Rozhodující zápas (S02E03) (epizoda)

The Most Crucial Game

Rozhodujúci zápas

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1972, 1 h 13 min

Komentáře uživatelů k epizodě (43)

PS: Nechápu, proč pan Robert Culp není uváděn v hercích, když je zde poprvé důstojným soupeřem panu Falkovi..!!!? :-)(24.10.2011)

Jeden z těch lepších dílů. Super zápletka, kvalitní záporák, parádní vyšetřování, vtipné scénky a vymazlené usvědčení. Prostě skvělý Columbo, jak ho máme rádi. Howgh!(23.3.2014)

75%(13.11.2009)

Páni, to je gól. Pálí mimo rámec pravidel zeleného pažitu. S chladnou hlavou vystavuje červenou kartu jeho životu. "Zmrzlinář," který zapomněl na čas.(27.10.2018)

• DocBrown

Slabší díl, tentokrát z prostředí podivné hry, které říkají američani fotbal, ale není to fotbal. Columbo si celou dobu neví rady a záverečná pointa je možná zajímavá, ale jako důkaz k vražde naprosto nedostatečná.(17.9.2011)

Dost průměrný Columbo s odhadnutelnou pointou. Znám i lepší díly..(3.10.2006)

Podobne dobra cast ako predchadzajuca, ale zaporak nebol az taky dobry, chybala mi tam kus vacsia iskra. Porucik siel po nom od zaciatku. Bol si isty, islo uz len o to dokazat mu to, lebo jeho alibi boli fakt skvele vymyslene. Esteze si Colombo strihol turu po stadione a poriadne popremyslal. Mam rad tieto casti, v ktorych sa Colombo s vrahom nehra a tlaci na neho. Usvedcenie bolo podla mna neskutocne vymakane. Zaver bol fakt lahodka. Hlaskou: "To su holt reflexy." ma odrovnal.(13.11.2018)

V tejto vydarenej časti poručík Columbo rozmelie svojho protivníka na malé časti....ach jo...všetko však zase vďaka náhode.(11.8.2011)

Tak Culp byl nej vrahoun, nicméně vedení případu je celkem chabé a zrovna tak i ta pointa, kterou vylepšuje akorát šokovaný výraz právě Culpa. Čili z té trilogie s Culpem je tenhle díl neslabší, ale pořád je to vysoký nadprůměr.(7.7.2019)

Další brilantní rozluštění případy.(3.7.2015)

Robert Culp se v seriálu octnul několikrát v roli vraha a vždycky se své role zhostil se ctí. Ale čest nečest - ani tentokrát ho poručík Columbo nenechá vyváznout a docela pěkně ho vytáčí. A případ opět vyřeší na základě důkazů, na které by nikdo u vraždění nepomyslel. Tenhle díl mám moc rád, je jeden z nejlepších columbovských. Scéna na privátu nemá chybu: „Čau zlato...“ :-) 5 hvězdiček - 100%.(20.3.2016)

Nevím proč, ale i přes nadprůměrnou pointu mě tenhle díl zase tak moc nezaujal. Možná to bylo tím pro mě nezajímavým prostředím.(20.8.2019)

,,Přeji pěkný den, pane. Kampak máte namířeno?“ ,,Domů.“ Tentokrát má Columbo krásně neurotického protivníka, kterého dohání doslova k šílenství, což je lahoda sledovat. Prostředí amerického fotbalu a vysokých manažerů dalo ještě lépe vyniknout kontrastu mezi Columbem a vrahem. Zpracování je typické, ale příběh je tentokrát trochu komplikovanější a napínavější, a tím myslím i lepší. Rozhodně to měl tentokrát Columbo těžší než obvykle.(5.1.2015)

• Pitryx

Téma sport, vůbec nebavilo, nuda nuda, šeď, šeď. Hemží se to dalšími postavami a autoři už nevěděli co by tam ještě vrazili.(7.8.2018)

Za mě nadprůměrný díl, kde syn majitele fotbalového týmu je zdatným soupeřem, Columbo si je jistý, ale jak vyvrátit to neprůstřelné alibi?(20.8.2019)

• PROTIVETRU

To najslabšie z Columba(27.1.2009)

Můj nejoblíbenější a pro mě asi nejznámější detektiv. Kdo by ho neznal? Stará dobrá klasika.(15.7.2014)

Jeden z opravdu dobrých dílů. Vrah vymyslí celkem slušný plán (ale co by se stalo, kdyby někdo náhodou zjistil, že v kanceláři není nebo ho někdo potkal coby prodavače zmrzliny?) s dokonalou vražednou zbraní, která se sama rozplyne (tedy rozteče). Okolnosti kolem zavražděného nejsou zcela jednoznačné, ale nakonec se ukáže, že všechny ty problémy a složité odposlouchávání je více méně jen podružná záležitost, protože Columbo ví, kde hledat. Pointa je vynikající.(13.6.2015)

• Grogan

Protivník v tomhle dílu byl excelentní, skvělý herecký výkon pana Culpa. Ovšem po stránce scénáře to byla dost slabé, pokud mi něco neuniklo, tak Columbo neměl ani jednoznačné důkazy o tom, že šlo skutečně o vraždu, motiv mi taky nějak unikl. A ten finální důkaz by každý schopný právník jistě dokázal rozsekat na hadry. Obecně bych rád u mnoha jeho případů viděl tu soudní dohru, asi by poručík civěl jak by ty jeho "neprůstřelné" důkazy u soudu obstály.(7.6.2017)

• bajahor

Byl by to kvalitní (lehce nadprůměrný) díl, ale jeho celkový výsledek zazdilo úplně zbytečné "odhalení" - spoiler: proč mu musel dokazovat chybějící zvuk hodin, když vše stačilo rozlousknout jen tím, že se nahrávka z jeho místnosti neuskutečnila na rozdíl od té přijaté?? Škoda...(26.5.2016)

a ted jste to rádio vypnul znova...to jsou holt reflexy.....(30.9.2011)