CHIPS: Bláznivá hlídka

• USA CHiPs (více)
Trailer 1

Jon Baker (Dax Shepard) a Frank "Ponch" Poncherello (Michael Peňa) zrovna vstoupili do řad kalifornské dálniční policie. Každý ovšem z jiného důvodu. Baker je životem protřelý motorkář, snažící se dát do pořádku své zkrachovalé manželství. Nabubřelý Poncherello je zase agentem FBI v utajení, vyšetřující mnohamilionovou loupež, ve které může mít prsty samotná kalifornská policie. Nezkušený nováček a ostřílený policista společně tvoří značně nesourodý tým. Není proto divu, že na sebe problémy nenechají dlouho čekat. Naštěstí však kombinace Bakerova řidičského talentu a Ponchovy pouliční znalosti může přinést kýžené ovoce. Pokud však jeden druhého dříve nedožene k šílenství. (HBO Europe)

Trailer 1

Gilmour93

Nějaký podařený dálniční humor? Ani ťok.. Možná by se daly vtipné situace spočítat na prstech Peñovy pravé ruky na konci filmu, jinak to byl spíš souboj mezi Shepardem režisérem a Shepardem hercem o to, komu to míň jde. Na své si leda přijdou obdivovatelé kalifornské dálniční sítě a milovníci řečí o lízání prdele.. ()

Malarkey

Michael Peňa a Dax Shepard tady brutálně přehrávají. Hrají si tu na klasickou buddy akční komedii, která tady obecně hrozně dlouho nebyla. Jenže problém je, že technicky akční scény zvládli na jedničku, ale vzájemný vztah těch dvou pitomců se tady vůbec nepovedl. Michael hraje magora, Dax hraje magora. Michael je alespoň trošku vtipnej, ale když jsou spolu, tak je to prostě o ničem. ()

tron

„To zvládnem.“ – „Pred ôsmimi minútami si havaroval na rovnej ceste.“ Scenár je na facku, zvraty prehľadné a očakávateľné, plno klišé momentov, neprekvapivých postáv a skrátiť o 10 – 15 minút by neuškodilo. Napriek tomu nedokážem Chipsom dať iba 2*. Budúca klasika z toho zrejme nebude, ale ako nenáročná buddy jednohubka prečo nie. Film za to môže ďakovať (hádate správne) predovšetkým ústrednej dvojke Dax Shepard/Michael Peña. Obaja páni si to aj s láskou produkovali + Dax režíroval. A išli do toho naplno. Viac, než by si taký riedky a scenár zaslúžil. Nechýba zábavný, typický hysterický policajný šéf, ale inak nikto ďalší (ani Vincent D´Onofrio) nezaujme. Michael a Dax si to však poriadne užívajú, sadli si, majú spolu chémiu, baví ich to a vedia prekvapiť. Tipujem, že pár momentov bolo improvizovaných, čo je v komédii skoro vždy dobre. Skóre dosť zlepšuje fakt, že viaceré vtipy sú drsné (slipy, hlava, paparazzi, vaňa) a politicky nekorektné (viac sexom posadnutých postáv v komédiách!) a rozhodne ma bavilo plno suchých hlášok („Snáď máš pravdu.“; „Máte vysávač?“; „Nikdy mame neposlal pohľadnicu k narodeninám a nemá rád koaly. Je to zlý človek.“; „Prestaň okamžite strieľať na Allena.“). Ide o adaptáciu tohto seriálu. ()

misterz

Typický Dax Shepard, snímok nesie jeho jasný rukopis. Avšak musím dodať, že zároveň tu ani neprekročil svoj tieň. Niektoré gagy a šplechy sa vážne vydarili a tiež bolo vidno, ako si to hlavná dvojka užíva - hoci väčšina ich jednania a správania bolo mierne povedané šibnuté, no hrali to veľmi prirodzene a nenútene, akoby takí boli aj v reálnom svete. Na druhú stranu ale toho humoru sa mi tam žiadalo viac, navyše nie všetko sa vydarilo, pár scénok zaváňalo lacným a trápnym vtipom. Celkovo však u mňa prevláda pozitívny dojem, príjemná oddychová zábava. Lepší priemer. 65/100 ()

silentname

V rámci komediálneho žánru by som "CHiPs" ohodnotil ako pozerateľný. Je tu kopec miest, kde sa mi zastáva rozum a premýšľal som, o čo vlastne tvorcom išlo, no boli tu rozhodne aj momenty, kedy som s film celkom užil a bavil ma. Nemôžem povedať, že by to bola super komédia, a rozhodne ide posledné roky typickou americkou vulgárnou cestou, kde treba do toho natrieskať čo najviac vulgárnosti a nechutností a komédia je na svete. Lebo čím sú veci viac prestrelené, tým viac asi ľudí bavia, že? Ja osobne nie som fanúšikom týchto komédií, lebo a) je to neustále opakované dokola a nedá sa v tom už asi nikam ani pohnúť, a b) humor tými mnohými scénkami stráca náboj. Dax Shepard je vo filme okey, no reálne mám pocit, že ostatné je miestami dobré a trefné (ako paparaci a selfíčko), ale v mnohých iných momentoch to nemá dobrú charizmu a náboj, ktorá by ten film posunula niekam inam. Zvážte si. Hodnotenie: C ()

• V průběhu celého filmu vidíme hlavně motorky Ducati Hypermotard 1100S a BMW R1200RT-P. (jiricek33)
  • Na pohovoru, kdy Jon (Dax Shepard) popisuje svá zranění, říká, že má paži z titanu a ukazuje na pravou paži. V závěrečné přestřelce se však náboje odráží od titanu v paži levé. (fifas2)