Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý gigolo a hazardní hráč Nick Franco má poměr s bohatou dámou Lauren Statonovou i s mladší Evropankou Lisou Martinovou. Obě ženy se však domluví na jeho zavraždění. On je totiž jen využívá a neštítí se dokonce ani hrubého násilí. Lisa tedy podle plánu přijde s Nickem do jeho bytu, kde už čeká Lauren s pistolí. Mrtvé tělo ženy dočasně přikryjí elektrickou dekou, aby policie určila dobu úmrtí na pozdější hodinu, kdy bude mít Lauren alibi. Poručíka Columba tentokrát čeká mimořádně těžký oříšek. Lauren jej totiž začne svádět, a jak se zdá, vyšetřovatel k ní cítí přinejmenším sympatie… (Česká televize)

(více)

Recenze (53)

nascendi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Posledné dve epizódy Columba, ktoré som videl (Nie je čas na umieranie a táto) patria k atypickým. Sú zbavené stereotypov, z ktorých jedny vytvorili lišiacku postavu poručíka losangeleskej polície klamúceho telom a druhé preháňali bezdomovecký a odpudivý dojem z neho. Tento diel si pre seba ukradli Peter Falk a Faye Dunaway. Peter Falk napísal aj scenár, čo je aj vidieť. Jeho postava je plastickejšia, odkrýva nové vlastnosti a pritom štýl vyšetrovania tým nie je dotknutý. O Faye Dunaway nie je nutné sa zoširoka rozpisovať. Je to herečka z mojej Top 10 a neostala dlžná svojej povesti. Tie štyri hviezdičky sú možno prehnané, ale nemám ako inak vyjadriť svoju spokojnosť s Columbom odpútaným od svojho obrazu. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nechal jsem tenhle díl uležet a pálím plný počet. Víte proč? Protože v zástupu novějších sérií tahle epizoda vyniká stejně, jako Faye Dunaway mezi ostatními ženami, se kterými se Columbo kdy dostal do křížku. A jestli tu někdo tvrdí, že ho poručík zklamal svým přístupem, tak buď nedával dobrý pozor nebo je panic. Anebo obojí, ono to spolu vlastně náramně souvisí... ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jo, občas začne i starému policajtovi srdce protestovat a tentokrát to božská Faye Dunaway nekoulí jako chladná vypočítavá intrikánka, kterou si vyzkoušela v mladších letech. Vzchází z toho něco úplně jiného než na co jsme u Columba zvyklí a tenhle díl je hned po RIP, Mrs. Columbo můj nejoblíbenější. ()

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V původních Columbovkách byl velmi často poručíkovým soupeřem nějaký opravdu známý herec či dokonce velká hvězda (namátkou Ray Milland, Johnny Cash, Martin Landau, Leonard Nimoy či Vera Miles), v novějších epizodách taková jména, až na výjimky postrádám. Není to však případ tohoto dílu, kde se poručík střetne s nádhernou hvězdou první velikosti a představitelkou slavné Bonnie, Faye Dunaway. Té se tady v některých okamžicích, až neskrývaně dvoří, ale přesto nakonec ukáže svou profesionalitu. Ve hře je všechno, je zdařilá epizoda, která má slušný příběh a obsahuje to správné columbovské koření, které mám na tomto seriálu rád. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V tomto díle má Columbo proti sobě půvabnou vražedkyni, které padne do oka a dojde i na svádění! Faye Dunaway by z poručíka patrně dokázala udělat elegána každým coulem, když si uvědomíme, že díky ní byl ochoten si brát jinou kravatu (kterou mu koupila) a přijmout pozvání na skleničku. Nemá to tentokrát Columbo jednoduché... ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama