• Japonsko

Astroboy

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akční

Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min

• BMAJTZ

Nával animáků všech možnách příběhů nepříběhů pomalu zavaluje svět, bohužel zavaluje i mě. Těchhle animáčů je taková hromada, že originalita se hledá velice steží, to je případ i AstroBoye. Příběh je vskutku tuctovou záležitostí, kerý je prokouknutelný od prvních minut. Dospělému divákovi opravdu nic nenabídne, připouštím však, že tento film je zaměřen spíše na menší publikum, ale pro ně jsou zase témata ztraceného syma příliš silná. Osobně nevím kam tento film zařadit je tak někde na pomezí bohužel k výjmečnosti mu chybí snad úplně všechno a animace která je spíše rutinní to opravdu nezachrání.(5.8.2010)

• milka

Mělo to slušný potenciál stát se akčním animákem pro děti ale hlavně dospělé. A první půl hodinku to i malinko vychází. Potom se to už zvrhne jen do té nejjednodušší pohádky pro nejmenší u které se bude většina osazenstva nudit. Akce je taky nevýrazná a jedna drsná hláška z úst přerostlého robota už člověka z letargie nevytrhne. Škoda.(16.5.2010)

O fenoménu Astro Boy jsem slyšel poprvé až v souvislosti s tímto filmem. Když jsem tak hned na začátku prožil drobný šok v souvislosti se zjištěním, že ten zvídavý klučina je nahrazen robotem, vcelku bez problémů jsem se naladil na notu ve stylu A.I. Umělá inteligence a docela si užíval tuhle vcelku vtipnou akční taškačici. Škoda, že příběh je tak přímočarý a předvídatelný. Nemůžu říci, že bych se stal fanouškem, ale jestli se (vzhledem k poměrně otevřenému konci) natočí dvojka, rád se na ni podívám. 60 %(13.6.2010)

Když jsem viděl trailer, tak mi podle tech animací přišlo, že je to film pro děti do 10ti let. Hluboce jsem se však mýlil, když jsem viděl po pár minutách filmu hlavního hrdinu nenávratně zemřít. Celkově vzato je to velice inteligentní animovaný film, který sice není nějak výrazně zábavný z pohledu malých dětí, na druhou stranu je v něm více parafrází na vážné věci, než by se mohlo zdát. Komunismem zavánějící odklízení chytrých lidí pryč ze světa, zamořování cizích zemí odpadem (viz. rakouské kamiony, vozící odpad do České republiky ), předsudky z lidí žijících "tam dole" jakoby neoprávněný distanc od lidí, kteří potřebují naši pomoc. Tento snímek není dokonalý, je v něm dokonce i několik hluchých míst, na druhou stranu vysvětluje dětem na té nejzákladnější úrovni nebezpečí nedemokratických režimů a stejně tak je schopen tak nějak "dětsky" usměrňovat myšlenky, i když nic násilím nevnucuje. Možná s odstupem času své hodnocení snížím, ale momentální dojem je jasný.(2.1.2010)

Spoilery. Po první půl hodince to vypadalo na něco, mezi Wall-Im a Akirou (oba filmy jsou animované a osoba pokoušející se o vojenský převrat). Samozřejmě je to blbost (ta podobnost s Aikrou, s Wall-im nikoliv). Kdyby konec (hlavně část po mohutném výbuchu) nebyl, tak dětský (osobně bych film ukončil letem na robota), dal bych mu klidně 4*. Naopak rozšířil bych běžný život, jak na sopce, tak na zemi. PS: prodlužování účinkování některých robotů je naprosto zbytečná (robostřička a robostěrka a roboodboj).(31.1.2012)

• - Režírovat měl původně Colin Brady, byl však nahrazen Davidem Bowersem. (D3VIL)

• - Postava Astro Boye se poprvé objevila v roce 1952 ve své první komiksové sérii. Úspěch byl obrovský, a tak v roce 1963 vznikl stejnojmenný televizní seriál. Na televizní obrazovce byl několikrát "znovuoživen", a to v roce 1963, posléze v roce 2003. (Tomihiro)

• - Astro Boy a jeho tvorca sa v Japonsku stali natoľko populárnymi, že sa dostali aj na poštové známky a robotický chlapec sa v sieni slávy postavil vedľa takých postáv ako napr. robot C-3PO z Hviezdnych vojen. (rudess)