poster

Syupomaeniottdeon sanai

 • Jižní Korea

  슈퍼맨이었던 사나이

 • Velká Británie

  A Man Who Was Superman

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2008, 102 min

Komentáře uživatelů k filmu (44)

 • Shit
  ****

  Většinu času film působí dost bláznivě kvůli ústřední postavě a to rozhodně nemyslim bláznivou komedii, spíš tak nějak divně to působí a opravdu jen lehce vtipně, čemuž napomáhá i velice chytře natočený Supermanovy činy, ale postupem času se z toho vyklube opět něco daleko víc, něco co svojí silou nakonec předčilo moje očekávání a závěr je prostě vynikající(7.10.2008)

 • T2

  Rozpočet $4,250,000Tržby Celosvetovo $3,877,004(27.11.2009)

 • Jossie
  ****

  Ze začátku to vypadá jako velká podivnost, ale tak od poloviny to nabere dost vážný nádech a ke konci to hodně zdvihne laťku kvality, když se postupně dozvídáme o Supermanově minulosti.(26.7.2009)

 • tombac
  ****

  Příběh bláznivého chlapíka, přesvědčeného o svých supermanských schopnostech, neúnavně na ulicích strážícího veřejný pořádek, pomáhajícího stařenkám a zachraňujícího lidi, není prost zdlouhavých pasáží, předvídatelného mustru a tlačení na sladkobolnou pilu... Pokud však chlápek neblábolí a koná, má sympatie zajištěny a drží film v příjemné a lehce zábavné civilní rovině, ve které má i blázen šanci na svou Wonder Woman... V případě našeho hrdiny jak jinak, než na stále krásnou a velmi ženskou Jeon Ji-hyeon. :) 7/10(31.8.2008)

 • Pethushka
  ****

  První polovina byla vtipná a bláznivá. Ve druhé polovině na scénu přichází čisté drama a film nabírá do obrátek. Musím uznat, že takový zlom jsem vážně nečekala. Hwang Jeong-min svoji roli zvládnul nadprůměrně. Jen je škoda, že moje oblíbená Jeon Ji-hyeon nedostala více šancí k projevu. I tak jí to ale slušelo a hodila se mi tam. Zase trochu jiný pohled na jihokorejský film..pěkné, 4*.(26.8.2011)

 • sniper18
  ****

  Je to vydarená dráma z juhokórejskej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o večne nespokojnej dokumentaristke tvoriacej reláciu o zvláštnych ľuďoch, ktorú jej práca vôbec nebaví, až raz narazí na muža, ktorý si o sebe myslí, že je superman a tak pomáha všetkým naokolo, čo ovplyvní aj jej život a rozhodne sa zistiť celú pravdu o tomto zvláštnom mužovi. Spracovanie sa mi páči, prvá polovica je skôr komediálne ladená, dá sa výborne zoznámiť s postavami, ktoré sa navzájom ovplyvňujú, ale po výbornej úvodnej polhodinke už tejto komediálnej fázi začne trochu dochádzať dych, čo ale nevadí, keďže ju v druhej polovici vystrieda dráma, dej sa začne venovať supermanovej minulosti, na čo sa pozerá veľmi dobre, nájde sa tu viacero výborných scén a páči sa mi aj záver. Samotný humor tu nie je zbytočne prehnaný, čo mi najviac vyhovuje, hlavne, že po celý čas dokáže udržať úsmev na tvári, oceňujem dobrý nápad, kedy rôzne situácie vidno z dvoch pohľadov, zo supermanovho, ale aj bežných ľudí, takže minimálne taký skok z krabice je nezabudnuteľný a ani jeho tanec nemá chybu. A podobne kvalitná je aj dramatická časť, emócie pomerne fungujú a postáv mi bolo ľúto. Herecké obsadenie je výborné, ako vždy skvelá Jeon Ji-hyeon, o nič nezaostáva ani Hwang Jeong-min a o nikoho iného tu už ani moc nejde, tieto dve postavy si všetok priestor získali pre seba. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne, tu nemám čo vytknúť. A chválim aj dobre zvolenú hudbu. A man who was superman je ďalší vydarený film, kde rovnako dobre funguje humor, ale aj dráma, len škoda tej slabšej druhej štvrtiny. 78%(3.5.2012)

 • Hellboy
  ***

  Muž, který byl Supermanem je velmi zajímavé drama s komediálními prvky, natočené na motivy skutečných událostí. (26. 5. 1980 potlačovala korejská armáda protesty demonstrantů.) Jak je to se skutečným(?) Lee Hyun-sukem se mi vypátrat nepodařilo. Film je dobře natočený a má pěkný příběh se snesitelným morálním poselstvím. Film obsahuje velmi působivý závěr, který je ale bohužel přespříliš natahovaný a je ubíjen svou délkou a zvětšujícím se tlakem na city. Nebýt toho roztahaného konce, který mě znechutil, tak tomu asi rovnou dám 4****. Film patří k tomu lepšímu, co jsem v poslední době z korejské produkce zhlédl.(1.5.2009)

