Skeletoni

Krátkometrážní / Sci-Fi / Akční / Komedie

Česko, 2007, 26 min

Jakuba Hussara (Trinity Pictures) jsem totiž objevil už před pár lety, když lítal po lese s kamarády zombíky, honil se ve škole s učitelem obaleným od hlavy až k patě v igelitu, když simuloval 1st person střílečku na budějovickém gymnaziu (s Jirkou Mádlem například)..... A poté co jako školní projekt natočil Toxymoron, tak jsem si říkal, ty bláho, ten kluk je možná sice trochu s prominutím blázen (Ta témata a trochu zvrácené/netradiční pojetí) ale má neuvěřitelnou představivost, cit a talent... A přestože Skeletoni jsou už opravdu velikánský projekt se známými herci, spoustou lidí v komparzu, v technickém zázemí a s velmi náročnou výpravou a těžko o něm můžeme mluvit jako o neprofesionálním (amatérském) filmu, co tam ten kluk předvádí za práci (Nápady, kamera, VIZUALIZACE)... to nemá imho obdoby v českém "profesionálním" filmu... A přestože příběh je jednoduchý a v podstatě je jen jakoby jednou vytrženou scénou z nějakého kompletu, dialogy působí tak, jak v trochu s nadsázkou pojátém sci-fi mají a těch několik hlášek a zvláštních názvů holt bude na několik konzervativnějších diváků působit divně. V češtině se totiž, narozdíl od angličtiny, s podobnými výrazy ve filmech setkáváme málokdy. To ale podle mne není důvod, proč Skeletony kritizovat. Docela by mne zajímalo, co by Jakub Hussar vykouzlil z několikamilionového rozpočtu....(1.2.2008)

• mazadlo

Na Kubu Hussara jsem se velmi těšil. Ukázku snímku SKELETONI jsem onehdá viděl v nějakém pořadu na ČT2 a tajil se mi dech cože to tu ti chlapci točí. Až po dlouhých téměř pěti letech jsem se k tomu dostal a film jsem si pustil. Možná přehnané očekávání, možná doba ve které snímek vznikal to vše mě tak nějak utvrdilo v tom, že SKELETONI nejsou příliš dobrým filmem. Rád bych to ale ještě předtím než mě hyeny roztrhají vysvětlil. Totiž nepopírám obrovskou nadšenost Kuby Hussara i to, že v podstatě vypráví to co my hoši máme rádi (Blade Runner například) v naprosto úžasném cyberpunkovém stylu na českou republiku nevídaně. Nicméně nemyslím si, že to na nějaký větší film stačí. A protože se okolo filmu motám už taky pár let musím říci, že hvězdy které dávám si ode mě zaslouží hlavně tvůrci snímku a to i Jakub Hussar, který se nebál do toho jít. Zbytek si zatím musím nechat na jiný film od Trinity Pictures. A to protože tento snímek je jedno veliké CAMEO, klip v cyberpunkovém stylu na dálnici. Příběh je ale nulový, zápletka kýčovitá a nefunguje ani jako záměr. Různé skupenství hereckých "kulis" je pouze pro zasmání ale nevyvolává ono úžasné "oooooooooohhhhhhh", které by jistě v takovém stylovém snímku vyvolávat mělo. Jediné velké AH zazní v momentě kdy si uvědomíte, že tohle natočil student filmové školy, svépomocí a bez velkých holywoodských či i těch malých českých produkcí. Za to klobouk dolů. Těším se na další práce od Kuby Hussara...ale doufám, že...ne doufám přeji si aby to bylo s pořádným scénáristou protože pak tu máme velmi nadějného režiséra žánrových snímků.(6.10.2012)

Zajímavý, čerstvý vzduch v zatuchlých českých luzích a hájích. Jde sice vidět, že jsou Skeletoni stále relativně amaterský projekt (snad možná jen kvůli prachům), přesto mají něco do sebe. Každopádně oceňuji že za málo peněz je tady hodně muziky a originalitu. Doufám, že Hussar dostane prostor, i když to bude mít děsně těžké.(9.6.2009)

• PoorBoy

Je to docela odvaha, natočit krátký film takřka bez děje a snažit se diváka zaujmout svojí představou jakéhosi, s nadsázkou pojatého, sci-fi. Jakubovi Hussarovi se to dle mého nevyplatilo. Jeho dílko ještě sráží opravdu trapný humor (jestli to nicméně bylo záměrem, pak beru zpět) a toporné dialogy (škola Quentina Tarantina by přišla vhod). Možná jsem až příliš kritický, ale takový mám prostě ze skeletonů pocit.(23.2.2008)

• orkadimenza

Rozhodně bych chtěl ocenit kostýmy a masky, hrozně mi to připomnělo Star Wars- staré, ale neotřelé, a většina byla opravdu originální. Bohužel to je tak jediné, co bych dokázal na tomhle kraťásku opravdu pochválit. Scénář stojí za starou belu, herci jsou sice vybráni dobře, ale obecně herecké výkony jsou toporné (bohužel i v tomto si vzali tvůrci inspiraci ve Star Wars) a veškerá originalita jde tak do kopru.(3.3.2017)

• - Spoluautor scénáře Vojtěch Bednář se ve filmu objevil jako vyděšený muž ve scéně, kdy dochází k brutalitě vůči Metamorfovi. (milaneg)

• - Režisér a scenárista Hussar se také podílel na návrzích kostýmů. (milaneg)