Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Tak tento film mi nuvěřitelně moc dobře sedl. Konečně nějaký dobrý film se zaměřením na bojové umění. Sice originalita tam není, ale to je jedno, protože jde o slušnou akční podívanou, která i když trvá téměř dvě hodiny, tak uplynula velice rychle. Je to hlavně tím, že je stále na co se koukat. Není místo, které by nudilo. Souboje byli celkem stylový, nápad s odklepnutím docela zajímavý, ale nezbavím se pocitu, jak je to podobné s Karate Kid. Matka se synama se stěhuje do nového města. Starší syn dostane před půlkou školy přes ústa a poté začne trenovat bojové umění a nakonec to nandá všem. Hodně podobné Karate Kid! Možná bych tam našel odkazy na další bojové filmy. Choreografie soubojů je ale slabší. Nelíbili se mi různé hmaty, jak protivníka chytnou za nohu na zemi a poté se snažit donutit ho, aby souboj vzdal. Ale naštěstí to nahradila poslední bitka, kde jsou kopy a rány pěstmi. Ke každému podobně zaměřenému patří i tvrdé tréninky. Minutové fáze by mně asi zabili, ale zase se to tělo pořádně vyprudí a vypadá pak silněji.Charismatickému Djimonu Hounsouovi role nabitého trenéra sedla a opět předvedl skvělý výkon. Cam Gigandet jako slizký a nechutný záporak je taky dobrý a já osobně bych mu dal nejradši ránu a to je jedině dobře. Z hlavního hrdiny Jakea Tylera v podání Seana Farise by měl radost snad i Apollo Greed, jelikož ten kluk ma slušný pohled tygra. Při posledním zápasu je pohled tygra tak drsný, jak šmirgl papír. A jeho výkon je taky slušný a možná to ještě všem s jeho hereckou kariérou ukáže. Dále se objevili seriálové hvězdy jako Leslie Hope (24 hodin) a Evan Peters (Invaze). Po delší době film, jenž mně mile překvapil!(21.9.2008)

Děti YouTube kultury vzhlížejí k 80‘ létům, aby si mohli dát pořádně do držťky z intenzitou Klubu rváčů, jen se přitom nechávají okukovat holkama v bikinách a pouštějí si nejnovější fláky z MTV. Je to ‚no-brain‘ zábava na dlouhý letní večer, kde není scény bez klišé a postavy bez archetypu. 3 a ½, které drží před zaokrouhlením nahoru jenom stopáž - dvě hoďky je na takovýto biják zatraceně hodně.(17.8.2008)

Musím přiznat, že jsem tomuto snímku moc šancí nedával. O to víc jsem byl mile překvapen a dalo by se říct, že i nadšen. A ačkoliv kontaktním sportům moc neholduju, tak těch 110 minut uběhlo, ani nevím jak. Dobrá práce kamery, střih fightů a rázná hudba se střídají s celkem inteligentními dialogy a ačkoliv herci nejsou z nejznámějších, ve mně zanechali slušný dojem. Určitě se jedná o lepší film, než jen o oddychovku, teda vlastně, nezapomeňte dýchat, dýchat...70%(24.8.2008)

Určitě to znáte. Už první den na nové škole jste největší hvězda, všichni vás okukují, jede po vás největší kost a zvou vás na nejrůznější akce. Že ne? Já vlastně taky ne, protože svět filmu se od toho reálného přeci jen liší. Asi tak půl minuty to opravdu vypadalo, že by se mohlo jednat o myšlenkově bohatší záležitost pro mladší generaci a navíc ve stylu Klubu rváčů. Jenže jak rychle to přišlo, tak taky odešlo a zvrhlo se v klasiku pro vylízanou facebook generation. Všichni jsou jako z výlohy, sebemenší rvačka je ihned on-line a s tvárnicemi se hází o sto šest. Vše naštěstí táhne skvělé obsazení, zkušený Hounsou, zatraceně sexy Amber Heard, pan slizák a kříženec Toma Cruise s Cristianem Ronaldem.(11.1.2012)

Tento film se celkem úspěšně vyhýbá naprostým blbostem, jako že můžete chytit kop v letu. Teda až do finálového boje, kdy jednak mu z blokuje kop rukou (musel mít hodně silnou ruku :-) a druhý případ, kdy ho protivník kopne, on ten kop chytne a použije proti němu!!! Krom těchto blbosti je to docela dobrý film. Přidat ještě více normálního boje, vystřihnou pár zbytečných scén a mohl jsem jít i výše. Škoda...(3.2.2009)

• - Sean Faris pribral 7 kg svalov pre jeho rolu. (dexter)

• - Chris Hauty napsal scénář, když mu jeho syn ukázal několik soubojů teenagerů, které jsou zveřejněny na YouTube. (Terva)

• - Když se Kiwi vášnivě líbá se Sloane, tak shodí u okna noty ze stojanu, ale v dalším záběru noty opět na svém místě. (LukeN73)