Columbo v přestrojení (S10E09) (epizoda)

Undercover

Columbo v prestrojení

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1994, 1 h 29 min

Netradiční pojetí dílu a spíše než o vraždě je vyšetřování směřováno úplně jinam. Obvykle mi ty netradičně pojaté díly moc nesvědčí, ale tendle se celkem povedl. Je to velice svižné, pár humorných scének a skvělý výkon Columba. Vyštřování nebylo zase až tak precizní jako obvykle, ale tady mi to vynahradily jiné věci. Povedený díl. Howgh!(13.12.2009)

samozrejme, netradičný Columbo, pretože namiesto pátrania po vrahovi pátra po stratených miliónoch z dávneho bankového prepadnutia .... námet je od Eda McBaina, a myslím že je to výborný diel, ktorý rozladí snáď iba tých fanúšikov, pre ktorých je Columbo bez baloňáku proste rúhanie proti základným postulátom celého seriálu :) osobne tie "netypické epizódy" tiež nijak zvlášť nevyhľadávam (nezbožňujem), ale pri tomto som sa naozaj bavil, pretože je to podané aj ako detektívka, a aj ako veselohra, kde sú karikované rôzne pózy, kde Peter Falk dostáva príležitosť ukázať, že dokáže zahrať aj niečo iné, ako ponúka pomerne úzky diapazón columbovských gest, póz a "průpovídek" (napr. Columbo ako kmotor talianskej mafie alebo malý provinčný zlodejíček s klobúčikom:). A scéna s Tyne Daly (v tomto diely hrala tú obstarožnú bordeldámu, ale predstavila sa aj v časti "Vrabec v hrsti", kde si zahrala priamo Columbovho protivníka) je pre mňa proste skvelá. Tá dáma sa snáď naozaj narodila s pohárikom v ruke, alebo aspoň s jedným promile v krvi :) Pre mňa zatiaľ najlepšia "alkoholička" strieborného plátna :D(9.3.2013)

,,Jste jak polda.“ ,,To vy taky.“ Na tomto dílu mi vůbec nevadí jiný styl, než na jaký jsme u Columba zvyklí. Tady se poručík inkognito snaží rozluštit a najít skládačku vedoucí k pokladu. Podle mě jde o příjemné oživení zaběhlého stylu tohoto seriálu. Jenže příběh je hrozně zamotaný a v podstatě jen sledujeme Columba, jak sbírá a sbírá a sbírá, až nakonec dosbírá. Jeho rozhovory s ostatními jsou trochu zbytečné, protože stejně vedou vždy k jedinému výsledku. Samotný Columbo je tady velkej drsňák, dokonce nosí i pistoli a vůbec s tím nemá problém, což byl pro mě docela šok.(23.5.2016)

Zápletka je spíš taková blbost, ale díl má skvělou (a hodně netradiční) McBainovskou atmosféru a kupu velmi zábavných charakterů, kterým vévodí Zeke (herec se tam už mihl v roli prodejce v sexshopu). To jeho trpělivé still here mi zní hodně často v uších. Ed Begley (hlavní oponent) měl zase dost velkou roli (hlavního oponenta Starlinga) v dvojepizodě Star Trek VOY.(7.5.2016)

Jakmile se objevil, řekl jsem si POJIŠŤOVÁK a ejhle, byl to pojišťovák; dokonce se choval zcela jako pojišťovák. Perfektně zvládnutá role. Peter Falk hrál rovněž výborně: zahrál špatně italského pobudu i mafiána - jako polda. Profesionální a dotažená zápletka je dílem velmistra moderní detektivky - Eda McBaina. Jeden z nejlepších dílů.(9.9.2010)