Hlavní kandidát

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný

USA, 2018, 113 min

politické drama na jedno použití,které není ve výsledku vůbec špatné,ale nemá nic pro co by ho člověk musel vidět opakovaně.Fajn je,že se Reitman nijak nesnaží stranit ani jedné straně a osobně musím říct,že jsem celou dobu byl spíš na straně Garyho Harta.Nejzajímavější na celém filmu jsou pak Hartova závěrečná slova,která jsou hodně pravdivá a zároveň možnost pozorovat jak moc se doba posunula a to co vadilo před 30 lety je dnes bohužel běžný standard...60%(14.2.2019)

• LiVentura

Nuuuda(28.3.2019)

(Možné spoilery, ale vše z traileru). Povedený snímek o politické kampani. Musím říct, že je to odvyprávěno velmi chytře. Gary Hart, ačkoli to mohl být skvělý politik a dobrý člověk, si nedokázal udržet ptáka v kalhotách ani během několika týdenní kampaně, a když to prasklo, tvářil se jako by byl hroznou obětí médií a novinářů. Nebo tak to alespoň vidím já. Určitě jsou lidé, kteří by se naopak stavěli na Garyho stranu a podporovali jeho výroky o narušování soukromí. A ten film pracuje skvěle na tom, aby byl nestranný. Velice nezaujatě popisuje situaci z obou stran a člověk pak nemá pocit, že jde svým názorem proti proudu. Určitě to šlo natočit jako oslava chudáčka politika, kterého sledovali zlí paparazzi. Ale to se naštěstí nestalo. Jinak ten film ale není žádný zázrak. Herecké výkony byly průměrné až dobré, což je to nejmenší, co se dá od tohoto castu čekat. Ničím extra nezaujal a pravděpodobně spadne do pytle tuctových dobrých filmů, na které si za pár týdnu ani nevzpomenu. 4*(8.1.2019)

Asi prvýkrát mám pred sebou, o ktorom by som nebol schopný povedať, že ma ním Jason Reitman nadchol. Od toho má film celkom ďaleko a vyzerá to rovnako asi aj medzi ostatnými. "The Front Runner" v jadre podľa mňa nie je zlým filmom. Má dobrú tému, vie s ňou pracovať, no akosi nevie vytvoriť postavy, s ktorými by sme chceli výrazne tráviť čas, alebo ich nejako hlbšie spoznať. Mohlo by to byť zaujímavé, ale to čo nám film predstaví je podľa mňa málo na to, aby som chcel vedieť viac. Gary Hart pre mňa v tomto filme vôbec nie zaujímavý. A pritom je to hlavný hrdina. Veci, ktorými si prejde ma nejako nezaujímali. Čo funguje podľa mňa to, ako celú vec riešia novinári a záver filmu je spracovaný dobre. Zvyšné časti sú trošku nadpriemerné ... a má to pár dobrých scénok, ale od mladého Reitmana by som čakal oveľa viac. Miestami trošku nuda, miestami okey, no nemôžem asi z filmu ani len vypichnúť scénku, ktorá by ma nejako výrazne chytila. Film, ktorý sa dá vidieť, a to je asi tak všetko. A od Jasona Reitmana hold čakám viac, než len to. Hodnotenie: B(22.2.2019)

Úvodní půlhodina ukazující momentky z kampaně byla trochu úmorná, ale jakmile se na scéně objevila milenka, bylo se na co dívat. Reitman dává nahlédnout jak do štábu prezidentského kandidáta, tak do soukromí či novinářských redakcí. Zároveň si drží odstup a působí jako pouhý pozorovatel. A to se mi líbilo. Film díky tomu působí autenticky, vyhýbá se lacinému morlaizování i vykalkulovaným emocím. A tomu odpovídají i herecké výkony. Nečekejte žádné oscarové představení, ale spíš střídmější polohy, které lae do daného konceptu dokonale zapadají. Slušná práce. 75%(15.2.2019)

7/10(8.1.2019)

Pozitivní na tomto filmu je to, že nám nevnucuje žádné soudy, která strana je ta špatná. Film je taková příručka pro budoucí kandidáty na presidenta, jak to nezvorat. Jinak slabota.(16.2.2019)

• Hanys_

Stačí jedna bota v kampani mladého senátora a je po kariéře a kdo ví, jak třeba mohla Amerika vypadat dneska, kdyby..Informativní hodnota filmu je určitě silnější než kvalita filmu samotného. Reitman mi sedí fakt víc, když řeší ženské problémy.(23.2.2019)

Keď už si Gary Hart vyslúži tú postu, že o ňom natočia životopisný film, tak to už môžeme robiť filmy o hocikom. Ďalšia vec je, že do hlavnej úlohy získali herecké eso akým je Hugh Jackman. Čo sa filmu týka, ten sa nesie na vlne nudy a zabudnutia od začiatku po koniec. Politik, ktorý mal ambície stať sa prezidentom Spojených Štátov, ale nakoľko neudržal libido na uzde spláchol celú svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru dole žurnalistickým kanálom. Vo filme je pekne vidieť ako pracujú žurnalisti a do akých krajných situácií sa dostávajú aby dostali svojho "sólokapra". Scenár sa nestavia ani na jednu stranu. Nevykresľuje novinárov ako hyeny ani ako nečinných poskokov režimu. Nevykresľuje Harta ako obeť nechutných novinárov ani ako nechutné nemravné hovädo. Proste sa tu rozpráva príbeh zo života a tak to je celé aj podané divákovi. Za mňa však ide o dosť nudný život. 50%(1.4.2019)

• marhoul

Tak toto mi nesedlo vůbec. Úvodních 20 minut jsem nechápala kdo je co nebo kdo je kdo a dále mě to už nechytlo.(15.2.2019)

Žurnalistika je svinstvo stejně jako politika. Líbí se mi že film dokáže být objektivní a divák si tak může sám rozhodnout na kterou stranu by se dal. Mimo to ještě musím pochválit herecké výkony, ale bohužel co se týče režie, je to spíš ve vodách průměru.(10.3.2019)

• fafejt001

TAK NĚJAK SPLETITÉ AŽ CHAOTICKÉ , teda pro mne . Hugh dobrý až na tu paruku . Trapas . Práce novinářských hyen dobře vybarvena a senátor šel od válu . NO , A TAK TO CHODÍ POŘÁD .(19.2.2019)

7/10(18.2.2019)

• PMU

Film mě vůbec nebavil. 2* za Veru F.(3.3.2019)

Prepadak to nie je,ale rozhodne ani ziadna vyhra.(22.4.2019)