Evangelium: 1.11 Monstrum

ヱヴァンゲリヲン新劇場版:序

Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2007, 98 min

No dopadlo to dobre. Nakoniec. Nemyslím dej ale môj pocit z filmu. Prvých 25-30 minút, som sa nudil, hneval, nechápal a bolo tak na 40%. Ako to už u kvalitnejších fantasy býva, vždy sa po čase prežijem také malé nervové zrútenie, stratím zmysel pre realitu a naladím sa na frekvenciu filmu, začne rating stúpať. Nemôžem povedať, že by som pochopil všetko, ale pochopil som dosť aby som bol nakoniec s filmo spokojný. O seriály nemám ani šajnu, takže to hodnotím ako pre mňa nový a originálny film. 85%.(30.4.2010)

• Zíza

Příběh 14letého ufňukance, který neví, co by chtěl a proč by to chtěl, kterého nasadí do mecha a šup, běž zachránit svět. Chlapec jde, i když nikdy mecha neřídil. Proč by taky ne. Hlavně aby se díval jeho papá a uznal jeho existenci. A projevoval mu lásku. Vůbec by mu měli všichni projevovat alespoň kousek vděčnost za to, co dělá… Takže tu máme existenciální problémy 14letého a existenciální problémy celého lidstva, které se kříží celý film. (Bůh ví, co tam ještě křížili, můžu jen domýšlet.) Uznávám, že to sice pěkně nakreslené je, ale i tak mě to nijak neuchvátilo. Vypadá to, že ze mě fanda mecha anime nebude… Viděno s českým dabingem.(5.10.2012)

No, i když NGE je pro mě modla, tak tahle modernější předělávka seriálu do filmu je slabší odvar. Ano, vizuální zpracování je někde jinde, než původní série, ale i když dochází k tomuto vylepšení a několika změn v podání scén, tak nejsem na 100% spokojen. Rebuild utrpěl tím, že to je film, není to tak komplexní zážitek, co jsem zažil u seriálu a End of Evangelionu. Je to prostě dost ořezáno kvůli filmu a už si některé detaily nedokážu tak v rychlosti vychutnat. Bohužel, tohle je malinko zklamání. Ani mírně pozměněný soundtrack už jaksi neměl takovou působnost, tak jak v seriálu. Na jednu stranu je tu mílový skok ve vylepšení v animaci, ale na druhou stranu, ostatní tak nějak ztratilo. Hm, je mi líto, ale za mě to je 70%.(3.1.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $107,797Tržby Celosvetovo $16,281,000║ Dosť ťažko pochopiť kam chceli tvorcovia s týmto humbugom smerovať, nemá to pevný dej, žiadny základ, formovanie postáv sa nikam neuberá, jediné čo tam dobre vychádza je elektrizujúce napätie medzi postavami, akcia samoúčelná. /40%/(8.8.2010)

Už v první vteřina filmu nás vrhne doprostřed pěkně rozjetého děje a v průběhu celé podívané se vynořují další a další otázky k mytologii celého příběhu, které se všechny rozhodně neobjasní. To mě štvalo asi nejvíc, když vše začne nabírat na otáčkách, naskočí mé neoblíbené: pokračování příště. Jinak příjemným překvapením byla rozhodně zajímavá psychologie postav. Konečně pěkný skoroapokalyptický robotický nářez, který má čas pohrát si i s příběhem okolo. Rozhodně toužím vidět víc.....tohle byl výborný začátek něčeho (snad) velkého.(24.2.2012)

• - V dubnu 2009 vyšla na Sony Playstation Portable akční adventura s názvem „Evangelion: Jo“, založená na příběhové linii filmu. (Shley)

• - Film také vyhrál cenu Tokaimura Genpachi na 7. ročníku Otaku Awards 5. ledna 2008 a také cenu Divadelní film na 13. ročníku Animation Kobe Awards 2. listopadu 2008. (Shley)

• - V roce 2008 film vyhrál cenu Tokyo International Anime Fair za animaci roku a Anno obdržel cenu pro nejlepšího režiséra. Film byl také nominován na cenu Animace roku Japonské Akademie Cen, ale prohrál s Tekkon Kinkreet. (Shley)