Skeletoni

Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční / Komedie

Česko, 2007, 26 min

• honajz2

Když jí nevím, mě to jaksi celé nějak minulo. Pár nápadů tam sice bylo zajímavých, ale jinak mě to prostě nebavilo, nudil jsem se u toho, humor tady taky na mě moc nezabral (úplně nejlepší je ta futuristická telenovela hned na začátku), děje je tu minimum a filmařsky to taky žádná sláva není. Pokus to byl sice nebyl úplně marný, snaha byla a tvůrci se při natáčení asi bavili, ale mě to prostě neoslovilo. 2*(20.12.2019)

Zajímavý, čerstvý vzduch v zatuchlých českých luzích a hájích. Jde sice vidět, že jsou Skeletoni stále relativně amaterský projekt (snad možná jen kvůli prachům), přesto mají něco do sebe. Každopádně oceňuji že za málo peněz je tady hodně muziky a originalitu. Doufám, že Hussar dostane prostor, i když to bude mít děsně těžké.(9.6.2009)

• gudaulin

Původně jsem pošilhával po druhé hvězdičce s ohledem na studentský charakter filmu, ale to, co na snímku selhává nejvíc, není nízký rozpočet nebo technická stránka. U Skeletonů na celé čáře selhává scénář a kvalita dialogů je víc než ošemetná - to jsou ale základní prvky filmu a daly se ohlídat. Vizuální stránka je sice zajímavá, ale zjevně jen napodobuje zahraniční vzory. Celkový dojem 25 %.(16.8.2008)

Mám problém, mě to vrátilo do dětství a hned jsem si vzpomněl na americký filmy, cca tak 25 let starý, kde byli šílený masky a u nás jim udělali špatnej dabing, ale já jsem jako malej tyto filmy hltal a oni byli uplně debilní jako tento, během filmu se mě vraceli vzpomínky na takové věci jako jsou strážci vesmíru a začal jsem přemýšlet i nad dalšími filmy co jsem v mládí zkoukl a rád bych viděl znova, například o hračce lukostřelci, co na konci filmu odejde. A musím se přiznat, že z nějakého nostalgicko - fetišistické důvodu se mi film líbil i když vím, že je všechno špatně. Podle mě kdyby mě bylo zase 6 let, tak to hltám jako prase Skeletoni.(16.12.2012)

• Radek99

Z tohoto nadšeneckého sci-fi (variace na svět Star Wars?) snímku doslova sálá nadšení a chuť k točení filmů, tvůrci i herci se při přípravách a natáčení jistě dobře bavili, na diváky ale už asi moc nezbylo... Příště místo záplavy neologismů raději více logiky a dějové linky... Jako studentsko-amatérská performance vynikající, jako skutečný sci-fi film nepoužitelné...(22.7.2008)

• - Režisér a scenárista Hussar se také podílel na návrzích kostýmů. (milaneg)

• - Spoluautor scénáře Vojtěch Bednář se ve filmu objevil jako vyděšený muž ve scéně, kdy dochází k brutalitě vůči Metamorfovi. (milaneg)