poster

Columbo v přestrojení (S10E09) (epizoda)

 • USA

  Undercover

 • Slovensko

  Columbo v prestrojení

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1994, 1 h 29 min

 • Yardie
  ****

  Netradiční pojetí dílu a spíše než o vraždě je vyšetřování směřováno úplně jinam. Obvykle mi ty netradičně pojaté díly moc nesvědčí, ale tendle se celkem povedl. Je to velice svižné, pár humorných scének a skvělý výkon Columba. Vyštřování nebylo zase až tak precizní jako obvykle, ale tady mi to vynahradily jiné věci. Povedený díl. Howgh!(13.12.2009)

 • d-fens
  *****

  samozrejme, netradičný Columbo, pretože namiesto pátrania po vrahovi pátra po stratených miliónoch z dávneho bankového prepadnutia .... námet je od Eda McBaina, a myslím že je to výborný diel, ktorý rozladí snáď iba tých fanúšikov, pre ktorých je Columbo bez baloňáku proste rúhanie proti základným postulátom celého seriálu :) osobne tie "netypické epizódy" tiež nijak zvlášť nevyhľadávam (nezbožňujem), ale pri tomto som sa naozaj bavil, pretože je to podané aj ako detektívka, a aj ako veselohra, kde sú karikované rôzne pózy, kde Peter Falk dostáva príležitosť ukázať, že dokáže zahrať aj niečo iné, ako ponúka pomerne úzky diapazón columbovských gest, póz a "průpovídek" (napr. Columbo ako kmotor talianskej mafie alebo malý provinčný zlodejíček s klobúčikom:). A scéna s Tyne Daly (v tomto diely hrala tú obstarožnú bordeldámu, ale predstavila sa aj v časti "Vrabec v hrsti", kde si zahrala priamo Columbovho protivníka) je pre mňa proste skvelá. Tá dáma sa snáď naozaj narodila s pohárikom v ruke, alebo aspoň s jedným promile v krvi :) Pre mňa zatiaľ najlepšia "alkoholička" strieborného plátna :D(9.3.2013)

 • Godhaj
  ***

  ,,Jste jak polda.“ ,,To vy taky.“ Na tomto dílu mi vůbec nevadí jiný styl, než na jaký jsme u Columba zvyklí. Tady se poručík inkognito snaží rozluštit a najít skládačku vedoucí k pokladu. Podle mě jde o příjemné oživení zaběhlého stylu tohoto seriálu. Jenže příběh je hrozně zamotaný a v podstatě jen sledujeme Columba, jak sbírá a sbírá a sbírá, až nakonec dosbírá. Jeho rozhovory s ostatními jsou trochu zbytečné, protože stejně vedou vždy k jedinému výsledku. Samotný Columbo je tady velkej drsňák, dokonce nosí i pistoli a vůbec s tím nemá problém, což byl pro mě docela šok.(23.5.2016)

 • DocBrown
  ****

  Zápletka je spíš taková blbost, ale díl má skvělou (a hodně netradiční) McBainovskou atmosféru a kupu velmi zábavných charakterů, kterým vévodí Zeke (herec se tam už mihl v roli prodejce v sexshopu). To jeho trpělivé still here mi zní hodně často v uších. Ed Begley (hlavní oponent) měl zase dost velkou roli (hlavního oponenta Starlinga) v dvojepizodě Star Trek VOY.(7.5.2016)

 • Tanmut
  *****

  Jakmile se objevil, řekl jsem si POJIŠŤOVÁK a ejhle, byl to pojišťovák; dokonce se choval zcela jako pojišťovák. Perfektně zvládnutá role. Peter Falk hrál rovněž výborně: zahrál špatně italského pobudu i mafiána - jako polda. Profesionální a dotažená zápletka je dílem velmistra moderní detektivky - Eda McBaina. Jeden z nejlepších dílů.(9.9.2010)