Rozbouřené vody (S04E04) (epizoda)

Troubled Waters

Rozbúrené vody

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1975, 1 h 34 min

Ben Gazzara

Everett Chambers

Proti Columbovi tentoraz stojí veľmi prefíkaný a elegantný protivník v podaní Roberta Vaughna ( v poslednej dobe exceluje v seriáli Podfukári). Poručík sa vyberie na oddychovú plavbu s manželkou, ktorá to vyhrala v súťaži a pretože je takpovediac prítomná u vyšetrovania je spomenutá častejšie a vidieť ju... . Vyšetrovanie vraždy na „člne“ má solídny spád a aj odhalenie páchateľa je zaujímavé, poručík Columbo na konci odhalí svoj postranný úmysel sledovaný podaním istej informácie páchateľovi, ktorý za účelom vykonania nezbytných úkonov na zahladenie svojho skutku a poukázanie na iný objekt ako ideálneho obetného baránka učiní daný úkon a páchateľ sa už nezmôže na nič iba totálnu kapituláciu.(19.10.2007)

Poirot měl svůj Orient expres, Columbo má svůj člun - pardon loď. Je tu objevena zastřelená žena a čirou náhodou se po lodi plaví Columbo se svou ženou. Nejdříve to vypadá, že Columbo je zcela ztracen, ale malá náhoda ho přivede na správnou cestu. Pohodový prázdninový díl s tehdy hvězdným Robertem Vaughnem. Hudba: Dick DeBenedictis, Mystery Movie Theme: Henry Mancini(13.8.2017)

Slizký potenciál Roberta Vaughna v roli hlavního záporáka nebyl ani z poloviny dobře využit. Poručík Baloňák má opět navrch od prvního okamžiku, kdy uviděl tělo oběti. Pointa tohoto odhalení byla mimořádně debilní (zvláště peříčko pode dveřmi, které otevře cestu k celému případu). Navíc poručík byl v tomto dílu na výletní plavbě se svou manželkou, která nám však jako obvykle zůstala utajena (tedy kromě informace, že má tmavé, nahoru vyčesané vlasy).(23.1.2005)

Mne sa tato cast pacila. Celkom sranda vidiet Columba na clne, teda lodi. Trosku ma rusilo, ze vkuse spominal zenu, aj ked je zase mimo obraz, ved klasika :-). Boli na vylete, tak to chapem, no aj tak... Zaporak bol fajn, mal to krasne pripravene, no ani ja by som neuveril, ze to bol klavirista. Zbytocne na to tlacili. Ale nie je to nic, kvoli comu by bolo nutne ist dole so standartnym hodnotenim.(9.8.2017)

,,Moje žena to vyhrála v tombole společnosti Božího jména, takže to mám zadarmo.“ Toto setkání se svérázným poručíkem mě obzvlášť potěšilo a vlastně ani nevím proč. Možná proto, že tento díl je takový ten nejtypičtější. Poručíkovo vyšetřování, šikanovaný vrahoun, všemožné vtipné odbočky k paní Columbové i závěrečná finta na vraha, to vše bylo dávkované a zpracované přesně podle mého gusta. Změna prostředí z luxusních vil na luxusní zámořskou loď (nebo člun :D) této epizodě rozhodně prospěla. Celkově vzato jde rozhodně o jednu z lepších Columbových epizod.(26.10.2015)