Columbo - Série 4 (1974) (série)

Rozbouřené vody (S04E04)

(epizoda)

Na palubě výletní lodi do Acapulca je pravidelný pasažér, podnikatel s ojetými auty Hayden Danzinger i se svou velmi bohatou manželkou. Muže však vydírá bývalá milenka, zdejší zpěvačka Rosanna Wellsová, která vyhrožuje vyzrazením jejich poměru. Hayden si proto připraví rafinovaný plán – předstírá infarkt a nechá se umístit na ošetřovně. V pravé chvíli však nepozorovaně zmizí a Rosannu zavraždí. Podezření padne na zhrzeného Rosannina nápadníka, klavíristu z její doprovodné kapely. Avšak na lodi se shodou okolností plaví i losangelský policejní detektiv Columbo. A právě jeho požádá kapitán o pomoc s vyšetřováním... (Česká televize)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Veľmi príjemná atmosféra, spoločne s Mexickou časťou najexotickejší diel. Vrah to má znova pekne premyslené, je vhodne obsadený a chudákovi poručíkovi trochu skazí dovolenku s manželkou, ktorej hlavná predstaviteľka nezaťažila producentov žiadnymi platovými výdavkami ani tentokrát. Trochu zamrzí Sherlockovský improvizovaný záver, ktorý nepatrí medzi najvydarenejšie, svoju usvedčujúcu úlohu ale splní. ()

ClintEastwood

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Columbo po představení v Londýně podruhé opouští prostředí slunné Kalifornie a tady ona změna prostředí dopadla mnohem lépe. Do cesty se mu na palubě lodi tentokrát postaví skvělý Robert Vaughn, herecký antihrdina ze Sedmi statečných a celou dobu stopáže tento trošku teritoriální díl baví a má rozhodně co nabídnout. ()

sud

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Poručík Columbo je se svojí ženou (o které se pochopitelně pouze mluví) na vyhlídkové plavbě do Mexika. Avšak moc si neodpočine, poněvadž na lodi je zavražděna zpěvačka a on se pouští ihned do vyšetřování. Tento díl (i když je nadprůměrný) nijak nevyčnívá z Columbovského standartu, i když každý neoplývá kvalitním záporákem jako zde. Robert Vaughn nás přesvědčil, že je dobrý herec a dokáže zahrát jakoukoli roli na výbornou. ()

nascendi

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dá sa konštatovať, že každý diel série je v niečom iný. Tento napríklad tým, že sa celý odohráva na člnolodi. Nanešťastie platí aj opačná pravda. Totiž, že všetky diely sú zúfalo podobné. Že pohľad na Petra Falka, ktorý po stý krát opakuje tie isté grimasy, rituály a slovné zvraty ma odrádza od záujmu pozrieť si aj niektorý z ďalších dielov. Je mi jasné, že na kontrapunkte bystrého mozgu ukrytého pod nevábnym zovňajškom je založená celá séria. Ale keď sa preženie nevábny zovňajšok a poručík losangeleskej polície sa správa ako dement prebudený po predchádzajúcej hibernácii, tak pôvodný dobrý zámer sa míňa účinkom. ()

cheyene

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tato epizoda se poněkud vymyká. Hned na začátku vidíme Columba, jak chvátá na loď (nikoliv člun, poručíku :-)) a vražda se odehraje za jeho přítomnosti. Ve stejný čas na stejném místě. Na lodi, která pluje do Mexika. Poručík odložil svůj typický baloňák, dokonce i sako zde svlíká a v nedopnuté košili (zejména té, kterou má na konci) vypadá neskutečně frajersky. Charismatický vrah Robert Vaughn si připravil dokonalý plán, ovšem Columbo je pozorný i na dovolené a jen tak něco mu neunikne. P.S. Susan Damante je v roli sestřičky velmi pěkná :) ()

• Jedna ze tří epizod, kde k vraždě dochází mimo území USA. (Epistemolog)
  • Magická krabice je pojmenována podle herce, který hraje kouzelníka - Curtis Credel. (ČSFD)
  • Loď, která byla využita k natáčení, se v té době jmenovala Princezna slunce. Později byla mnohokrát prodána a přejmenována na Ocean Dream. Dne 27. února 2016 byla vypuštěna u pobřeží Thajska a potopena. Dodnes leží na boku u přístavu Laem Chebang. (Epistemolog)