Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Recenze uživatele Helo k tomuto seriálu (3)

Letopisy rodu Shannara (2016)

První dvojepizoda epizoda příliš nenadchla. Design elfských interiérů je na můj vkus až moc moderní (a je mi putna, že je to postapo fantasy), přičemž samotný elfové vypadaj jak podělaný metrosexuálové s tunou gelu na vlasy a s takovou vrstvou makeupu, že by se s ní dal natřít Titanic. Režie je prozatím až moc obyčejná a v akčních scénách nikterak přehledná. Hudba pak jde ruku v ruce s tím moderním střihem, což neznamená, že je vyloženě špatná - místama docela funguje, ale jakmile tam začne popový "tuc tuc" a do toho někdo zpívat, tak bych brečel. Jo, ještě tomu dám šanci, protože vizuálně se to zatím tváří docela epicky, Druid (Obi-Wan Kenobi) Manu Bennet na sebe dokáže strhnout pozornost a docela to táhne vpřed - hlavně když hrotí do toho mladýho půlelfa (Luke Skywalker), jehož otec byl velkej bojovník a Síla... teda magie s ním byla velmi silná; a koneckonců i DagdaVader... teda Dagda Mor, na nějž si zřejmě půjčili skřetí masku z Pána Prstenů, vypadá dostatečně drsně a zábavně a scény s ním jsou epický a maj šťávu. Edit: Šanci jsem tomu teda dal a i přes značný nedostatky si mě to nějakým záhadným způsobem udrželo. Hlavní půlelf nakonec v pohodě, tulačka k nakousnutí, jen ta elfská princezna se tvářila jak kříženec tý blbky z Twillightu s malou mořskou vílou, takže se nedivím, že na začátku půlelfík radši ojel tu tulačku a bejt to na mě, tak na princezničku vůbec neberu ohledy a... no to je jedno. Dějově je to ovšem každopádně docela slabota, ať už co se týče vykrádačky Pána Prstenů (na nespočtu místech), tak jakýchsi podivných vatových částí epizod (mormonská osada wtf?). "Zrychlený cestování" tam taky moc smyslu nedává a působí debilně a nereálně. Hudebně pořád dost mimo, ačkoli použili i boží Run boy run, tak naprosto debilně, takže to tam vůbec nesedlo. Ani závěrečná bitka moc smyslu vůči divákovi nepobrala, ačkoli ovšem souboj Obi-wana s Dagda Vaderem byl hodně povedenej. I navnazení ke sledování další sérky nevyznělo úplně do ztracena, takže i přes množství výtek se hodlám koukat dál. Koneckonců... novozélandská krajina je jedna z mála věcí, která tam funguje na 100%. ()

Série 1 (2016) (S01)

Série 2 (2017) (S02)

O něco lepšejší než první sérka, ale stejně si nemůžu pomoct... pořád v tom vidím subpříběhovou kombinaci SW a LOTRa. Ale jo, bylo to lepší, sice pořád ne na 4*, ale aspoň už se tady tolik nesrali s postavama, některý zajímavě rozvíjeli a jiný zajímavě zabíjeli. Jen to pořád chce zlepšit bojový scény a některý efekty. A dialogy. ()