Evangelium: 1.11 Monstrum

ヱヴァンゲリヲン新劇場版:序

Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2007, 98 min

Bohužel jsem seriál neviděl, takže jsem nepoznamenán. Právě proto nějak nemám co tomuhle snímku vytknout. Nečekal jsem až takovou smršť emocí a ani akčních pasáží. Trochu jsem hned za začátku nepochopil, že jde o trilogii, takže jsem byl z otevřeného konce trochu rozčarovaný. Víc připíšu po dalčích dílech.(27.4.2010)

• tom88

Nevidel som žiadny seriál, ktorý má z týmto filmom niečo spoločné, tiež som nevidel podobné filmy ani nič v spojitosti s Evangelion a možno aj preto som nemal šancu doceniť túto spleť ani neviem čoho presne. Pri sledovaní som sa stále pýtal prečo toto, prečo tamto ? Odpovedí som sa ale nedočkal. Bol to jeden veľký chaos, prepchatý a nabitý súbojmi a akciou, ktorú som žiaľbohu nechápal. Keď už tvorcovia spravili film, mali toho viac vysvetliť. Anime ma tiež príliš neohúrilo. Postavy pre mňa tentokrát neboli príťažlivé. Atmosféra takmer žiadna. Čakal som lepší, zmysluplnejší plnohodnotnejší film. Oslovil ma iba bezchybný a tajomný plagát. 45%(15.5.2010)

• Terva

CITÁT - Vzhledem k vyhlášení pohotovosti jsou všechny naše linky mimo provoz............ Tokio, budoucnost. Opět je ohrožováno monstrem. Ale není to monstrum, je to anděl. Vypadá celkem směšně. Tak ho mohli nakreslit trochu stylizované. CITÁT - To bylo naše eso v rukávu......... Nemá to moc logiku, má to příšerný hudební doprovod a celkově jsem při sledování ztrácel koncentraci. Během sledování jsem si odskočil udělat kafe a cestou k pátému andělu, vypil dvě piva. Bylo celkem nezáživné a nezajímavé.(2.1.2015)

No, i když NGE je pro mě modla, tak tahle modernější předělávka seriálu do filmu je slabší odvar. Ano, vizuální zpracování je někde jinde, než původní série, ale i když dochází k tomuto vylepšení a několika změn v podání scén, tak nejsem na 100% spokojen. Rebuild utrpěl tím, že to je film, není to tak komplexní zážitek, co jsem zažil u seriálu a End of Evangelionu. Je to prostě dost ořezáno kvůli filmu a už si některé detaily nedokážu tak v rychlosti vychutnat. Bohužel, tohle je malinko zklamání. Ani mírně pozměněný soundtrack už jaksi neměl takovou působnost, tak jak v seriálu. Na jednu stranu je tu mílový skok ve vylepšení v animaci, ale na druhou stranu, ostatní tak nějak ztratilo. Hm, je mi líto, ale za mě to je 70%.(3.1.2011)

Paráda! Trošku jsem se bála jak si poradí s vmáčknutím několika dílů do jednoho filmu, ale nakonec se to podařilo víc než dobře. Chytlo mě za srdce jak si pohráli se vzhledem Ramiela a i jeho následná likvidace. Já prostě scény tohodle typu fakt žeru :-). Jen mě překvapilo že Rei je nějak víc ukecaná než v seriálu :-)).(10.1.2010)

• - Film také vyhrál cenu Tokaimura Genpachi na 7. ročníku Otaku Awards 5. ledna 2008 a také cenu Divadelní film na 13. ročníku Animation Kobe Awards 2. listopadu 2008. (Shley)

• - Celkové tržby dosáhly přibližně dvou miliard jenů, tedy asi 16 200 000$. (Shley)

• - V dubnu 2009 vyšla na Sony Playstation Portable akční adventura s názvem „Evangelion: Jo“, založená na příběhové linii filmu. (Shley)