Epizody(27)

V budoucnosti je lidstvo nuceno žít v podzemí, jelikož je utiskováno armádou zvířecích mutantů. Simon, mladý sirotek, žije v podzemní vesnici, kde je jeho jedinou starostí kopání tunelů, dokud však nevykope mocného bojového robota. Spolu s odhodlaným Kaminou, krásnou odstřelovačkou Yoko a dalšími spolubojovníky použijí sílu robotů proti svým utlačovatelům, aby znovu získali povrch a jasný výhled na nebe. (Jigvell)

Recenze uživatele Vavča k tomuto seriálu (1)

Tengen toppa Gurren Lagann (2007)

Já děkuji, že Subjektiv opět briskně naznačil děj seriálu a další okolnosti. Co se mě týče, ze začátku jsem si říkal, co to nazkouší studio Gainax za šílenost, to nemohou myslet vážně? Nicméně po pár prvních dílech, které moc vtipné nebyly přišla kombinace hodně trhlé akce, sebeparodie, hlášek jaké se jen tak neslyší. Týpci jako Kamina a Simon stojí za to, ale i ostatní charaktery mě bavily zejména Viral, Nia, a Yoko! Do dílů 17 nářez, pak se to začalo trochu drobit bylo to zajímavé,ale já už se prostě nechytal někdy, přišlo mi to moc přestřelené, byť jsem se většinou bavil, radím dobře, rozvrhněte si tu sérii na delší čas a ne jeden zátah. ano byl jsem zklamaný z konce a zmizení jisté postavy, nechci spoilovat (to by se fakt mělo zakázat - viz.WildevilCZ) Ale má to skutečně silný pozitivní náboj a jestli si připadáte moc znudění a normální tak si to pustíte:) ()