La mansión de la locura

• USA The Mansion of Madness (více)
všechny plakáty

corpsy

Snáď, keby Jodorowsky natočil komerčný film, dokonca niečo ako horor ( aj keď netvrdím, že toto horor ako taký je ), zrejme by to dopadlo takto. A keď poznáte tvorbu spomenutého pána, tak sa mi tu ani veľmi rozpisovať netreba, pretože to hovorí za všetko. Je to kombinácia artu, erotického filmu a gotického eurohororu. ()

gumli

Tento film dáva väčší zmysel len tým divákom, ktorý majú radi filmy od Alejandra Jodorowskeho. Jedna sa o veľmi bizarnú záležitosť, veľmi ťažko predvídať čo sa bude diať s naprosto šialenou atmosférou. Až na pár jedincov sú v tomto filme samí šialenci, dokonca aj kurací ľudia. Je to síce aj horror, ale skôr absurdná komédia. Hlboko v lesoch je akýsi ústav pre bláznov ktorému šéfuje doktor, ktorý je ale možno ešte väčší blázon ako väčšina chovancov v tomto blázinci. Niektorí retardi sa správajú ako sliepky, aj kotkodákajú ako sliepky a zobú zrno ako sliepky. Niektorí pomätenci sú fakt nezabudnuteľný. Film natočil Juan López Moctezuma, ktorý produkoval niektoré filmy Alejandra Jodorowského, preto ta podoba. ()