Epizody(27)

V budoucnosti je lidstvo nuceno žít v podzemí, jelikož je utiskováno armádou zvířecích mutantů. Simon, mladý sirotek, žije v podzemní vesnici, kde je jeho jedinou starostí kopání tunelů, dokud však nevykope mocného bojového robota. Spolu s odhodlaným Kaminou, krásnou odstřelovačkou Yoko a dalšími spolubojovníky použijí sílu robotů proti svým utlačovatelům, aby znovu získali povrch a jasný výhled na nebe. (Jigvell)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (1)

Tengen toppa Gurren Lagann (2007)

Príbeh má všetko čo sa vôbec dalo nahromadiť v 27 dieloch. To všetko by som vymenovával dlho, ale predsa len niečo spomeniem. Kvalitne vykreslené správanie ľudí ako stáda, ktoré nikdy nie je spokojné a veľmi ľahko sa prispôsobí lepším podmienkam a zabúda ako bolo predtým. Trochu som si všimol načrtnutie aj toho, že človeka ovplyvňuje prostredie, s ktorého pochádza. Ďalšia vec je rozhodovanie sa v zlomku sekundy a v podstate všade prítomná smrť hrdinov. Jednej postavy mi bolo veľmi ľúto a to Yoko, ale aj taký vie byť život. Bol som prekvapený rôznymi zmenami v anime a dejovými zvratmi. Tieto zmeny, dejové zvraty a prípadne posun o pár rokov dopredu priniesli želaný efekt a to zaujatosť príbehom až do samého konca (tiež zmeny prostredia). Pred postavy boli položené obvyklé otázky kým si, čo chceš dosiahnuť a či to dokážeš. Postavy teda prechádzajú kozmetickým vývojom a ide hlavne o ich sebavedomie (hlavne Simon). Súboje sa mi páčili, ale neboli v tomto prípade pre mňa najdôležitejšie. Niekedy na mňa tie súboje pôsobili chaoticky. Ako som aj očakával vysvetlenie celého počinu a objasnenie vlastne prečo sa bojuje bude ku koncu anime. Vysvetlenie pôsobí vierohodne a príbeh je nakoniec dostatočne kvalitný. Trochu sa tvorcovia hrali aj s fyzikálnymi zákonmi a určitými téoriami čo bolo pre mňa spestrením, ale niekedy to bolo zbytočné a nie každého to zaujme (skôr malú menšinu). Obnažené ženy boli prítomné, ale anime sa nesústredilo na ukazovanie ich pŕs skôr išlo o to, aby hlavný hrdina použil čo najväčší vrták (nehľadať dvojzmysel prosím vás). Čiže sa toto ani nedá považovať za ecchi (anime s jemným erotickým podtónom). Takže Tengen toppa Gurren Lagann mixoval všetko čo sa dalo. Mixoval súboje, lásku, vzťahy, sklamanie, epických hrdinov, veľkých mechov, veľkú pušku, veľké prsia, veľký gigantický vrták, sexi ženy (sexi učiteľku), vesmír, politiku a ach jaj už hádam stačilo neviem kedy by som skončil. Tento mix všetkého možného sa podaril a som veľmi spokojný s výsledkom (na začiatku som písal, že nevymenujem všetko hehe). Hudba sa mi veľmi páčila a dobre dokresľovala prostredie v anime (Row! Row! Fight the power!). Koniec je radostný aj smutný a záleží len od vás z akej strany sa na neho pozriete. Zakončenie teda veľmi sedelo a priblížilo sa aj reálnemu životu kde človek je na vrchole len určitú dobu. ()