Reklama

Reklama

Hugh Jackman září v roli charismatického politika Garyho Harta ve strhujícím dramatu, příběhu o vzestupu a pádu senátora Harta, politika, který zaujal generaci mladých voličů a v roce 1988 byl považován za hlavního favorita na demokratickou prezidentskou nominaci. Jeho volební kampaň byla ale zastíněna zprávou o mimomanželském poměru s Donnou Rice. Bulvární i seriózní novináři poprvé v historii spojili své síly a senátor Hart byl donucen pod tíhou okolností volební boj vzdát. I přesto ale zanechal hlubokou a nesmazatelnou stopu v americké politice i na světové scéně. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (37)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

politické drama na jedno použití,které není ve výsledku vůbec špatné,ale nemá nic pro co by ho člověk musel vidět opakovaně.Fajn je,že se Reitman nijak nesnaží stranit ani jedné straně a osobně musím říct,že jsem celou dobu byl spíš na straně Garyho Harta.Nejzajímavější na celém filmu jsou pak Hartova závěrečná slova,která jsou hodně pravdivá a zároveň možnost pozorovat jak moc se doba posunula a to co vadilo před 30 lety je dnes bohužel běžný standard...60% ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"V očích veřejnosti mohou být některé věci zajímavé, to neznamená, že jsou důležité. Měli bychom se více zaměřit na stávající volební systém s reportéry skrytými v křoví a fotografy číhajícími pod okny který mění národní tisk na lovce a prezidentské kandidáty na kořist." Tenhle film je zajímavý víc v tom zvoleném tématu hranic novinářské etiky než v samotné zpracování příběhu zhatěné prezidentské kampaně demokratického senátora  Garyho Harta. Hlavně ta úvodní půlhodina, než se rozjede hlavní zápletka filmu, působí strašně roztříštěně a člověku se těžko udržuje pozornost. Když začne novinářský "lov" za senzací, který poměrně značně doléhá na Hartovu rodinu, je z toho hned docela slušné drama. Ale jen slušné... ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Úvodní půlhodina ukazující momentky z kampaně byla trochu úmorná, ale jakmile se na scéně objevila milenka, bylo se na co dívat. Reitman dává nahlédnout jak do štábu prezidentského kandidáta, tak do soukromí či novinářských redakcí. Zároveň si drží odstup a působí jako pouhý pozorovatel. A to se mi líbilo. Film díky tomu působí autenticky, vyhýbá se lacinému morlaizování i vykalkulovaným emocím. A tomu odpovídají i herecké výkony. Nečekejte žádné oscarové představení, ale spíš střídmější polohy, které lae do daného konceptu dokonale zapadají. Slušná práce. 75% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,000,105Tržby Celosvetovo $3,242,235▐ Dosť málo na účasť vo filme Reitmana ale i Jackmana, dosť prekérne politicky nudné, hlavne prvá polovica filmu. Postupne to dostane spád ale popri nejakom seriály ako je Domček z kariet to je nevýrazné. /50%/ ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Reitman to umí i lépe. Překvapuje mě jak roztříštěně snímek působí a to že nezaujímá jasný názor je spíše na škodu. Celou dobu tak nejsme na ničí straně, respektive my diváci na nějaké jsme, ale některé pasáže díky tomu působí nudně nebo rozčilují. Záleží pak ve finále na tom jestli je Hart sukničkář a jestli z něj tato skutečnost udělá horšího prezidenta? Nezáleží. Příběh o tom jak schopného a inteligentního člověka na svém místě média odstřelila a zabránila mu "pomoct světu" nevystupuje dostatečně. Ten finální prorocký projev jsme měli sledovat naplno a ne jen v televizi. Chytrý člověk do politiky už radši neleze. Jackman je samozřejmě výborný. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo od 18. září do 8. listopadu 2017 v Georgii (USA). (ČSFD)
  • Film byl vyroben pouze s technologií, která byla k dispozici v 80. letech. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 31. srpna 2018 na filmovém festivalu Telluride v USA. (ČSFD)

Reklama

Reklama