Reklama

Reklama

Evangelium: 1.11 Monstrum

  • Japonsko Evangelion shin gekijōban: Jo (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 2015, 15 let po události, která změnila celý svět - objevení jednoho z andělů. Z obřího Tokya zbyla jen malá pevnost Tokyo - 3, kde sídlí organizace NERV. Právě její vůdce Ikari je ten, který navrhl jedinou účinou zbraň proti andělům - Evangeliony, obrovské roboty. A právě ve chvíli, kdy na město zaútočí další anděl sem přijíždí i Ikariho syn Shinji, který je záhy postaven před nelehkou volbu a nedobrovolně se také stává loutkou na šachovnici mocných, kteří ani nevypadají, že jim jde o záchranu zbytků civilizace. (kaspar)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (86)

kinej 

všechny recenze uživatele

Zkrácení seriálu do film a zlepšení vizuální stránky jedině vítám. Seriál jsem totiž neměl možnost vidět celý. Bohužel postavu tučňáka, největší zcestnost celého Evangelionu, tam nechali. Jinak jsem ale jedině spokojen. Když vynechám u anime tradičně originální námět a příběh, zastavím se zejména u scén soubojů. Ty jsou totiž naprosto geniální. Zejména animace posledního Anděla ve tvaru krychle, jeho morfování, je alespoň pro mě něco nevídaného. To kolik energie a dynamiky zde animátoři dokázali znázornit prostřednictvím jednoduchých postav snad nemá obdoby. Možná měl Michael Bay namísto Transformers sáhnout po Neon Genesis Evangelion, mohl by se tak vyřádit úplně stejně a nemusel by nás zahanbovat debilním dějem, protože zde je to všechno orámováno kvalitním příběhem. Ma druhou stranu, nevěřím, že by tento příběh, šel zpracovat lépe. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Příběh 14letého ufňukance, který neví, co by chtěl a proč by to chtěl, kterého nasadí do mecha a šup, běž zachránit svět. Chlapec jde, i když nikdy mecha neřídil. Proč by taky ne. Hlavně aby se díval jeho papá a uznal jeho existenci. A projevoval mu lásku. Vůbec by mu měli všichni projevovat alespoň kousek vděčnost za to, co dělá… Takže tu máme existenciální problémy 14letého a existenciální problémy celého lidstva, které se kříží celý film. (Bůh ví, co tam ještě křížili, můžu jen domýšlet.) Uznávám, že to sice pěkně nakreslené je, ale i tak mě to nijak neuchvátilo. Vypadá to, že ze mě fanda mecha anime nebude… Viděno s českým dabingem. ()

Reklama

Davies182 

všechny recenze uživatele

Normální člověk dle mého názoru potřebuje vidět za život minimálně desítku profesionálních animovaných filmů z Japonska. Nic nedokáže lidský mozek tak odreagovat, jako ohlušující smršť megalomanských bitek, ve kterých buď figurují svalnatí hrdinové s čepelemi dvakrát většími než oni sami, anebo monstrózní roboti / příšery. Epileptikům vstup zakázán! Evangelion bych pak přirovnal k takovému východnímu Spider-manovi: jeho hrdinou je klučina, který kromě zmatku ve své hlavě (problémy v rodině, s holkami) musí bojovat s padlými anděly. Anděly, kteří na sebe rádi berou podobu nepřemožitelných robotů vybavených smrtícím arzenálem zbraní. Malý Shinja pak sám pravidelně osedlává jednoho takového "transformera", aby všem ostatním plecháčům nakopal (nedobrovolně) zadnici. A je to výborné... Psychologická linka příběhu včetně chytrých dialogů je dojemná a poutavá, akce pak tradičně nepředstavitelně obrovských rozměrů. Spektakulární: to umějí jen v Japonsku. Chybělo mi snad jen trochu hlubší vtažení do mytologie, a prsa doktorky Katsugari - proč s nimi machruje, když je nakonec neukáže? ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak koukám, že fanoušci NGE tady zase jednou zvedají průměrné hodnocení:). Ne sranda, Evangelion je v podstatě jen kosmeticky upravených prvních 6 epizod seriálu. Nedojde tu na Sinatru, ale i tak je to pěkná podívaná, která v závěru trochu nepochopitelně předbíhá(?) děj. Rozebírat jestli je to lepší nebo horší než původní "verze" mi přijde vcelku zbytečné, protože tohle doslova ani nejde hodnotit jako nové dílo, ale jen jako jistou "remastered" verzi původního začátku seriálu. Tak jako tak je důvod existence pro mě trochu záhadou, ale budiž. Možná Hideaki Anno chtěl přiblížit svůj už pár let starý kousek novému publiku... fanoušci mě, ale určitě opraví a prozradí skutečné důvody. Já se o anime příliš nezajímám, takže pro mě Evangelion byl dobře zvládnutý film, se vším (dobrým i špatným), co k anime patří. Více asi až u seriálu:) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $107,797Tržby Celosvetovo $16,281,000║ Dosť ťažko pochopiť kam chceli tvorcovia s týmto humbugom smerovať, nemá to pevný dej, žiadny základ, formovanie postáv sa nikam neuberá, jediné čo tam dobre vychádza je elektrizujúce napätie medzi postavami, akcia samoúčelná. /40%/ ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Celkové tržby dosáhly přibližně dvou miliard jenů, tedy asi 16 200 000$. (Shley)
  • V roce 2008 film vyhrál cenu Tokyo International Anime Fair za animaci roku a Anno obdržel cenu pro nejlepšího režiséra. Film byl také nominován na cenu Animace roku Japonské Akademie Cen, ale prohrál s Tekkon Kinkreet. (Shley)
  • V dubnu 2009 vyšla na Sony Playstation Portable akční adventura s názvem „Evangelion: Jo“, založená na příběhové linii filmu. (Shley)

Reklama

Reklama