Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Recenze uživatele Pokey k tomuto seriálu (1)

Krev (2017) (S02E10)

Dotaz? Kde je moje rituální hromadná sebevražda všech ostatních postav na konci? Těšila jsem se na ni. Navíc na to měl scénář tak hezky nakročeno. Když někdo zůstane na konci naživu, tak to není ono. Strýček Hitler to vždycky říkával. Ne, vážně. Všechny trapný kýče bych vydržela, ale nesmyslně a ještě ke všemu brutálně (nepochopte mě špatně, mě nevadí ta brutálnost, ale to brutálně špatný provedení brutálnosti) provedené systematické vyvražďování postav vážně patří leda do koncentráku. Nebo podělaně špatnýho fantasy... Jo počkat.. Aha. Sorry. Jakožto lidumila mě hluboce zraňovalo, když umíraly postavy, jejichž charakter se ještě mohl rozvinout zajímavým způsobem. A TEPRVE POTOM by mohly umřít! To by byl Titanic! Tohle ani jednomu neodvedlo na chvíli hlavu od toho, jak moc se mu chce na záchod. ()