Nikdy to nevzdávej

Bitkári

Nikdy to nevzdávaj

Akční / Drama / Sportovní

USA, 2008, 110 min

Fighterský filmík nápadne pripomínajúci hitovky z 80tych rokov Karate Kid či Karate Tiger, o mladom outsiderovi, ktorý dostane výprask od frajerského spolužiaka a preto začne v telocvični u bývalého profíka trénovať bojové športy. Výkonnostný progres hlavného hrdinu je (ako už v takýchto filmoch často býva zvykom) príliš rýchly a nereálny, inak je ale NBD vcelku príjemná arénovka, nesúca sa takmer odschoolovom akčnom štýle a propagujúca najmä vďaka šampionátu UFC v Amerike čoraz populárnejšie zmiešané bojové umenia.(27.5.2010)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $24,850,922Tržby Celosvetovo $41,627,431Tržby za predaj DVD v USA $17,792,741 //počet predaných kusov 952,295║ Keď sa to nebere moc vážne dá sa to celkom užiť, fajn súboje, kamera, nenudiaci priemer. /60%/(21.12.2009)

Že NEVER BACK DOWN nie je len priemerná gýčová teenegerská podívaná, napriek tomu, že nám ukazuje tie najbohatšie, najkrajšie postavy mladých hercov súčasnosti hore bez alebo v ukrutne miniatúrnych bikinách by som zvalil hlavne na scenár, kde sa hlavný hrdina musí rozhodovať medzi sebou a svojou rodinou čo je výborne zobrazené, že tí herci vedia hrať a že sú naozaj (ne)sympatický, komu prišla Amber Heard málo sexy v ALL THE BOYS LOVE MANDY LANE tomu asi oči vypadnú, a to nie je nič keď sa na scénu dostane herecké eso Djimon Hounsou, že to má zaujímavý soundtrack (napr. Daft Punk – Harder Better Faster Stronger alebo TV on the Radio – Wolf Like Me) a že režisér má na konte chujovinu CRY WOLF sa mi ani nechce veriť. Škoda toho posledného zápasu (inak by som sa nezdržal v označení nového KARATE TIGER aka. NO RETREAT, NO SURRENDER), mohlo to byť drsnejšie a bolo by to u mňa za plný počet vzhľadom na tom že som sa tešil a mračil presne tak ako si tvorcovia želali „thumbs up“.(27.9.2008)

Povedený mix Karate Kida, Rockyho s lehkým šmrncem Krvavého Sportu pro teenagery. Dějová linie taková, jaká se dá čekat od tohoto filmu. Ale o to tam nejde, jde tam o údery a kopy. Boje jsou tam dobře natočené i zahrané. Djimou Hounsou jako trenér tam opravdu sedí, je tam obrovský:) I ten hlavní týpek je zajímavý, takový machírek, ten se mě tam líbil asi nejvíc. Film má docela zajímavě namíchaný ost, potěšil mě skoro u konce supr remix od Daft Punku. A není to žádný odpad, jak tady rádoby pisálci hodnotí nebo píší. Netvrdím, že jsem nadšením skákal sto metrů do výšky ale dostal jsem to, co jsem čekal.(15.7.2008)

Z radu akčných filmov, ktoré som mala možnosť vďaka filmovej výzve v poslednom čase sledovať, jednoznačne zatiaľ Never Back Down vyhráva. Preto mu aj prihadzujem jednu hviezdičku navyše. Dej bol klasicky predvídateľný a tie "školské odrhovačky" vyvolali úsmev na tvári, ale v tomto filme sa pohrali s motiváciami a to na veľmi slušnej úrovni. To si cením.(14.11.2016)

• - Chris Hauty napsal scénář, když mu jeho syn ukázal několik soubojů teenagerů, které jsou zveřejněny na YouTube. (Terva)

• - Film je zařazen do kategorie PG - 13 pro násilí, sexualitu a některé slovní vyrazy. (Terva)

• - Sean Faris pribral 7 kg svalov pre jeho rolu. (dexter)