Land of the Minotaur

Mysteriózní / Horor

Řecko / Velká Británie / USA, 1976, 88 min

Arthur Rowe

Brian Eno

Docela pěkná detektivka s dobrým námětem, ale ve shrnutí by to bylo asi jen čtyřicet minut...(30.12.2010)

• drankeryth

Wow, super nazov pre film, ale ten ma aj pomylil, pretoze som si myslel, ze tam bude pobehovat Minotaur a bude zabijat ludi. Lenze to je omyl a Minotaurus je tam len spodobneny v jednej obrovskej, kamennej soche z ktorej chrlia dva plamene priamo z jeho nozdier. A z nej vychadza demonicky hlas, ktory nasleduju satanisti, ktori behaju po dedine v roznofarebnych habitoch a kuklach podobajuce sa na nieco ako boli ku klux klan, lenze tito su nejaki pestrofarebni ako duha po dazdi, alebo su to nejaki hipisaci:) Film sa zameriava o obetovani ludi Minotaurovi a moc toho som na filme nevidel hororove. Normalne ani satanistom neublizovali gulky, ze by to neboli ani ludia? Knaz v podani herca Donalda Pleasenceho znamy skor z hororu Halloween nasiel sposob ako sa ich zbavit. Vytiahol svaty kriz na nich a oni od neho ustupovali a bali sa toho kriza. Co boli upiri? Ako druhu trofej vytiahol svatenu vodu a prskol nou na tu sochu. Wow, socha sa rozletela na vsetky strany, akoby v nej bola nejaka trhavina, ktora tu sochu znicila. Postupne aj explodovali ostatni pestrofarebni satanisti - papagaji:) Ten knaz mal teda pekne silny arzenal proti nim, klobuk dole,,he he. Film bol skor taka krimoska, ktora cloveka neurazi.(17.6.2011)

V podstate standardni satansky horror, jakych v sedmdesatych letech vznikaly tuny. Raritu z nej dela kombinace zucasnenych zemi, respektive stylu. Distingovani britstí herci jako Peter Cushing se tak ocitaji v ryzim eurohorroru, tentokrat recke vyroby. Zvlastni, ale ne uplne spatna symbioza.(11.8.2007)

• ARI50

Upřímné jsem čekal něco jiného, dostal jsem kněze bloncku a drsňáka a ve směs nic moc zajímavý příběh . Minotaur jako chrlíci socha, někdy kapka krve ale nic co by mělo být zajímavě dobré.(5.1.2019)