Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Jop, takovejhle malej akční filmek jsem asi potřeboval. Příběh je sice originální jako rozcvička kickboxera v patnáctém roce tréninku, ale nevadí, protože důležitý je způsob podání. Ačkoliv má snímek téměř 110 minut, ani jednou jsem se nestihl nudit. Hlavní hrdina jasnej sympaťák, působil na mě jako mix Christiana Ronalda, Sashy Mitchella a Lorena Avedona, možná má od každého trochu, každopádně byste měli vědět, že se jmenuje Sean Faris. V cestě za finálním roundkickem jej provází charizmatický Djimon "Nabušenec První" Hounson, namachrovaný Cam Gigandet, potoky potu, spousta technik brazilského jiu-jitsu či izraelského krav maga a několik vedlejších postav. Zrežírováno dynamicky. Závěrečný Beatdown měl trochu nečekaný průběh (to gesto v semifinále se mi líbilo), souboje vcelku ok, hodně škrtících hmatů či pákových technik, jen ten poslední duel mohl být o trochu delší nebo ještě víc "vytunningovaný". 70% Užil jsem si to náramně. P.S.: malá výtka tvůrcům - capoeira neznamená jen efektní horizontální vrut, salto dozadu nebo stoj na jedné ruce... a pak inkasovat jedno dělo do ksichtu a šmitec (viz zde Craig Raboteau nebo v The Quest Cesar Carneiro)... capoeira umí být hodně kontaktní, tvrdá a nevypočitatelná. Snad vám to Lateef Crowder coby Eddy Gorgdo v Tekkenovi předvede...(28.7.2008)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $24,850,922Tržby Celosvetovo $41,627,431Tržby za predaj DVD v USA $17,792,741 //počet predaných kusov 952,295║ Keď sa to nebere moc vážne dá sa to celkom užiť, fajn súboje, kamera, nenudiaci priemer. /60%/(21.12.2009)

Člověk až někdy žasne jak se může stokrát viděný "karate kit" příběh uchytit v moderní době, ale tady se to doopravdy povedlo. Pomineme veškeré klišé o outsiderovi, kterého trénuje moudrý učitel, aby nakonec společně zvítězili tak, že mladší nakope prdel soupeři a starší pro změnu vyřeší své rodinné problémy. Je to neskutečně okaté, do očí bijící, nicméně akce je velmi zajímavá a herecky opět strhující Djimon Hounsou - tenhle člověk má tak neskutečně syrové, explicitní herectví až se tají dech. Ukázal to v Gladiátorovi, v Diamantu a teď to dokazuje znova a doslova na minimu prostoru. Hlavně kvůli němu se tohle dá přežít, i když nálepka "no brain" je samozřejmostí.(4.11.2008)

Nadpriemerné bojovo-akčné drama. V hlavných rolách môj stále väčší obľúbenec Cam Gigandet a dobrácky tréner Djimon Hounsou. Aké množstvo kvalitných filmov, odohrávajúcich sa v stredoškolskom prostredí poznáte? Isto minimum. A práve kvôli tomu bol Never Back Down obrovským prekvapením. “Grupn sex zatiaľ usporadúvať nebudeme”, ale štyri hviezdy rozhodne zaslúžené . ;)(4.1.2010)

Najviac ma potesilo, ze Cam Gigandet v ramci teenage osvety MMA predviedol aj zopar funkcnych technik z izraelskeho bojoveho "umenia" krav maga (v ktorom su izraelske elitne zasahove jednotky povinne cvicene).(20.7.2008)

• - Chris Hauty napsal scénář, když mu jeho syn ukázal několik soubojů teenagerů, které jsou zveřejněny na YouTube. (Terva)

• - Pôvodný názov bol "Get Some", ale mal sexuálne konotácie, čo sa tvorcom nepáčilo. (619REY619)

• - Školní scény jsou natočeny ve střední škole v Cypress Creek (Orlando, Florida). (Terva)