 • Ketri
  *****

  Krásný příběh ze života člověka, který se po ztrátě rodiny uzavře do svého světa. Při sledování tohoto filmu jsem si musela často klást otázku zda někdy nejsou snahy lékařů uvést člověka do "normálu" spíše škodlivé. Blahoslavení chudí duchem a chvála bláznovstí.(4.7.2009)

 • *CARNIFEX*
  **

  Bohužiaľ, príliš som sa nenasmial, dokonca mi to miestami prišlo celkom trápne. Kórejci majú takmer "dokonalý" zmysel pre romancu a s tým spojené emócie. No humor, to je už úplne iná "pesnička". Je mi ľúto, toto je čistý priemer, a aj to zrejme slabší ..(26.5.2018)

 • Rudovous
  ****

  Tohle je opravdu roztomilej film a me moc potesil. Hlavne bych vyzvedl skvele a vtipne napady kdy filmari pasujou Supermanovy "nadprirozene schopnosti" do normalniho kazdodeniho zivota bez zazraku. Take scenar je vypilovany - vse do sebe logicky zapada, jen v zaveru tlaci rezije prilis na pilu. Hodne mi to pripominalo jine filmy (Kral Rybar treba) s tim, ze si tenhle Superman drzi stale svoji originalitu. No a hraje tam Jeon Ji-hyeon tak to jsem samozrejme ocenil.(5.1.2009)

 • Vavča
  ****

  Na jednu stranu je to občas strašně prvoplánové a kýčovité, ale kupodivu to funguje. Scény kdy je doslovně citován Superman, případně jeho "hiding" verze to nemá chybu. Ji-hyeon Jeon hrála postavu nabručené novinářky, která se postupně změní, docela jí to šlo. Hlavní pozornost na sebe urval Jeong-min Hwang. Jeho postava chlapíka, který skrze malé akce chce měnit ostatní a tím pádem svět je velmi sympatická a nejde mu nefandit. Přes množství skvělých momentů, mi to přišlo někdy příliš vypočítavé a dost se tlačilo na pilu, ačkoliv se toho bez toho patosu mohlo obejít. Přesto za čtyři, strefilo to moje citlivá místa a hlavní myšlenka filmu je chvályhodná.(7.4.2009)

 • sochoking
  ***

  Snád' môj prvý korejský film, v ktorom nežrali a nemľaskali!(19.1.2013)

 • Tsuki
  ****

  3-4 hvězdičky a mírné zklamání. Námět je sice dobrý - příběh muže, který se zbláznil po smrti své ženy a dcery v autonehodě a od té doby si myslel, že je supermanem a pomáhal všem lidem okolo; konec je také pěkný a dojemný, navíc Hwang Jeong-min hrál svou roli hodně přesvědčivě... to všechno ano. Co mě však zklamalo, byla Jeon Ji-hyeon, má oblíbená korejská herečka, kvůli které jsem se taky na film podívala. Jistě, takový příběh sice potřeboval jistého sledovatele, komu se život a motivy "supermana" odhalí, ale právě proto tam byla její role taková nijaká a její charakter naprosto nevykreslený. Zkrátka taková loutka, která kouká, co to ten superman vlastně dělá. Krom toho, první polovina filmu se hodně táhla, takže i když film má jen 102 minut, zdálo se mi, že měl víc než dvě hodiny. Proto mě pak "A Man Who Was Superman" trochu zklamal, protože obecně mám filmy s Jeon Ji-hyeon ráda a nejspíš jsem čekala, že to bude mnohem lepší. ~(3,6)~(2.1.2010)

 • Maemi
  ****

  Velmi příjemný film s hodnotnou myšlenkou. V první části sledujeme podivném počínání muže, který je o sobě přesvědčen, že je supermanem, a ženy, jež natáčí o onom muži reportáž. Celá část působí dost humorně a mile. Postupně se dozvídáme o pravé totožnosti muže a o jeho minulosti, která jeho chování vysvětluje. Občas je lepší ztratit se ve své fantazii než trpět v kruté realitě... Avšak dokáže skutečně zhojit všechny rány? Rozhodne se zůstat ve svém světě, pro který je sice nazýván bláznem, ale naplňuje jej, anebo se začlení do společnosti a stane se obyčejným a „normálním“ mužem?(17.11.2009)

