Columbo v přestrojení (S10E09) (epizoda)

Undercover

Columbo v prestrojení

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1994, 1 h 29 min

A je to tu znova; efekt milostného afektu aneb zažitý stereotyp narušen netradičním zpestřením. Columbo jezdí v jiném fáru, nosí bouchačku a mafiánský vohoz, má parťáka, spí v hotelu, nabaluje slečinky a vyblafané doutníky lze snad poprvé spočítat na prstech jedné ruky. Tahle gangsterka má zkrátka jiskru, vtip a elegantního štramáka v přestrojení k tomu. P.S: Rozhodně nesouhlasím s uvedenou zajímavostí o identitě vraha. Doporučil bych zabrousit třeba do páté série...(6.9.2012)

Jedna z nejnetypičtějších epizod celého seriálu je Columbo v přestrojení. A narozdíl od mnohých uživatelů mi tohle odpoutání od klasické šablony sedlo. Vždycky uvítám zpestření, když se poručík mihne na scéně v něčem jiném než v baloňáku a tentokrát ho můžeme vidět v drahém oblečení, v obyčejné bundě a klobouku, ale také se projede limuzínou a zahraje si na velkého kmotra, přičemž hudba svým nástrojovým obsazením trochu připomíná onu proslulou melodii z Godfathera. Dále mě zaujala samotná zápletka, která se motá kolem rozstříhané fotky a seznamu lidí. Columbo postupně rozplétá tohle zamotané klubíčko a se šarmem sobě vlastním hledá vše, co potřebuje. Místy mi epizoda přišla kapku nudnější (některé scény bych osobně zkrátil), ale celkově na mě působila velice příjemně, netradičně a poutavě.(6.11.2011)

Jakmile se objevil, řekl jsem si POJIŠŤOVÁK a ejhle, byl to pojišťovák; dokonce se choval zcela jako pojišťovák. Perfektně zvládnutá role. Peter Falk hrál rovněž výborně: zahrál špatně italského pobudu i mafiána - jako polda. Profesionální a dotažená zápletka je dílem velmistra moderní detektivky - Eda McBaina. Jeden z nejlepších dílů.(9.9.2010)

"Ne, madam, já jsem policajt !!" - "Jo, a já jsem Marilyn Monroe !!" ;) Peter Falk se opravdu snaží, chvíli dokonce vypadá jako kmotr Vito Columbo, pak si zase oblékne pastelkové kalhoty, přičemž ta scéna měla být zřejmě vtipná, leč tahle epizoda se s vtipem málem ani nepotká, když pominu poručíkovu etudu se šlapkou Dorothey, za mě jednoznačně patří k tomu vůbec nejhoršímu, co bylo v rámci seriálu natočeno.. Bourák McEveety se tak zoufale a křečovitě snaží vyhnout těm oblíbeným klišé, až je vlastně paradoxně použije úplně všechna, leč v naprosto kontrastním světle, až se z toho stává naprosto nechtěná fraška. Od režiséra ceněného hitu Odpočívejte v pokoji, paní Columbová jsem čekal mnohem víc, ale prokousat se tímhle pokusem oprostit se všeho, co ke Columbovi neodmyslitelně patří, mě opravdu hodně bolelo.. Nicméně i moc špatná "columbovka" jistou kvalitu má, především v Peteru Falkovi !!(2.8.2013)

Velmi podivná epizoda Columba. Úplně jiný příběh, ve kterém je pachatel netradičně odhalen až na konci. Když v nějakém jiném seriálu náhle dojde k změně příběhu a je to vše něčem jiném tak mě to většinou uchvátí, ale Columbo je seriálová výjimka, ve které jsme zvyklí na tradiční osnovu a prostě podmínkou je aby na začátku byla ukázána vražda s pachatelem...no a tady..je to prostě o trošku jiné ale řekl bych že spíš tím horší!!(22.6.2009)

• - Tato epizoda Columba je jediná, ve které se vrahovu identitu dozvídáme až na konci, nikoliv, jak u Columba bývá zvykem, na začátku. (lekr)

• - Spoiler: Jedná se o film s nejvyšším počtem mrtvých - s celkem 4. (ing.Frosty)

• - Jedná se o jednu ze dvou epizod, kde je Columbo (Peter Falk) vidět se zbraní v ruce. Tou druhou je Columbo: Není čas na umírání (1992). (ing.Frosty)