Moobangbi dosi

무방비 도시

Open City

Akční / Krimi

Jižní Korea, 2008, 112 min

Ta hlavní ženská (anti)hrdinka neskutečně kazí dojem celýho filmu. Se vzhledem panenky uhrát drsnou emancipovanou šéfovou asi vyžaduje víc umu, než slečna Ye-jin Son má. Proto veškeré její hlášky o tom, jak těm, co znevažujou ženu v její pozici, udělala bůhvíco, vyznívají na prázdno a nedůvěryhodně. A na femme fatale nabalující policistu je taky tak hrozně křehoučká, že jsem se o ni v postelový scéně skoro bál. Je to škoda, protože jinak ostatní postavy - ať už nejsou kdovíjak složité - sympatické jsou a jim jsem fandil docela dost. Ať už šlo o pidlookýho přežírajícího se policistu nebo o modela/nožaře, co celý film pokukoval po svý šéfový. Celkově lehce nadprůměrné detektivní drama, které neurazí. (6/10)(29.1.2010)

Nějak mi pořád nedochází, jak mohli kapsáři "vydělávat" takové šílené peníze. Bojové scény byly povedené, většina postav byla správně drsňácká, jen hlavní lákadlo filmu Ye Jin Son působila jaksi afektovaně. Vztahy působily trochu vykonstruovaně. Za poslední dynamickou půl hodinu si to slabší čtyři zaslouží (edit: s odstupem času snižuju, vůbec nic jsem si nezapamatoval), ale mohlo tam být víc těch tématických serepetiček, například jako kouzelnických čísel v Now you see me.(5.4.2014)

• Duotone28

Neskutocne sklamanie a vobec sa tu neda vravet o "korejskom nadpriemernom akcnaku"...film sa topil v mnoho veciach, herecke vykony ZLE, scenar ZLE...a hlavne co ma nasralo najviac...ze rola a image Ye-Jin Son nesedela ani kuskom!!! Ak sa chcete bavit a akcne vyzit, odporucam pecku "Biyeolhan geori" !!!nazdar(28.12.2008)

Začátek slibující asijskou řezanici či zběsilou hru na policajty a zloděje byl naštěstí zcela falešný a místo zmíněného se Open City proměnilo v klasické korejské drama s pořádnými emocemi. Už jsem z téhle končiny v tomhle žánru viděl docela dost, ale pořád mě to dokáže stejným způsobem nakonec zalízt pod kůži. Prostřední a nejdelší části , která působila až poklidným dojmem a v které se rozehrál propletenec vztahů mezi policajtem, šéfkou zločinecké bandy, matkou policisty - kapsářkou a dalšími postavami, dávala šťávu zejména Ye-jin Son ( ode mě se nemůže nedočkat pochvaly:) svým hereckým projevem i krásou, bravurně zvládla ne tak pro sebe typickou polohu téměř záporné postavy. Její herečtí kolegové ale nezůstavali pozadu, a tak se přede mnou postupně rozvíjel poutavý příběh, který vygradoval v typickém srdcervoucím korejském finále a opět zcela na jedničku ! Byl jsem dojatý a okouzlený ..tak se loučím s filmem rád.(25.6.2013)

Silné, korejské, akční, napínavé, dramatické. Pořád jsem nevěděla čemu věřit, komu věřit a komu držet palce. Vše se vysvětlilo v naprostém závěru, kdy mi opravdu padla spodní čelist a nevěřila jsem vlastním očím. Slušné drama v poměru policie, kapsářské gangy, láska, mateřský cit. Pár násilných scén a krev taky nechyběla. Pár rvaček taky bylo. Spíš mě zaujala propracovanost kapsářů s žiletkami, docela dobrý. ..tak to fakt nevím, kam schovávat prachy.. (20.3.2012)