• Japonsko

Astroboy

Animovaný / Sci-Fi / Rodinný / Akční

Hong Kong / USA / Japonsko, 2009, 90 min

• milka

Mělo to slušný potenciál stát se akčním animákem pro děti ale hlavně dospělé. A první půl hodinku to i malinko vychází. Potom se to už zvrhne jen do té nejjednodušší pohádky pro nejmenší u které se bude většina osazenstva nudit. Akce je taky nevýrazná a jedna drsná hláška z úst přerostlého robota už člověka z letargie nevytrhne. Škoda.(16.5.2010)

• Kryšpín

Kdyby se Golden Raspberry Awards (Zlatá Malina) týkala i animovaných filmů, tak Astro Boy trhne rekordy v nominacích. Možná to schazuje dabing, ale herecké výkony jsou stejně "rezavé" jako scénář. Oceňuji však velkou podobnost původnímu dílu Osamu Tezuky a nedošlo tak k žádným velkým změnám, co se animace týče. Jenže se skáče z jedné kapitoly do druhé, Jako by se to nejzajímavější ze seriálu vystřihlo a slepilo dohromady. Tím vzniklo tohle. Pak chybí určité rozvíjející se momenty a to schazuje celý výsledný film. Rozhodně to bude bavit tu dětskou část, která touží být hrdinou a zachránit svět jako Astro boy. Ale co se starších týče... Protrpěných 90 minut, kde emoce jsou vjádřeny pouze zklopenou hlavou a nic dalšího nevycítíte. Škoda, že se tvůrci neinspirovali filmy jako jsou Wall-E nebo Artificial Intelligence: AI. I když možná, že se Spielbergovy umělé inteligence inspirovali, ale v tom případě se jim to nepovedlo. Poznámka na závěr? Radši si znovu koukněte na dříve zmíněné filmy a nekažte si náladu.(9.11.2009)

Spoilery. Po první půl hodince to vypadalo na něco, mezi Wall-Im a Akirou (oba filmy jsou animované a osoba pokoušející se o vojenský převrat). Samozřejmě je to blbost (ta podobnost s Aikrou, s Wall-im nikoliv). Kdyby konec (hlavně část po mohutném výbuchu) nebyl, tak dětský (osobně bych film ukončil letem na robota), dal bych mu klidně 4*. Naopak rozšířil bych běžný život, jak na sopce, tak na zemi. PS: prodlužování účinkování některých robotů je naprosto zbytečná (robostřička a robostěrka a roboodboj).(31.1.2012)

Zábavný film, hodnocení samozřejmě odpovídá tomu, že se jedná o animovaný snímek. V této kategorii je Astro Boy rozhodně nadprůměrným počinem. Vzhledem ke stáří své manga / anime předlohy se nedá říct, že by něco vykrádal. Naopak Astro Boy byl pro mnohé inspirací a je dobře, že se dočkal celovečerního filmu. Japonci by si s tím sami asi poradili trochu jinak... ale americké pojetí není špatné.(14.2.2010)

KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Animace 8/10/// +příběh, originální hvězdný dabing, český dabing taky není k zahození, akce, některé efekty, zajímavé postavy -technicky jsem viděl už i o něco lepší animáče, jinak jo je to dětské, ale já jsem takové přerostlé dítě, takže to vlastně tolik nevadilo/// Popravdě jsem nadšený. Hodně jsem se na to těšil a nezklamalo mě to. Sice chápu zdejší kritiky a nižší celkové hodnocení, než by si film zasloužil, ale přesto tento film vyzdvihnu (nebo právě proto). Má to strašně hezký a dojemný příběh. Hned ze začátku se mi dostalo na jazyk, že se to hodně podobá filmům Roboti (animovaní roboti a moderní svět) Wall-I (budoucnost a skoro zpustošená země odpadky) no a později jsem si vzpomenul i na filmy Já, robot (závažné téma robot ano nebo ne a život s roboty) a Superman (život hlavního hrdiny "z oceli" s lidskou duší). Čtyři výborné filmy dokázal tento snímek skloubit do jednoho, vzal si z nich to nejlepší a nejzajímavější, přidal jisté poselství a hlavně má emoce. A to je zatraceně důležité bez ohledu na to jestli to je animáč pro mladší publikum. Já už malej nejsem a dostalo mě to./// Celkem 83%///(13.12.2009)

• - Poprvé byla pohádka Astro Boy vysílána v Japonsku roku 1963 (D3VIL)

• - Postava Astro Boye se poprvé objevila v roce 1952 ve své první komiksové sérii. Úspěch byl obrovský, a tak v roce 1963 vznikl stejnojmenný televizní seriál. Na televizní obrazovce byl několikrát "znovuoživen", a to v roce 1963, posléze v roce 2003. (Tomihiro)

• - Astro Boy a jeho tvorca sa v Japonsku stali natoľko populárnymi, že sa dostali aj na poštové známky a robotický chlapec sa v sieni slávy postavil vedľa takých postáv ako napr. robot C-3PO z Hviezdnych vojen. (rudess)