Dálnice a spojovací uzly v okolí hlavního města planety Coraab právě zažívají dopravní kolaps. V nekonečné koloně uvízla také dvojice detektivů převážející nebezpečného vězně. Od úspěšného dokončení úkolu je ale kromě množství aut dělí také řada nepříjemných překvapení... Film je volně ke stažení ZDE (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Ako prívrženca sci-fi ma tento krátky český film veľmi potešil. Nízkorozpočtový snímok ma zaujal svojim vynaliezavým spracovaním, humorným nadhľadom a tiež dobrým námetom. Dvojica detektívov, Skeleton Holmes a Kostroun Wat-Son, uviazne na futuristickej dialnici pri transporte nebezpečného zločinca. Tam sa im prihodí niekoľko dosť nepríjemných vecí. Verím, že keby mal mladý režisér Jakub Hussar k dispozícii štedrú produkciu, dokáže natočiť veľmi kvalitný sci-fi film. *** ()

gudaulin

Původně jsem pošilhával po druhé hvězdičce s ohledem na studentský charakter filmu, ale to, co na snímku selhává nejvíc, není nízký rozpočet nebo technická stránka. U Skeletonů na celé čáře selhává scénář a kvalita dialogů je víc než ošemetná - to jsou ale základní prvky filmu a daly se ohlídat. Vizuální stránka je sice zajímavá, ale zjevně jen napodobuje zahraniční vzory. Celkový dojem 25 %. ()

DaViD´82

"Uděláme z něj krmení pro blitkošváby." Věřím, že se tvůrci při natáčení výtečně bavili. Škoda, že pocit zábavy nedokázali přenést i na diváka. Vizuálně i hudebně to není vůbec zlé a během těch pětadvaceti minut se nijak zvlášť nudit nebudete. Nebýt dialogů a rádoby hlášek, tak se to možná dalo považovat i za zdařilý počin. S nimi jsou však Skeletoni naprosté dno ubohosti. Pokud ty kecy byly zamýšleny jako humor, tak to vtipné není ani trochu. Pokud snad byly myšleny vážně, tak... No raději si takovou hrůznou možnost vůbec nebudu představovat. Celkově je tu pár dobrých momentů (především ke konci) a být to kratší, s větším tahem na branku (vynechat televizní úvod a kompletně vystřihnout trapnou zhulenou posádku auta) a bez těch hlodů, tak to bylo snad i dobré. Snad... ()

Malarkey

Supr nápad, výborné zpracování. Teď už akorát čekat, až samotný režisér Jakub Hussar vydá svůj první celovečerní film, už teď mi je jasný, že se o něm bude dlouho mluvit, to co už má na repertoáru, tím by se v našich krajinách mohl pochlubit opravdu málokdo. U mě sice stále Toxymoron vede, ale je vidět, že jde do stále ambicioznějších a zajímavějších prací. Skeletoni jsou ujetí, ale rozhodně sen a to nechá koukat. Fakt je, že bych to klidně bral jako seriál na díly, protože být tohle Pilot, tak jsem z toho všeho docela unešen. Stálo to za to vidět, rozhodně něco jiného, než je český člověk na český film zvyklý, a proto je to tak krásné. ()

Radek99

Z tohoto nadšeneckého sci-fi (variace na svět Star Wars?) snímku doslova sálá nadšení a chuť k točení filmů, tvůrci i herci se při přípravách a natáčení jistě dobře bavili, na diváky ale už asi moc nezbylo... Příště místo záplavy neologismů raději více logiky a dějové linky... Jako studentsko-amatérská performance vynikající, jako skutečný sci-fi film nepoužitelné... ()

• Spoluautor scénáře Vojtěch Bednář se ve filmu objevil jako vyděšený muž ve scéně, kdy dochází k brutalitě vůči Metamorfovi. (milaneg)
  • Režisér a scenárista Hussar se také podílel na návrzích kostýmů. (milaneg)