poster

Syupomaeniottdeon sanai

 • Jižní Korea

  슈퍼맨이었던 사나이

 • Velká Británie

  A Man Who Was Superman

Komedie / Drama

Jižní Korea, 2008, 102 min

 • ledzepfan
  *****

  Chvilku mi trvalo najít film na který budu ochotný připlácnout nálepku"3000hodnocení"ale nakonec na mě vybafnul skoro sám. Film v klasicky korejském stylu rozjíždí bláznivý příběh plný absurdit a komedie aby postupně rozkvetl v dílo plné přirozené lidské lásky(přátelství chete li), motivů k přemýšlení a důležitých poselství jejichž tíhu a závažnost může přednést jen(a jedině) tak archaický a neprůstřelný symbol jako Superman.. Jako fanda DC a jejich vlajkové lodě(bezesporu nejzarytější superhrdinské ikony),bych se snad i odvážil tvrdit, že jde dosud o nejlepší(hraný)Supermanský film(koment psaný 18.3.2013-Snyderův Man of Steel je skoro za dveřmi-tak uvidíme ).(18.3.2013)

 • Rudovous
  ****

  Tohle je opravdu roztomilej film a me moc potesil. Hlavne bych vyzvedl skvele a vtipne napady kdy filmari pasujou Supermanovy "nadprirozene schopnosti" do normalniho kazdodeniho zivota bez zazraku. Take scenar je vypilovany - vse do sebe logicky zapada, jen v zaveru tlaci rezije prilis na pilu. Hodne mi to pripominalo jine filmy (Kral Rybar treba) s tim, ze si tenhle Superman drzi stale svoji originalitu. No a hraje tam Jeon Ji-hyeon tak to jsem samozrejme ocenil.(5.1.2009)

 • Tsuki
  ****

  3-4 hvězdičky a mírné zklamání. Námět je sice dobrý - příběh muže, který se zbláznil po smrti své ženy a dcery v autonehodě a od té doby si myslel, že je supermanem a pomáhal všem lidem okolo; konec je také pěkný a dojemný, navíc Hwang Jeong-min hrál svou roli hodně přesvědčivě... to všechno ano. Co mě však zklamalo, byla Jeon Ji-hyeon, má oblíbená korejská herečka, kvůli které jsem se taky na film podívala. Jistě, takový příběh sice potřeboval jistého sledovatele, komu se život a motivy "supermana" odhalí, ale právě proto tam byla její role taková nijaká a její charakter naprosto nevykreslený. Zkrátka taková loutka, která kouká, co to ten superman vlastně dělá. Krom toho, první polovina filmu se hodně táhla, takže i když film má jen 102 minut, zdálo se mi, že měl víc než dvě hodiny. Proto mě pak "A Man Who Was Superman" trochu zklamal, protože obecně mám filmy s Jeon Ji-hyeon ráda a nejspíš jsem čekala, že to bude mnohem lepší. ~(3,6)~(2.1.2010)

 • Pethushka
  ****

  První polovina byla vtipná a bláznivá. Ve druhé polovině na scénu přichází čisté drama a film nabírá do obrátek. Musím uznat, že takový zlom jsem vážně nečekala. Hwang Jeong-min svoji roli zvládnul nadprůměrně. Jen je škoda, že moje oblíbená Jeon Ji-hyeon nedostala více šancí k projevu. I tak jí to ale slušelo a hodila se mi tam. Zase trochu jiný pohled na jihokorejský film..pěkné, 4*.(26.8.2011)

 • Jericho666
  *****

  Pro mě parádní herecký výkon Jeong-min Hwanga! To jak zahrál svojí roli bylo pro mě velice přesvědčivé... Má oblíbenkyně Ji-hyeon Jeon zde svůj um sice moc nepředvedla (ona jí to role ani moc neumožňovala), ale i tak roli novinářky zahrála pro mě dobře a mě nezklamala... Snímek sám může působit místy úsměvně díky Supermanovi, ale on vlastně úsměvný není... Tedy je a není, záleží na tom jak to člověk bere... Osobně uznávám, že jsem se prvních 45 min usmíval nad Supermanem a říkal si co to je zač, takový člověk fakt je? Ale zároveň jsem si ho oblíbil za jeho chuť a odhodlání pomáhat lidem... Ač někdo čekal co přijde, tak já opravdu netušil a proto následující puzzle z celé skládanky příběhu na mě dolehla o to více... Seděl jsem, koukal a ani nedutal... Naprosto jsem se zažral do příběhu a bylo mi ho líto... Scény jsem prožíval velice intenzivně, jako by se to stalo mě (tohle se mi stává často, ale jen u Asijských filmů, proto je mám tak rád)... Každým okamžikem mě film fascinoval a pohlcoval více a více a nedat mu plný počet hvězdiček, tak si dám facku... Pro mě velice intenzivní zážitek, který zapříčinila hlavní postava Supermana a jeho věta "Minulost se nedá změnit, ale s budoucností je to jinak, dá se změnit." na mě zapůsobila jako rána do zad, i když toto v životě říkám hodně lidem a sám se tím řídím...(12.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace