• Kanada

Drama / Thriller

USA, 2018, 102 min

• ervina

Jedna velká šťastná rodina.(29.6.2019)

• Malarkey

Tady se všichni chovali jak regulérní blázni. Nejdřív tu jsou teroristi, pak tu jsou tenoristi, najednou je z toho přátelské poplkání u čaje a nakonec to skončí brutální přestřelkou. Pochopil jsem myšlenku filmu, ale pojatá byla jak kdyby se tu sešla parta hic, kteří si tu chtějí ze všech udělat blázny a tak točí, co se jim zlíbí. Závěr mě ale zaujal. Sice ten operní hlas nešel z pusy Julianne Moore, ale aspoň jsem si zjistil, že existuje americká operní pěvkyně Renée Fleming, která se i krásně česky naučila Rusalku. Klobouk dolů.(5.7.2019)

Tvůrci se inspirovali přepadením japonské ambasády v Limě, kde v druhé polovině devadesátých let držela peruánská teroristická organizace Túpak Amaru přes tři měsíce 72 rukojmí, vesměs diplomatů, mezi nimi i toho našeho. Když mi došlo, o co jde, začal jsem se docela těšit. Bohužel tandem Weitz-Weintraub zřejmě patří k fandům Guevary a spol. a podle toho to také dopadlo. Copak první polovina, ta by ještě ušla. Sice se nejedná o nic kulervoucího, ale jisté napětí mezi rukojmími a teroristy tu je a když už nic, tak se dá alespoň koukat na solidní herce. Jenže pak se příběh zvrhne do stockholmského sluníčkaření s romantickým nádechem a to je prostě špatně. Člověk se sice občas útrpně zasměje, ale to není to, co by od filmu očekával. Škoda. Na průměr s přivřenýma očima to tahá Rusalka. 50%(19.5.2019)

Inverzný Štokholm syndróm. V tomto filme bolo viac, ale mnohých scén (režisér a herci) nezvládli úplne dobre. P.S.: J. Moore celkom dobre emuluje operný spev. Osobné hodnotenie: 70% (***) (30.6.2019)

• Enšpígl

To zase byla návštěva z pekla. Marně přemýšlím důvody proč v tomhle učinkovalo tolik známých herců v čele s Julianne Moore. Lamberta mě bylo vysloveně líto. Film je jasnej odpad, ale kouzlo nechtěnýho způsobilo jednu hvězdičko, ale připadal jsem si jak vy zlým snu. Pevně doufám, že scénáře Anthony Weintrauba mě budou dnešním dnem míjet velkým obloukem, protože další bych už taky nemusel přežít.(8.5.2019)