 • Folpa
  *****

  Krásný a zároveň moc smutný příběh o muži, kterému trochu, po ztrátě rodiny, přeskočilo v hlavě a myslel si, že je superhrdina a pomáhal lidem v ulících Soulu. Postupně se dozvídáme, co se mu vlastně stalo. Moc pěkné a perfektně zahrané.(19.12.2010)

 • Jericho666
  *****

  Pro mě parádní herecký výkon Jeong-min Hwanga! To jak zahrál svojí roli bylo pro mě velice přesvědčivé... Má oblíbenkyně Ji-hyeon Jeon zde svůj um sice moc nepředvedla (ona jí to role ani moc neumožňovala), ale i tak roli novinářky zahrála pro mě dobře a mě nezklamala... Snímek sám může působit místy úsměvně díky Supermanovi, ale on vlastně úsměvný není... Tedy je a není, záleží na tom jak to člověk bere... Osobně uznávám, že jsem se prvních 45 min usmíval nad Supermanem a říkal si co to je zač, takový člověk fakt je? Ale zároveň jsem si ho oblíbil za jeho chuť a odhodlání pomáhat lidem... Ač někdo čekal co přijde, tak já opravdu netušil a proto následující puzzle z celé skládanky příběhu na mě dolehla o to více... Seděl jsem, koukal a ani nedutal... Naprosto jsem se zažral do příběhu a bylo mi ho líto... Scény jsem prožíval velice intenzivně, jako by se to stalo mě (tohle se mi stává často, ale jen u Asijských filmů, proto je mám tak rád)... Každým okamžikem mě film fascinoval a pohlcoval více a více a nedat mu plný počet hvězdiček, tak si dám facku... Pro mě velice intenzivní zážitek, který zapříčinila hlavní postava Supermana a jeho věta "Minulost se nedá změnit, ale s budoucností je to jinak, dá se změnit." na mě zapůsobila jako rána do zad, i když toto v životě říkám hodně lidem a sám se tím řídím...(12.5.2009)

 • Popluh
  ****

  Těžko říct, jestli kdy nějakému filmu tak pomohla rapidní změna žánru jakou krátce za polovinou prodělal Muž který byl Supermanem. To, že se sice jedná o něco mnohem dramatičtějšího než naznačuje první, lehce crazy, hodinka sice pochopíte hned, ale závěrečné drama s osvětlením celé situace dá celému filmu úplně jiný rozměr a ve výsledku ho posune o dost dál než bych byl po první hodině řekl. Osobně ale pro mě zůstává nejcenějším na tomto filmu jeho optimistické vyznění, které je vzhledem k některým událostem které film byť jen letmo zpracovává nanejvýš překvapivé. Kdyby se film trošku prostříhal (ano, hlavně v první polovině), celkový zážitek by mohl být mnohem větší. 75 %(12.8.2009)

 • cunesk8
  *****

  skvělý námět, perfektně natočeno. film má dobrý spád a nenudí, konec je krapet delší,ale k tomu ději to patří. 90%(10.10.2009)

 • Tony.cs
  *****

  První polovina je taškařice, druhá je poctivá korejská citová práce.(8.10.2014)

 • JASON_X
  ****

  Korejský předchůdce amerického Defendora. SPOILER: Kýčovitě dojemný film o muži, v jehož mysli se jako obranný mechanismus před psychickým utrpením vytvoří úniková iluze že je supermanem, kterážto iluze mu sice pomáhá přežít ve světě a činit dobro na všechny strany, ale nakonec ho také zahubí. Ovšem šťastného. Tragikomedie postupně zvážní (když divák zjistí, jak se vlastně věci ve skutečnosti mají) a vše pak končí zdlouhavým patetickým závěrem, za který bych normálně okamžitě strhával body, ale u východoasijských filmů mi to nevím proč příliš nevadí, tak nějak se mi to k nim hodí.(19.4.2013)

 • Elfias Dóže
  *****

  Mix tragiky a komiky v tradičně bizarním korejském filmu. Tvůrci se silně inspirovali Supermanem. Tenhle snímek z korejské produkce mi přišel zatím nejlepší. Není tak patetický jako ostatní z této destinace. I když místa, kde si můžeme pobrečet se tu také najdou, lhal bych kdybych řekl, že ne. Samozřejmě mi to nedá, abych se nezmínil o té ctnostné myšlence, kterou tu tvůrci nastiňují. O tom kdo je pravý superhrdina. Pravý hrdina je ten, který se izoluje od lhostejnosti a i v ohrožení svého vlastního života bojuje za lepší zítřek. No, není to krása? Jenom tato myšlenka si zaslouží hlubokou poklonu. Čím více lidí by se tím řídilo, tím by možná bylo na tom světě líp. 85%(30.4.2012)

<< předchozí 1 2 3
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace