poster

Nikdy to nevzdávej

 • USA

  Never Back Down

 • Slovensko

  Bitkári

 • Slovensko

  Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Nikdy se nevzdávej ! To je zásadní pravdilo, kterým se řídí nejen ti, kteří tento film natočili, ale také ti, díky kterým tento film byl natočený a to narážim právě na Youtube a to je právě možná ten problém, že ten film se až moc otáčí právě kolem tohoto fenoménu dnešní doby, protože jinak by vlastně příběh neměl moc smysl. Fakt je, že řezanice v něm jsou slušný, všechno to slibně a zajímavě ubíhá, ale kam to všecko de? No přece na YouTube, takže je to trošku taky póza, ale nechá se na to příjemně koukat. Nic zásadního, kostra příběhu je taky průměr, ale ty boje, ty za to vidění určitě stojí !(18.12.2008)

 • Flakotaso
  ****

  Velice chutný filmový kousek, který si na nic nehraje. Cíl filmu je od začátku jasný, stokrát ohraný, šablonovitý a jednoduchý jako facka - zmlátit hlavního hajzla, ale to je na tomto filmu právě sympatické. Po celou stopáž jsem se ani chvilku nenudil, i díky skvělé hudbě to pěkně šlape. Sice se najde mnoho kokotin a nesmyslů (průměrný rváč, se během jednoho jediného měsíce vypracuje ve špičkového bitkaře, nebo že hlavní hrdina dostane padesát tvrdých ran do zlomených žeber a přesto dál statečně bojuje), ale ani to moc nevadí, protože tohle je zatraceně zábavná věc.(15.10.2009)

 • freddy
  ****

  Je asi těžké být na nějaké škole novým studentem, obzvláště je-li to škola ve Spojených státech. Pak už stačí jen jedno zajímavé uvedení se před ostatními studenty (v tomto případě když se Jack zaplete do kontrolovaného zápasu na školním pozemku), mít zajímavou minulost (pokud možno tedy mít nějaké zajímavé video z vlastní rvačky na internetu), a na světě je nevraživé nepřátelství mezi dvěma mladíky a touha po spravedlivé odplatě. Já jsem naštěstí nikdy nezažil, že bych přešel do nové školy, pokud nepočítám přechod ze základky na učňák, takže nemohu vědět, jaké to je být někým novým, ale Jake naštěstí našel ten správný směr, našel inteligentního a sympatického mentora, takže všechno vlastně dopadlo relativně dobře. A nakonec došlo i na to měření sil, které bylo pro divákovo oko velmi atraktivní. V hlavní roli se představuje Sean Faris, který už mě zaujal v hlavní roli ve filmu Navěky silný a v obou filmech dokázal hodně zazářit a dá se říci, že přímo exceloval. Je to příjemný, sympatický a talentovaný mladý herec, který má navíc perfektně vypracované tělo, což v obou filmech také dával náležitě na odiv. A troufám si trvrdit, že je to právě tento herec, díky němuž je tento film tak atraktivní a zajímavý, každopádně já jsem si celý ten příběh užil a jako divák mohu být maximálně spokojený. V rámci žánru teenage filmů se jedná o hodně příjemný nadprůměr, což znamená, že film ode mne získává velmi příznivé hodnocení v podobě čtyř hvězd.(25.6.2010)

 • lamps
  ***

  K čemu takový film, když jeho každý motiv je tak nechutně ohraný a když už v okamžiku, kdy si přečteme krátké obsahové info, přesně víme, jak skončí? Coby stylové, dynamicky sestříhané a sympaticky obsazené motivační video funguje snímek více než obstojně a s hlavním hrdinou, jeho ukrutně sexy přítelkyní a ultracharismatickým koučem vydržíme až do konce bez jakékoli psychické újmy, ale kdo chce něco víc, něco nad rámec konvenční příběhové rovnice, kterou scénář opisuje s bravurou vlastní jen malé hrstce podobných příběhů pro zhrzené puberťáky, musí jít bohužel jinam. Já jsem naštěstí o moc víc nechtěl, a tak mírně převládá pocit uspokojení ve chvíli, kdy ten hezký, milující a ctnostný chlapec skolil toho sprostého bohatého zm*da oslnivým knockoutem hluboko do kolen. Jak symbolické, že? 60%(18.11.2012)

 • castor
  ***

  Never Back Down poměrně zdatně klame tělem. A vrací diváky o nějakých patnáct dvacet let zpátky, i když nezapomíná, že pro současné diváctvo musí být dostatečně cool (ostatně všichni si všechno jak stádo natáčí na mobil). Mladí zazobaní Američané holt vzhlížejí k osmdesátkovým arénovkám, tak proč si jednu neuplácat? Tvůrci se se svým výplachem inspirovali u pana Miyagiho, který před lety učil své čapí skoky, a představují Jakea (naštvaného fotbalistu – utkání amerického fotbalu se asi musí vždycky hrát za deště, jinak to snad ani nejde), kterak se s matkou a mladším bratrem (talentovaným tenistou) přestěhoval do Orlanda. Nastupuje do nové školy, seznámí se sličnou blondýnou a dostane nakládačku. Pana Miyagiho vystřídá obrovitý Djimon Hounsou, který má svá pravidla a nějakou tu jizvičku na srdíčku, stejně jako chápavá dívčí-nová přítelkyně, která se taky furt stěhuje. I Jake má své bolístky (tragické úmrtí otce), stejně jako hlavní vyvolávač rvaček, jenže tyhle rodinné/vztahové kudrlinky jen natahují jinak dost jalový děj, který vyvrcholí procitnutím (zase ty americké hodnoty) a gladiátorským nebem. Výsledek ale překvapivě nenudí. I když jakoby seděl na dvou židlích – třeba jako matka, která má se synem poměrně chladný vztah, a nakonec mu bojůvky posvětí, třeba jako kamarád, který namísto, aby pomohl, vytáhne mobil a natáčí bijce, nebo třeba hlavní záporák, který je vlastně docela fajn chlapík. Divácká spokojenost může být nicméně vděčná za pečlivou choreografii, slušného záporáka, tréninkové koláže a hlavně už zmiňovaného Djimona Hounsoua. PS: Hlavní hrdina vypadá jako mladá kopie Toma Cruise!!(14.4.2013)

 • - Pro Cama Gigandeta, který ztvárnil Ryana, není ring neznámým prostředím. Sám je držitelem černého páse v izraelském bojovém umění Krav Maga. (Mr.Hudson)

 • - Školní scény jsou natočeny ve střední škole v Cypress Creek (Orlando, Florida). (Terva)

 • - Pôvodný názov bol "Get Some", ale mal sexuálne konotácie, čo sa tvorcom nepáčilo. (619REY619)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace