Rachel se vdává

Rachel Getting Married

Drama / Romantický

USA, 2008, 108 min

Ač bych to nečekal, drama Rachel Getting Married mi dlouho leželo v hlavě. Místy jsem se nechal doslova hypnotizovat velkýma očima a úsměvem Anne Hathaway, jindy mě dostávala ruční kamera á la Dogma. Velkým mínusem jsou pak totálně protahované, pro středoevropana nestravitelné pasáže příprav svatby, a s ní spojených všemožných děkovaček, ubíjejících poplácávání po ramenou, srdceryvných vyznání a díků a objetí a.. Naštěstí je tu potížistka Kym, která se zřejmě už navždy bude prát se svými démony. Bojující o kus pozornosti i uznání, že se někam posunula., i když jí leckdo už dávno odepsal!! Oceňuji, že i když se snímek prakticky nikam neposouvá, kostlivci jsou dávkovaní postupně a některé sekvence z hlavy jen tak nedostanu. Ani samotnou ústřední postavu.. 59% je tak trochu málo, ne? Možná proto dávám nadhodnocené 4*..(28.11.2010)

Nikoli další díl Deníku princezny, ale domácí video o vypuštění stáda kostlivců v rámci předsvatební psychózy s Rachelinou sestrou v hlavní roli, tak trochu a la Dogma. Potížistka Kym dělá dlouho kašpara a jako pozérka tím ostatní poznamenané jen vytáčí. Pak ale nastane situace, kdy klaun pod tíhou vlastních mimiker řekne něco jako: mužu abstinovat, mužu se všem omluvit, ale co se stalo, nezměním i kdybych byla Matka Tereza, a musím s tím do smrti žít ... a ta byla i s Anne Hathaway oscarová. Trauma pod povrchem ale výrazně otupuje až ubíjející roztahanost kolem svatby. Život, když něco bolí a něco se hojí, je taky rozvleklej, ale tady to bylo podle mě zbytečný a na škodu. 3,5*.(28.9.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Anne Hathaway . . . . . . . .... Zlatý Lev - výběr(27.8.2008)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $12,796,841Tržby Celosvetovo $16,619,912Tržby za predaj DVD v USA $6,484,119 //počet predaných kusov 334,963(4.2.2010)

Asi po prvykrat za celu eru hodnotenia filmov, som zmenila hodnotenie po druhom vzhliadnuti. A to na vyssie... Pribeh je naozaj velmi silny a jeho prava podstata mi vosla pod kozu az po druhom raze. Tlieskam za atmosferu, tlieskam Anne a hereckemu obsadeniu, jedno minus ma stopaz a kamera...(8.2.2009)

Zachycení té zvláštní společenské události, které se říká svatba. Komplexní všehochuť nálad a široká škály pocitů. Pro mě je Anne Hathaway (výborná) jen jednou ze dvou hlavních postav. tou druhou je právě SVATBA a vše okolo. Pro někoho kdo nikdy žádnou nevymetl asi nic moc, ale těm na které tahle událost emocionálně působí, doporučuju. Poslední scéna náladově dokonalá a všeříkající a tu houslovou skladbu chci, díky ní jsem film dokoukal až do konce titulků :) Silné 4*(25.2.2009)

Kdo o filmu nic neví, možná si jako já bude myslet, že Rachel, která se vdává, je Anne Hathaway, ale ona vlastně hraje její sestru a to takovou, že je černou ovcí rodiny a noční můrou všech. Anne tady vystoupila z role celkem trapných princezen a velmi dobře a přesvědčivě zahrála nešťastnou dívku, která se zřejmě už navěky musí prát se svými osobními démony a pocity viny a pomalu si získávat zpět ztracenou důvěru a lásku svých nejbližších.(1.4.2009)

• Bebacek

Až zase budu chtít spadnout do hluboké depky (jakože nikdy), tak si můžu prohlídnout rodinné fotky a pustit si rodinná videa, aby na mě vyskočily všechny ty rodinné křivdy a hnusy, a nemusím si pouštět Rachel. Hnusný, hnusný, hnusný film.(14.5.2009)

Rachel se vdává a Kym se vrací domů. Komorní drama o rodině, lásce a hledání sebe sama, od tvůrce Mlčení jehňátek, jenž tentokrát vsadil na digitální kameru, aby diváka plně vtáhl do scén plných smutku, emocí či radosti. Skoro-Oskarová Anne Hathaway září a to doslova. Její postava ironické sestry se smyslem pro dramatičnosti, jenž se snaží za každou cenu získat trochu pozornosti, je opravdu dokonalá a zlatou sošku bych jí bez okolků věnoval. Vedlejší postavy, zastoupeny z 90% nevěstou, otcem, matkou a přítelem z protidrogových skupin, ji nezastiňují ani nepřevyšují, vše je dokonale vyladěno pomocí všemožných vážných / lehkých scén s naprosto precizními dialogy. Jediné, co nakonec na filmu zamrzí je fakt, že i přes tu všechnu realističnost "uvnitř rodiny", může konec působit pro někoho prázdně - žádné velké drama se nekoná, život jde dál a na minulost již zapomeneme. To ale neplatí pro tento film.(8.4.2009)

Dva dovody ma viedli k tomu, aby som si tento film pozrel. Ten prvy dovod je reziser Jonathan Demme, ktory natocil MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo PHILADELPHIU (1993) s Tomom Hanksom a s Denzelom Washingtonom a okrem tychto filmov si uz na ziadny iny od neho nepamätam. Mimochodom pre zaujimavost by som chcel dodat, ze hned na zaciatku filmu ako odkaz na Mlcanie jahniat spomenie Anne Hathaway samotneho Hannibala Lectera pocas jazdy autom z liecebne domov. Druhy dovod je moja oblubena herecka Anne Hathaway, ktora bola pravom nominovana na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe, avsak v konkurencii si Oscara domov odniesla Kate Winslet za ulohu v drame PREDCITAC (2008). Myslim si, ze z tohto nametu sa dalo omnoho viac vyskrabat, ako to predviedol reziser a namiesto toho akokeby zabudol na noznicky v strizni a neskratil svadobnu zabavu, na ktorej sa zabavali asi len herci alebo i neherci. V kazdom pripade, chvilami to bolo dost nudne a na konci zaverecnych titulkov mi v hlave presla otazka: ,,A to bolo vsetko?" _________ Anne Hathaway - (Kym) +++ Rosemarie DeWitt - (Rachel) +++ Debra Winger - (Abby) +++ Jerome Le Page - (Andrew) +++ Sebastian Stan - (Walter) +++ Roslyn Ruff - (Rosa) +++ Bill Irwin - (Paul) +++ Produkcia: Jonathan Demme +++ Hudba: Donald Harrison Jr., Zafer Tawil +++(28.4.2010)

Tenhle film byl zvláštní a na první pohled specifický, těžko ho lze přirovnat k jakémukoliv jinému filmu. Je zde zvláštní mnohdy roztřesená kamera, film je snímán spíše dokumentárním stylem, a v žádném jiném filmu jsem dosud neviděl, aby svatební proslovy trvaly nějakých 20 minut nebo snad ještě déle. Zkrátka je zde viditelné snaha o něco nového, snaha o pokus natočit film o jedné svatbě trochu jinak, než jak bych to já osobně čekal. A nelze popřít, že se tvůrcům povedlo právě těmi změnami a originálními vychytávkami mě zaujmout, navíc byl dobrý nápad, že se diváci teprve s postupujícím dějem dozvídají, proč byla Kim v léčebně a co všechno v minulosti provedla, takže napětí a vylézající kostlivci ze skříně, to vše je dávkováno postupně a tak se film stává stále zajímavějším, ale zároveň také stále dusnějším. A v tomhle případě je docela jedno, jak všechno dopadne, protože už před tím koncem se toho stane tolik zajímavého, že ať by to dopadlo jakkoliv, tak každý konec bude povedený. Co se týče hereckých výkonů, tak Anne Hathaway jednoznačně ukázala, jak kvalitní herečkou umí být a já jsem jí celou její roli bez jediného zapochybování uvěřil. Právě díky jejímu výkonu a díky snahám o originalitu mohu film označit jako mírně nadprůměrný, ve zdejším hvězdičkovém systému to tedy znamená tři hvězdy.(2.7.2010)

• Arkos

Pro mě je to zbytečně dlouhý, nic neříkající a hlavně zcela nudný film. Tu jednu hvězdu dávám Anne Hathaway.(29.6.2009)

První hodinu jsem se furt musela přemlouvat, abych to nevypla. Pak už se to celkem dalo, i když přesně nevím čím to bylo (asi když už jsem byla za půlkou tak sjem si říkala, že to teda dokoukám). Na celém filmu mě zaujalo jen pár věcí: skvělá Anne Hathaway - snad už tedy bylo dost všem těm princezničkám a pod., Rosemarie DeWitt a kamera - všechno to bylo natáčené jakoby domácí kamerou, ale některé ty střihy trochu ubraly na uvěřitelnosti tohohle záměru.(17.2.2009)

Na jednu stranu výborné drama připomínající Dogma filmy, na druhou stranu nudný náhled do příprav a realizace jedné svatby. Osekat film o cca 20 minut svatebních radovánek, mohlo to být za čtyři, takhle je to jen zbytečně rozvleklý film se skvělou Anne Hathaway a několika opravdu vydařenýma scénama, které se zaryjou pod kůži.(21.3.2011)

Nebýt Anne, tak si to nepusím. Smíšené pocity. Napadají mě jen otřepaná fáze jako "nuda", "o ničem", ale současně "hluboký příběh". Všechny kýče z amerických svateb pohromadě a mězi nimi Anne, která přijela z léčebny drogově závislých na svatbu své sestry. Jediné zajímavé je to, co se točí kolem ní a občas to má onu "hloubku" a zaujme, jen škoda té nezáživné omáčky kolem. Nebyl by problém to sestříhat na poloviční délku. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 6 | hudba 3 | humor 1 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4(8.8.2012)

Náladou hodně zvláštní a taky depresivní nezávislák. Námět není nijak objevný, ale který dneska je. Proto se snaží využívat jiných prostředků jak se odlišit. Ať už je to "indická?" svatba nebo neustálá dokumentární kamera, která už ale v polovině filmu opravdu začne štvát. Anne Hathaway předvádí asi prozatím nejlepší výkon své kariéry jako černá ovce rodiny, která se vrácí domů, kde na ni ale všichni spíše pohlíží jako na narušitele klidné předsvatební atmosféry. Film s několika hodně dobrými scénami rychle uteče a ve mně zanechal celkem příjemný pocit, takže za 4*.(9.2.2009)

Psychologická dráma so silným príbehom a vnútornou bolesťou hlavnej hrdinky. O tom, že s niektorými udalosťami, ktoré sa stanú v našom živote či už nešťastnou náhodou alebo nie, sa skrátka vyrovnať nedá. Jediná otázka, ktorá sa potom neustále derie na povrch je, že kto je na vine?... A je to vlastne dôležité? Čas sa už nevráti späť. Človek sa s tým musí naučiť žiť a dúfať v odpustenie, sám pred sebou i pred ostatnými... Nie všetko sa tu podarilo tak ako som si predstavoval, hlavne ku koncu príbehu som si niečo okolo jednania a udalostí okolo hlavnej postavy (Anne Hathaway) predstavoval trochu inak - myslím, že reálnejšie by bolo trochu tvrdšie vyznenie pointy, no i tak to ako celok na mňa slušne zapôsobilo. Hlavne vďaka atmosfére, pár výborným scénam (mám rád rodinné stretnutia, kde sa vyťahujú rôzne staré tajomstvá a traumy, tiež konfrontácia matky a dcéry bola výborná...) a v neposlednom rade aj vďaka výbornému herectvu A. Hathaway. Škoda toho konca, na môj vkus sa tu až príliš veľa času zabilo tancovaním a spievaním, u mňa to v tých chvíľach strácalo to čaro psychodrámy. Ale chápem to, veď svadba. Lepší priemer. 65/100(23.5.2017)

• Smok

Celkovo dobrý nápad návratu sestry z opravovne deň pred svatbou, je bohužiaľ absolútne nevyužitý. Prvých 10 minút dobre, potom je to už len nepríjemné a zdĺhavé špáranie sa zápalkou vo výkale. Jedna za Anne.(11.5.2009)

• dopitak

Jestli v tomhle filmu bylo něco skryto, pak mi to bohužel zůstalo utajeno. V dabingu naprosto příšerné. Anne Hathaway mám docela rád, což byl také důvod, jak jsem se k tomuto filmu dostal. Proti Passengers velmi slabé, roztahané, uštěkané a uhádané. Něco na způsob: "Mami, řekni Denisovi, ať mi vrátí to autíčko". "Denisku, vrať Milušce její hračku". "Děti nehádejte se, oba vás máme rádi."(12.4.2009)

"We have gathered here to celebrate love, pure and simple. Rachel is pure, Sidney is simple."..skvelý komentár Rob Roya!(22.2.2009)

Prvních pár minut jsem nadával, že Demme nepochopil, že ruční kamera automaticky neznamená, že s ní budu pomateně mávat. Ale pak jsem si na to nejen zvykl, ale dokonce to i přijal, poté jsem to nevnímal a nakonec to považuju za klad. A upřímně řečeno - žádné hrozné mávání to nebylo a ke snímku, který se odehrává převážně před svatbou a pak v jejím průběhu, se to dobře hodí. Důležité také bylo, co se zrovna v záběru odehrávalo a podle toho tomu byl pohyb kamery přizpůsobován. Od pana Jonathana jsem zatím viděl jen Mlčení jehňátek a i když toto rodinné drama je o něčem jiném a jejich úrovně nedosahuje, nelze mu upřít vynikajícím způsobem prokreslená atmosféra. Tomu všemu samozřejmě napomáhají i skvělí (kromě Anne Hathaway a Debry Winger spíš neznámí) herci. A výborný scénář, protože film je hodně postaven na dialozích. Malá výtka jen k příliš dlouhému svatebnímu tanečnímu veselí - závěr to však napravil. Jonathan Demme prokázal, že je stále skvělým režisérem a já opravdu nechápu zdejší nevysoké hodnocení.(16.4.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7