• Japonsko

ATOM

Astroboy

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akční

Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min

Spoilery. Po první půl hodince to vypadalo na něco, mezi Wall-Im a Akirou (oba filmy jsou animované a osoba pokoušející se o vojenský převrat). Samozřejmě je to blbost (ta podobnost s Aikrou, s Wall-im nikoliv). Kdyby konec (hlavně část po mohutném výbuchu) nebyl, tak dětský (osobně bych film ukončil letem na robota), dal bych mu klidně 4*. Naopak rozšířil bych běžný život, jak na sopce, tak na zemi. PS: prodlužování účinkování některých robotů je naprosto zbytečná (robostřička a robostěrka a roboodboj).(31.1.2012)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// +příběh, originální hvězdný dabing, český dabing taky není k zahození, akce, některé efekty, zajímavé postavy -technicky jsem viděl už i o něco lepší animáče, jinak jo je to dětské, ale já jsem takové přerostlé dítě, takže to vlastně tolik nevadilo/// Popravdě jsem nadšený. Hodně jsem se na to těšil a nezklamalo mě to. Sice chápu zdejší kritiky a nižší celkové hodnocení, než by si film zasloužil, ale přesto tento film vyzdvihnu (nebo právě proto). Má to strašně hezký a dojemný příběh. Hned ze začátku se mi dostalo na jazyk, že se to hodně podobá filmům Roboti (animovaní roboti a moderní svět) Wall-I (budoucnost a skoro zpustošená země odpadky) no a později jsem si vzpomenul i na filmy Já, robot (závažné téma robot ano nebo ne a život s roboty) a Superman (život hlavního hrdiny "z oceli" s lidskou duší). Čtyři výborné filmy dokázal tento snímek skloubit do jednoho, vzal si z nich to nejlepší a nejzajímavější, přidal jisté poselství a hlavně má emoce. A to je zatraceně důležité bez ohledu na to jestli to je animáč pro mladší publikum. Já už malej nejsem a dostalo mě to./// Celkem 83%///(13.12.2009)

Fantastická podívaná v designu několika stylů - zachován původní manga a usměrněno pro západní svět. Přesto je tento film takřka uzemněn, odstrčen a cokoliv nevoní PIXARem či DreamWorksem je odsunuto na pouhý tuctový animák... Jako přední milovník rozpohybovaných obrázků jsem doslova nadšen tímhle kouskem a i když určitě nedosahuje ke špičce dvou výše zmiňovaným top studiím, jedná se o vynikající ukázku moderní animace s efekty a nápady, které ani na vteřinu nenudí.(1.6.2010)

Původní předlohu neznám, ale faktem je, že Astro Boy má naprosto peckózní námět. Mladý kluk zemře - jeho otec, uznávaný vědec, sestrojí jeho kopii s jeho duší do těla robota - z kluka se stane odpadlík - z odpadlíka superhrdina, jež zachraňuje svět... Začátek byl velice přijemnou podívanou, ale zhruba od třetiny filmu se autoři pouštějí tam, kam to nemá cenu v tomto stylu. Udělat z toho ultimátní akční pecku s lepšími efekty a coolovějšími dialogy, jedná se o luxusní animák plný vtipných hlodů a skvělé akce. Takhle se jedná o super námět zbabraný dětinskou druhou polovinou, špatnou animací a nepovedenou hudbou. Je to škoda, AstroBoy má stoprocentně na víc!(30.12.2009)

• BadoXXII

Úvod je prekvapivo kvalitný (dokonca aj dosť tvrdý a na animák nečakaný - smrť dieťaťa) a akcia funguje v prvých minútach veľmi dobre. Potom sa to však začne veľmi ťahať a v prostrednej časti kaziť (jednoducho už je to v tých častiach nezaujímavé a určené len pre malé deti). Ku koncu badať jemné zlepšenie, ale to už u mňa na 3* nestačí.(12.9.2011)

• - Poprvé byla pohádka Astro Boy vysílána v Japonsku roku 1963 (D3VIL)

• - Kristen Bell nahradila v úvodu projektu prvotní dabérku Cory, Scarlett Johansson. (D3VIL)

• - Režírovat měl původně Colin Brady, byl však nahrazen Davidem Bowersem. (D3VIL)