúci, ale ak si vezmeme, aký prípad poručík rieši, vyznieva logicky. ()

cheyene

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento případ by skoro příslušel CI5! :) Irští teroristé,, zbraně a jejich pašování - svým způsobem jde o organizovaný zločin. Ovšem stane se tu vražda, tudíž je poručík na místě a pouští se do vyšetřování, které ho přivádí na stopu sympatického zaporňáka. Líbilo se mi, jak společně veršují, je mezi nimi takové až přátelství a přesto si jdou po krku. Za jedinou slabinu považuji dlouhou stopáž. Scéna v knihkupectví a kniha o erotice neměla chybu! :) ()

• Závěrečná epizoda z původní "Columbo" série. Peter Falk se vrátí zpět do své nejslavnější role za 11 let a to v roce 1989. (ČSFD)