New Yorku, miluji Tě!

• Nizozemsko

• Belgie

Povídkový / Romantický / Drama / Komedie

USA, 2008, 103 min

Poměrně bolestivá, a hlavně nečekaná podpásovka přímo na solar plexus všem, kterým se líbila Paříž. Zajímaví jsou na New Yorku bohužel jenom herci - tedy ona kouzelná nevtíravost, se kterou se postupně na filmovém pásu zobrazují; v paměti zůstane i několik povedených scén a dialogů. Vše ostatní je prostoupeno hořkým kýčem, nudou, a celkovou neatraktivností, která z NY:ILY dělá vedle její starší sestřičky šedou a nezáživnou záležitost.(31.3.2011)

Snímek o Paříži jí byl věrný atmosférou, příběhy, laděním. Například z povídky, která se odehrávala na hřbitově Père Lachaise, na vás dýchla jistá tajemnost, ale zároveň i hravost, jíž jsou francouzské uličky plné. Většina krátkých snímků byla kvalitních, originálních, měly spád. V New Yorku jsem sice nebyla, ale přesto mám pocit, že bych jeho atmosféru poznala. V tomto filmu chybí. Jen párkrát se mihne, aby vás podráždila, a zase zmizí v nedohlednu. Těžko se hodnotí film složený z několika malých částí – těžko můžete říct, že jako celek je to nuda, když víte aspoň o dvou, třech kouscích, které stály za podívání.(7.11.2010)

New York, I Love You, film pokračující v tradici krátkých příběhů mnoha režisérů v jednom městě, pokračování díla Paris, je t'aime. Jak již bývá zvykem u podobného typu filmů, jednotlivé příběhy jsou poměrně dost rozdílné (i když zde asi ne tolik jako v Paříži) a hlavně úplně jiné kvality a duchu vyprávění. Někdy to nevadí, jindy to je zbytečně náročné na sledování. Stejně tak tu je jako vždy pár příběhů perfektních a pár úplně zbytečných. Celkově však celé dílo podle mě krásně reprezentuje New York, především kulturní diverzitu města, což už je vidět i na samotných jménech režisérů. Funguje to, ale bohužel ne tak dobře, abych dal víc než 3*.(25.1.2010)

Z povídkové antologie New Yorku miluji, tě! na Vás možná nedýchne ta specifická, zvláštní atmosféra a kouzlo jaké v sobě má Paříži, miluji tě, ale i tak se vedle ní může směle postavit a obstát více, než dobře. Hvězdně obsazená mozaika lidských příběhů, které se navzájem prolínají, dokáže vykouzlit úsměv na tváři, pobavit i chytnout za srdce. Tady snad vůbec poprvé jsem viděla Haydena Christensena, jak dokázal projevit něco jako skutečné hraní:) Jeho krátká scéna s Andy Garciou mě dostala. Those stares...:) Nejvíce mě pobavil vtipný segment s Elli Walachem, smích zaručen. Jako kdybych slyšela rozhovory důchodců ze sousedství:) Za srdce mě nejvíce chytla povídka se Shiou a Julie Christie, dojala mě až k slzám. Shia je mimořádný, ty jeho oči... dokáže jimi vyprávět a neplatí to jen v tomto filmu. Má v nich všechno to, na co se slova nezmůžou. It really touches my soul. Jak zmiňoval kdosi na YouTube: "His eyes are so sad, I don't know how you can play something like this..." Nejvíc to zase dokázal okecat Ethan Hawke a nejlepší pointa je skryta ve vztahu mezi Robin Wright a Chrisem Cooperem. Hezká, příjemná romantická podívaná, která dokáže vyvolat emoce, navodí správnou, melancholickou náladu, aniž by přitom jakkoliv tlačila na pilu.(3.4.2016)

Starší Paříži, miluji Tě bylo jako celek o něco zajímavější. Zde navíc nebyly jednotlivé příběhy jasně oddělené, takže o to víc to pak dělalo dojem zvláštního mišmaše, kde se některé příběhy snad ani příběhem nedají nazvat... Pár scének stálo za to (Ethan Hawke, nebo třeba krátký příběh s Antonem Yelchinem), většina mě však příliš nezaujala, i když některé obrazy byly pěkné a svým způsobem i trochu dojemné. Za srdce to však nevzalo a samotné prostředí New Yorku tomu překvapivě na dojmu moc nepřidalo. Škoda. ~(3,3)~(2.1.2014)

• - Ide o druhý film zo série Mestá lásky, ktorá sa začala snímkou Paríž, milujem ťa a pokračovať bude Rímom, Šanghajom, Jeruzalemom a Bombajom. (Very_kuul)

• - Natočeno za 36 dní. (HellFire)

• - Příběh "Upper East Side" měl režírovat Anthony Minghella, který krátce před natáčením zemřel. Anthony požádal při jejich posledním rozhovoru Shekhara Kapura, aby jej zastoupil. Po Anthonyho smrti napsal Shekhar do svého blogu: „Ujmu se režie příběhu – s Anthonym ve svém srdci a v přítomnosti jeho duše.“ (HellFire)