CHiPs

• Austrálie

CHiPs

Akční / Komedie / Drama

USA, 2017, 100 min

Je to oficiálne. Shepard má vlastný štýl a ja vyhlasujem: páči sa mi. Spracovanie má jednoznačný rukopis. Najskôr Hit and Run a teraz Chips. Je to svižné, veeelmi svojsky vtipné a miestami strašne nechutné :D D'Onofrio svoju úlohu tradične dáva naplno a ako záporák nesklamal. Z toho chlapa ide strach. Určite nie film pre každého, ale na nič sa nehrá a vie čím je. Poctivé 4.(19.6.2017)

Typický Dax Shepard, snímok nesie jeho jasný rukopis. Avšak musím dodať, že zároveň tu ani neprekročil svoj tieň. Niektoré gagy a šplechy sa vážne vydarili a tiež bolo vidno, ako si to hlavná dvojka užíva - hoci väčšina ich jednania a správania bolo mierne povedané šibnuté, no hrali to veľmi prirodzene a nenútene, akoby takí boli aj v reálnom svete. Na druhú stranu ale toho humoru sa mi tam žiadalo viac, navyše nie všetko sa vydarilo, pár scénok zaváňalo lacným a trápnym vtipom. Celkovo však u mňa prevláda pozitívny dojem, príjemná oddychová zábava. Lepší priemer. 65/100(2.8.2017)

Buddy movie v 80/90tkovom nekorektnom style s mnozstvom fuckov, nahotiniek a krvi. Polovica vtipov pôsobi divne az trapne, ale druha polovica ma dokazala rozosmiat a vzhladom na ich solidnu kadenciu to staci na to, aby film nenudil. Slabsia mi pripadala len chemia medzi ustrednou dvojkou, ktora je viacej zabavna v interakcii s ostatnymi postavami ako medzi sebou. Bavil ma running gag s postrelenym Adamom Brodym. Zapletku tvori klasicky jednoduche detektivne patranie po tuctovom zaporakovi v podani Vincenta D'Onofria. Prijemnym bonusom je oldschoolova akcia s poctivymi kaskaderskymi kuskami, takze aj ked rozpocet nebol velky, tak vselijake motorkarske nahanacky vyzeraju pôsobivo a vybuchy efektne. Na klasiky typu Smrtonosna zbran to nema, ale rozhodne to je zabavnejsie ako napriklad nedavny Ride Along. 6/10.(21.6.2017)

Pohodovka kalifóóŕniá, dalo sa zasmiať. Na druhú stranu pozrite si Ant-Mana ako tam hláškoval Peña na minimálnom priestore - to bolo na tom filme vlasne to jediné dobré. S poctivým scenárom by sa dalo vyťažiť viac. Tuná je toho "ein bisschen wenig zum knabbern". Čakal som viac, zostalo to v priemere.(15.6.2017)

Mám rád buddy movies, ale u tohohle jsem měl pocit, že právě ten buddy prvek moc nefunguje a že jsou do něj postavy tak nějak násilně nuceny a jede se jen na klišé, která jsou sem tam kořeněna docela drsnými zraněními, která filmu pomáhají. Sem tam je to vtipné, sem tam vůbec, příběh je velké klišé.(15.6.2017)

• - Film byl natočen v Palmdale, v Kalifornii. (filmsim)